Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Plasma CAR

Vodík, plasma, orgon... a spalovací motory.
Odpovědět
J.K
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: pát 12 led 2007 8:00

Pracuje se na tom !!!

Příspěvek od J.K »

To ze toto vlakno je mrtve, neznamena ze to nikoho nezajima, nebo ze nikdo nic nedela. Verte ze dela !!! Zapalit mlhu - jak uz jsem psal pred casem se skutecne dari, ted jsem ve fazi, ze jsem si opatril 4t motor ze sekacky, ktery naucim chodit uz jen na vodu. Uz (mozna) brzy se dozvite vice.


J.K.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Na důkaz plazmy.
Zajímavý elaborát se zajímavým výsledkem. Jen nevím kde vezmu platinovou síťku, nebo spíš za co ho koupím , nebo pokusit se ho nahradit nerezem? Měnič 12/230V,700W je na to jako ušitý, jen všechno moc dlouho trvá a pak to doladit. Mluvím o svém vyvíjeném měniči který se dost těžko dostává na požadovaný výkon, zatím jsem u 400-500W a asi bez alternátoru se dál se seřizováním nedostanu. Na novém aku 44Ah při odběru 50-60A padá napětí na 10-11V. Je to křeč. Skusím dát nějaké fotečky do fotogalerie.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Fotky mají bohužel mooc bajtů. Musím to dát jsem. Tři na ukázku našeho nicnedělání, občas potím krev při navíjení, převíjení nevím kolikátého trafa již.
1. fotka- připravený primár (pro 12V) k navinutí. Dva Cu pásky 15x0,4mm a 2,5 závitů
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Hotové tráfko ETD49. Měl by dávat až 1kW při 100kHz. Zatím mně drásá a ničí, i mé koncové tranzistory.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

A na konec blok 4 tranzistorů 2SK2313, 60V,60A,150W. Propojky se stejnou Cu páskou, používá se k uzemnění (vodovod trubek atd), prodává se v elektromateriálech 1m asi 25-30,-
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: Pracuje se na tom !!!

Příspěvek od Mim »

J.K píše:To ze toto vlakno je mrtve, neznamena ze to nikoho nezajima, nebo ze nikdo nic nedela. Verte ze dela !!! Zapalit mlhu - jak uz jsem psal pred casem se skutecne dari, ted jsem ve fazi, ze jsem si opatril 4t motor ze sekacky, ktery naucim chodit uz jen na vodu. Uz (mozna) brzy se dozvite vice.
Jsem moc rád, že alespoň ty....Díky....Mim


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Edgar
Zasloužilý člen
Příspěvky: 201
Registrován: stř 29 lis 2006 18:10
Bydliště: Brno
Dal: 2 poděkování
Dostal: 24 poděkování
Kontaktovat uživatele:

vodní mlha

Příspěvek od Edgar »

Stále se pokouším odpálit vodní mlhu, ale marně. Měl jsem sestrojené zařízení z MOTů a teď jsem sestavil i zařízení které bylo zveřejněno někde na prvních stránkách tohoto vlákna. Jde o to zařízení kde je z jedné strany přes diody nabitý kondenzátor a ze strany druhé opět přes diody přívod vn od rozdělovače. Uprostřed svíčka. Vn jiskra otevře cestu mohutnému výboji z nabitého kondenzátoru. Svíčce jsem upiloval nožičku-kostru. Vyletuje z ní pak výboj 1cm tlustý a 2 až 2,5 cm dlouhý, bílomodré barvy. Kondenzátor mám 150uF/400V, nabíjí se na 320V za sítě.
Nejde to , protože něco stále dělám špatně. Mám pořád pocit jako bych kolem toho chodil v kruhu.
Vodní mlha stlačená na několik bar by možná šla. Nemám zatim možnost to ověřit. :( Zkusil to někdo?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Ještě u elektrotechnickýho vesla, ňákou dobu moh by sedět Tesla.
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pro Plasma Car

Příspěvek od Iv »

Ani nevíte chlapi jak Vám fandím a držím všechny palce,nemyslete že vás nesleduji,jak cifršpion na Vás koukám.Možná bych vám poradil aspoň nějakou radou,protože vše nemohu stihnout.Tak především k Lajosovi:pokus se tam dát Fety který maí ztrátový výkon aspoń podle obrázků odhaduji tak 120W a napětí aspoň 200V,ta zpětná indukce Ti e vždy odpraví,jo a aby měli co nejmenší vnitřní odpor.
Tak a ještě jedna rada pro spuštění plasmy.Proveďte takzv. Diafragmový výboj.Zkuste pokud máte nějakou svíčku nazbyt,odlomte ten boční kontakt(-) a nasaďte na nej polystyren a udělejte v něm na kontakt malinkou dírku a pak to vložte do vody a oblouk Vám bude hořet.Samozřejmě je to jen na zkoušku,aby jste věděli co Vám schází,jinak se to dělá tak,že se nanese porovitá hmota na kontakt(keramická)ale vy už si poradíte.Jo a ještě Vám tady připojím soubor z University Masarykovi,dost z toho můžete vyčíst.
Ahoj Iv.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

vodní mlha

Příspěvek od 1220 »

Na http://www.lontech.cz/virove-trubice-vo ... rysky.html jsou vírové trubice. Do studené nebo nebo horké části podobné trubice bych posuvně vložil upravenou svíčku. Do vzduchu bych dávkoval vodu,
třeba tzv přimazávacím olejovým filtrem. :shock: Na požádání bych to črtnul,víc zatím udělat nemůžu. :?
výhodou tohoto uspořádání je doufám nalezení pracovního bodu, nevýhodou je spotřeba tlakového vzduchu :!:


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Díky Iv za rady, tranzistor používám 150W, 8 miliohm na napětí 60V (obdoba tvého RFP50N06), bohužel výkonové fety na vyšší napětí mají větší vnitřní odpor, ale nevadí již jsem odpravil všech čtyř SG3525 a zkusil jsem znovu TL494 a u něho málem zmizeli spínací špičky na drainu fetů, taky mám udělané propojky s páskovou mědí, jen pokročit. Nejhorší jsou ty ferity, snad horší než dálkový příjem němců v Praze za socializmu.
Ten pdf s tou dizertačkou je špička, něco přece jenom dělají naši vědátoři. Otázka jestli myslejí při těch pokusech na vodík?


LUKE
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: pát 20 říj 2006 11:27

pro smolare

Příspěvek od LUKE »

zdravim te smolari jak se ti dari?uz ti to frci na tu vodu?


omikron
Stálý člen
Příspěvky: 96
Registrován: úte 06 úno 2007 15:50

Re: Co tak zkusit tohle?

Příspěvek od omikron »

Sice to nedá moc velký proud, ale zase plazma vybuzená pomocí VF proudu je velmi horká, vlivem rychlého kmitání částic. Možná by to mohlo zapálit mlhu.


Kabat

navrh

Příspěvek od Kabat »

Zdravim chlapy , zacetl sem do diskuse a chtel bych navrhnout , kdysi sem si hral ve vane s obycejnou injekcni strikackou a zjistil sem ze mlha se da vyrobyt tak ze do strikacky nasajete trosku vody a pak ucpete prstem vyvod zatahnete za pist a vytvorite podtlak pak prst date pric a do strikacky vlitne vzduch kdyz pak prstem znovu ucpete vyvod a stlacite pist strikacky udelate pretlak pak vratite pist do polohy date prst z vyvodu pryc a kdyz budete vyfukovat ze strikacky pomalu vzduch tak uvydite ze ze strikacky unika mlha . Myslel sem jestli by to neslo praktikovat ve vetsim meritku treba jako soucast motoru podobne jako kompresor akorat by se muselo vymyslet vstrikovani maleho mnozstvi vody nad pist kdyz je v horni uvrati pak kdyz by byl pist v dolni uvrati otevrit saci ventil vpustit vzduch do valce zavrit ventil stlacit pak by se pist vratil do dolni uvrate otevrit vyfukovy ventil pist jde do horni uvrate a vzniklou mlhu vypustit do saciho potruby . Myslim si ze by to bylo jak vyrobne tak energeticky jednodusi nez vyrabet mlhu elekricky . Musel by to jeste nekdo doresit ja na to nemam bohuzel prostor . S pozdravem Kabat .


PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

:))

Příspěvek od PeTr1 »

tohle je taky dobry.


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Pantone reaktor

Příspěvek od sano »

niekde na fóre je o pantoneho reaktore, ale neviem to nájsť, tak to dávam tu.

http://www.solarwarrior.co.uk/geet.htm


Odpovědět

Zpět na „Auto na alternativní pohon“