Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Co kde na netu

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 1 pixel

Příspěvek od Ilem »

martin11 píše:.problem je v té dírce....jak...a do čeho....bohužel nemám laser vypalovačku...!!...martin11 :lol:
Myslíš, že v 18tém století měli laser vypalovačku?
Jako kluci jsme používali černý papír, ve kterémy byly baleny fotopapíry. Do něj jsme jehlou udělali dírku.
Camery obskury jsme dělali z obyčejných plechovek a tímto papírem byla plechovka zavíčkována.

Ta dírka nesmí být zase příliš malá, protože pak dochází k difrakci.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 1 pixel

Příspěvek od Ilem »

poota píše:
martin11 píše:...překopu digitál.....problem je v té dírce....jak...a do čeho....bohužel nemám laser vypalovačku...!!...martin11 :lol:
Tak to Ti fandím.
Dírka není problém a materiál taky ne. Jestli se Ti nechce tu dírku vrtat, tak zkus použít trysku, třeba na plynové lampy a nebo vařiče. Dokonce je můžeš měnit, když už tam budeš mít ten závit. Posunem dírky dál nebo blíž nebudeš ostřit, ale měnit "ohniskovou vzdálenost".

Zdravím - poota
Tryska z vařiče nebo lampy je moc dlouhá. Materiál musí být co nejtenší. Nejmenší dírka, kterou umím udělat je prostřelení papíru vysokým napětím (třeba zapalovací cívkou). Jak je velká jsem nikdy neměřil.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: 1 pixel

Příspěvek od poota »

Ilem píše:Tryska z vařiče nebo lampy je moc dlouhá. Materiál musí být co nejtenší. ..
Máš pravdu, s jedné strany je to sice zahloubené, ale pak je díra v asi milimetrovém materiálu. Asi by to chtělo opatrně zahloubit i s druhé strany.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

dírka

Příspěvek od martin11 »

zdarec hoši...bezva tema...
dírka pro digital musí být v co nejslabším materialu....konečně i pro film je to vhodné....
...jiného než staniol mě nenapadá, ale pro digi je problem ten otřep po vpichu....tak řeším vrtáček 0,5 mm ....je to problem...předvrtat šablonu a vyvrtat...!!...asi oslovím Šikulu 007....ten má laser vypalovačku....a pálit umí opravdu dobře..../ dělal mi MM... :eclap: /
...no uvidíme , co se vyklube....zkušenosti nemám....zdraví martin11 :lol:

p.s. z jiného soudku......našel jsem toto...http://www.k-cesnek.cz/faq.php :idea:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Kecálkové

Příspěvek od martinq »

Přeneste si diskuzi do sekce - drbeme o všem a ničem, sem se dávají odkazy, návody, obrázky.


Výstava v Bratislavě: kameny, zapper, filtry na vodu, piramidy, vykuřovadla, výklad karet, videoaura:
Obrázek

Bratislava, Istropolis, Trnavské mýto 1


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

co ...kde...

Příspěvek od martin11 »

...vždyť je to jedno ...co kde je.....stále si říkej...všechno souvisí se vším.....
...a já dal příspěvek......co kde na netu...tak ho zopakuji.... http://www.k-cesnek.cz/faq.php ....zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Nibiru a kruhy

Příspěvek od chiq »



chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Nephilim

Příspěvek od chiq »

...zaujímavá konštrukcia, ktorú drží... žeby stelzerov motor?




aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: 1 pixel

Příspěvek od aNONym »

martin11 píše:.....problem je v té dírce....jak...a do čeho....bohužel nemám laser vypalovačku...!!...martin11 :lol:
A co alobal + jehla? Osvědčilo se. ;) Non

Doplněno: Tak už jsem si přečetl i následující příspěvky :D. O jakém otřepu je řeč, Martine?


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Kapilární rohože pro vytápění

Příspěvek od aNONym »

[youtube][/youtube]

Dodavatel: http://www.hennlich.cz/index.php?dokument=1346 . ;) Non


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: dírka

Příspěvek od Ilem »

martin11 píše:zdarec hoši...bezva tema...
dírka pro digital musí být v co nejslabším materialu....konečně i pro film je to vhodné....
...jiného než staniol mě nenapadá, ale pro digi je problem ten otřep po vpichu....tak řeším vrtáček 0,5 mm ....je to problem...předvrtat šablonu a vyvrtat...!!...asi oslovím Šikulu 007....ten má laser vypalovačku....a pálit umí opravdu dobře..../ dělal mi MM... :eclap: /
...no uvidíme , co se vyklube....zkušenosti nemám....zdraví martin11 :lol:

p.s. z jiného soudku......našel jsem toto...http://www.k-cesnek.cz/faq.php :idea:
Staniol není mc vhodný, protože odráží světlo. To bude dělat neplechu. Tloušťka alobalu (Předpokládám, že myslíš alobal, který staniol nahradil už před mnoha lety)je 15 mikrometrů, zatím, co vlnová délka světla je kolem 500nm. To je asi 30xvíc. Pro světlo je díra v alobalu zrcadlová trubka. Co myslíš, že z ní vyleze?
To už se fotopapíry nebalí do těch černých papírů? Vždyť toho musíš mít doma metráky. A ten stačí prostřelit vysokonapěťovou jiskrou z kabelu k zapalovací svíčce. Ale jen jednu otáčku motoru, jinak to budeš mít prostřílené, jak kulometem. Někdy ten papír i chytne.


"Dum spiro spero"
Ciceron
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: dírka

Příspěvek od aNONym »

Ilem píše:Staniol není mc vhodný, protože odráží světlo. To bude dělat neplechu. Tloušťka alobalu (Předpokládám, že myslíš alobal, který staniol nahradil už před mnoha lety)je 15 mikrometrů, zatím, co vlnová délka světla je kolem 500nm. To je asi 30xvíc. Pro světlo je díra v alobalu zrcadlová trubka. Co myslíš, že z ní vyleze?
A což to potom očoudit např. nad svíčkou. :? Non


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

fotoaparát s dírkou

Příspěvek od la »



martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: fotoaparát s dírkou

Příspěvek od martin11 »

Laďo dííík.. :good: ...přiznam se , že jsem o tomto blogu nevěděl...i když info je zde moooc dobré.....jsou zde dobré rady...mám inspiraci....takže vzhůru do dírek....martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: fotoaparát s dírkou

Příspěvek od aNONym »

http://www.zzz.cz/bednax/index.php/5010 dole máš hezký rozcestník . ;) Non


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“