Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Disociace vody

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabíječka?

Příspěvek od Ilem »

JOVA píše:Pro Mima - nevím kde jsi vzal tu mojí údajnou citaci. Není to můj styl. V příspěvcích se snažím být vždy věcný a neurčitý plky tohoto druhu patří do relaxu u kávičky.
To je moje citace z 5.1.2007 12:23
Chyba vznikla editací zdvojené citace.


"Dum spiro spero"
Ciceron
KAWA
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: pát 01 pro 2006 17:39

Re: Co s nimi?

Příspěvek od KAWA »

[quote="gewo"]Donutil jsi mne podívat se na pár let staré záznamy z měření.

...

Tak, a teď z hlediska logiky, co se děje na deskách a ve vodě těsně po vypnutí proudu. Z "venkovního" pohledu to vypadá tak, že na kolektoru vypnutého tranzistoru - původně mínusové elektrodě - se objeví poměrně vysoké kladné napětí. A to daleko kladnější, než je kladnost plusu napájecího zdroje. Elektrody se tedy po dobu cca 1 mikrosekundy chovají jako zdroj napětí. Přebytek elektronů je na původně kladné elektrodě. Elektrony to na 90% budou, protože ionty by asi neprošly drátem a neodpájela by se dioda. Takže mám k dispozici čas zhruba 1 mikrosekundy, po kterou voda dává k dispozici uvolněné elektrony. Potom dojde k jejich rekombinaci a jejich energie je zpět pohlcena vodou.

Takže, pokud nechci, aby došlo k rekombinaci a navýšení energetického stavu vodu, tak musím těm elektronům šlohnout jejich energii, aby té rekombinace nebyly schopné. A musí to být rychlé .... Výbojka, jak tu kdysi navrhoval Milan (jeho schéma ještě je v obrázcích, ale takhle nefunguje), by nemusela být špatné řešení. Je otázka, při jakém napětí se zapálí, jak rychle se zapálí a jaké napětí je na zapálené výbojce.


Nějaké nápady ?

Zapojení s výbojkou mi připomělo Avramenkovo zapojení elektronové pumpy. Nešlo by elektrony odsávat pomocí tohoto zařízení? Nehrál si někdo s tímto zapojením? Přikládám schéma z MWM.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Disociace vody....

Příspěvek od Mim »

Jsem zase tak silně znechucen, že bych se neubránil (skoro) výpadům....Potlačil jsem to v sobě....Vážení pánové.....bylo tady toho napsáno tolik, že i průměrný středoškolák by pochopil....a nic....Zase hrušky a jablka a zase jen bláboly.....Připravuji ještě jeden soubor s fotkami a popisem. To ale bude opravdu všechno. Gewo by musel být již "svatý muž" ......Mim


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Víte.....

Příspěvek od Mim »

Je to tak....Připadá mi, že nakonec nikdo z vás ani nenamočil perforované plechy do vody... a nic nezkoušel. Všechno to je od vás tak ploché, že není třeba dalších odpovědí. Pokud se již někdo z vás na něco zeptá, je to jako bych byl v jiném čase a na jiném místě. Prošel jsem vývojem od počátku. Gewo byl tím, co burcoval ve WM, aby dílny ožily, a já to zkoušel jinak a možná i dříve, ale......co vy? Udělal někdo z vás elyzer podle Carl Cella...nebo třeba jen buňku co dávala nějaký tlak? Připadá mi, že ne. Zveřejnil jsem dostatečný návod pro úspěšnou replikaci Dingela a nic......Je to tak složité? Není.....Jen výmluvy a prázdnota.....Zamyslete se nad sebou....Byl jsem ochoten na každý konkrétní dotaz odovědět....ale nebylo nic......Proč? Protože jsme v Čechách. Napsali jste blamáže o pronásledování...nevíte o tom nic. Chtěl jsem pomoci. Teď nemám sílu.......Má účast na fóru končí. 12.1 tady budu naposled na Ivanově chatu....Kvůli Ivanovi. To je vše. Mim


Však ono to půjde!!!
habana

Re: Víte.....

Příspěvek od habana »

Mim píše:Je to tak....Připadá mi, že nakonec nikdo z vás ani nenamočil perforované plechy do vody... a nic nezkoušel. Všechno to je od vás tak ploché, že není třeba dalších odpovědí. Pokud se již někdo z vás na něco zeptá, je to jako bych byl v jiném čase a na jiném místě. Prošel jsem vývojem od počátku. Gewo byl tím, co burcoval ve WM, aby dílny ožily, a já to zkoušel jinak a možná i dříve, ale......co vy? Udělal někdo z vás elyzer podle Carl Cella...nebo třeba jen buňku co dávala nějaký tlak? Připadá mi, že ne. Zveřejnil jsem dostatečný návod pro úspěšnou replikaci Dingela a nic......Je to tak složité? Není.....Jen výmluvy a prázdnota.....Zamyslete se nad sebou....Byl jsem ochoten na každý konkrétní dotaz odovědět....ale nebylo nic......Proč? Protože jsme v Čechách. Napsali jste blamáže o pronásledování...nevíte o tom nic. Chtěl jsem pomoci. Teď nemám sílu.......Má účast na fóru končí. 12.1 tady budu naposled na Ivanově chatu....Kvůli Ivanovi. To je vše. Mim

Mime, Mime.
Již po několikáté se tě ptám po energetické bilanci tvého zařízení.
Neočekávám již ale odpověď.
Jen mi to dává ten smysl, že odpovídáš jen na to, co se ti hodí.
Ne na konkrétní dotazy.
Copak to není KONKRÉTNÍ dotaz?
Nic ve zlymmmmm.
habana


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: Víte.....

Příspěvek od Mim »

habana píše:
Mim píše:Je to tak....Připadá mi, že nakonec nikdo z vás ani nenamočil perforované plechy do vody... a nic nezkoušel. Všechno to je od vás tak ploché, že není třeba dalších odpovědí. Pokud se již někdo z vás na něco zeptá, je to jako bych byl v jiném čase a na jiném místě. Prošel jsem vývojem od počátku. Gewo byl tím, co burcoval ve WM, aby dílny ožily, a já to zkoušel jinak a možná i dříve, ale......co vy? Udělal někdo z vás elyzer podle Carl Cella...nebo třeba jen buňku co dávala nějaký tlak? Připadá mi, že ne. Zveřejnil jsem dostatečný návod pro úspěšnou replikaci Dingela a nic......Je to tak složité? Není.....Jen výmluvy a prázdnota.....Zamyslete se nad sebou....Byl jsem ochoten na každý konkrétní dotaz odovědět....ale nebylo nic......Proč? Protože jsme v Čechách. Napsali jste blamáže o pronásledování...nevíte o tom nic. Chtěl jsem pomoci. Teď nemám sílu.......Má účast na fóru končí. 12.1 tady budu naposled na Ivanově chatu....Kvůli Ivanovi. To je vše. Mim

Mime, Mime.
Již po několikáté se tě ptám po energetické bilanci tvého zařízení.
Neočekávám již ale odpověď.
Jen mi to dává ten smysl, že odpovídáš jen na to, co se ti hodí.
Ne na konkrétní dotazy.
Copak to není KONKRÉTNÍ dotaz?
Nic ve zlymmmmm.
habana
Víš, bylo to již řečeno...neodpověděl jsem záměrně...čekal jsem iniciativu....opakuji, že je to čistá voda...bez jakékoliv chemické úpravy...najdeš odpovědi sám? O tom to také je......Ne mýlíš se. Konkrétní dotaz by byl třeba na sílu pechu, jako to celé ovlivňuje, nebo na VN, nebo třeba na velikost perforace...ale nic....Pak Kutil udělal do plechu pět děr a divil se...navíc vertikálně...kdo jste se zeptal, proč musí být plechy horizontálně a jaká má bý plocha VN- nikdo? Nevím proč, ale síly mě opravdu opouští valem.....To je vše. Mim


Však ono to půjde!!!
mahatma

Příspěvek od mahatma »

Mim, klobúk dolu pred tým, čo vieš a čo si urobil. ale ak chceš niečo odovzdať, tak to odovzdaj. ak nechceš, tak to neodovzdávaj. ak chceš predať, predaj. na to, aby si odovzdal informáciu kompletnú, treba chcenie a nie silu. mám pocit, že väčšina, t.j. aj ja, som tu na fóre pre to, aby som nemusel mrhať svojim časom a energiou na niečo, čo už niekto vyskúšal, či a ako to funguje, prípadne nefunguje. nečuduj sa, že ak si dobrý v niečom, ostatní Ťa si radi nechajú na tom pracovať a po výsledkoch si od Teba poradiť.
koľko ľudí nemá ani páru o tom, ako a čo v aute vlastne funguje a napriek tomu ho dennodenne používajú. Ty sa snažíš vychovať ľudí, aby sa na vlastnej koži experimentovaním naučili, aké je to ťažké, dopracovať sa ku nejakým použiteľným výsledkom. máš pocit, že pre to funguje toto fórum?
ja si skôr myslím, že je tu pre výmenu informácií, aby sme všetci nemuseli objavovať cestu, keď ju už našiel ktosi iný.


Uživatelský avatar
Edgar
Zasloužilý člen
Příspěvky: 201
Registrován: stř 29 lis 2006 18:10
Bydliště: Brno
Dal: 2 poděkování
Dostal: 24 poděkování
Kontaktovat uživatele:

mahatma

Příspěvek od Edgar »

:good:


Ještě u elektrotechnickýho vesla, ňákou dobu moh by sedět Tesla.
habana

Re: Víte.....

Příspěvek od habana »

Mim píše:
habana píše:
Mim píše:Je to tak....Připadá mi, že nakonec nikdo z vás ani nenamočil perforované plechy do vody... a nic nezkoušel. Všechno to je od vás tak ploché, že není třeba dalších odpovědí. Pokud se již někdo z vás na něco zeptá, je to jako bych byl v jiném čase a na jiném místě. Prošel jsem vývojem od počátku. Gewo byl tím, co burcoval ve WM, aby dílny ožily, a já to zkoušel jinak a možná i dříve, ale......co vy? Udělal někdo z vás elyzer podle Carl Cella...nebo třeba jen buňku co dávala nějaký tlak? Připadá mi, že ne. Zveřejnil jsem dostatečný návod pro úspěšnou replikaci Dingela a nic......Je to tak složité? Není.....Jen výmluvy a prázdnota.....Zamyslete se nad sebou....Byl jsem ochoten na každý konkrétní dotaz odovědět....ale nebylo nic......Proč? Protože jsme v Čechách. Napsali jste blamáže o pronásledování...nevíte o tom nic. Chtěl jsem pomoci. Teď nemám sílu.......Má účast na fóru končí. 12.1 tady budu naposled na Ivanově chatu....Kvůli Ivanovi. To je vše. Mim

Mime, Mime.
Již po několikáté se tě ptám po energetické bilanci tvého zařízení.
Neočekávám již ale odpověď.
Jen mi to dává ten smysl, že odpovídáš jen na to, co se ti hodí.
Ne na konkrétní dotazy.
Copak to není KONKRÉTNÍ dotaz?
Nic ve zlymmmmm.
habana
Víš, bylo to již řečeno...neodpověděl jsem záměrně...čekal jsem iniciativu....opakuji, že je to čistá voda...bez jakékoliv chemické úpravy...najdeš odpovědi sám? O tom to také je......Ne mýlíš se. Konkrétní dotaz by byl třeba na sílu pechu, jako to celé ovlivňuje, nebo na VN, nebo třeba na velikost perforace...ale nic....Pak Kutil udělal do plechu pět děr a divil se...navíc vertikálně...kdo jste se zeptal, proč musí být plechy horizontálně a jaká má bý plocha VN- nikdo? Nevím proč, ale síly mě opravdu opouští valem.....To je vše. Mim

AHA. Takže ty mě necháš radši ztrácet čas hledáním skoro nenalezitelného, namísto abys mi pomohl?
Dík. Seš fak dobrej.
A spolehni se, že nebudu tak blbej, abych to hledal. Tolik času opravdu nemám.
A nemyslím, že by jsi měl až tak úplně jasno, cože to je "konkrétní dotaz".
Konkrétní dotaz jest podle mne dotaz týkající se určité věci jasně a srozumitelně. Chceš snad říct, že mý otázce nerozumíš Mime?
Anebo lépe: co je to podle tebe konkrétní dotaz? :roll: :roll:
Fak nic ve zlym.
habana


KAWA
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: pát 01 pro 2006 17:39

Re: Víte.....

Příspěvek od KAWA »

[quote="Mim]

Víš, bylo to již řečeno...neodpověděl jsem záměrně...čekal jsem iniciativu....opakuji, že je to čistá voda...bez jakékoliv chemické úpravy...najdeš odpovědi sám? O tom to také je......Ne mýlíš se. Konkrétní dotaz by byl třeba na sílu pechu, jako to celé ovlivňuje, nebo na VN, nebo třeba na velikost perforace...ale nic....Pak Kutil udělal do plechu pět děr a divil se...navíc vertikálně...kdo jste se zeptal, proč musí být plechy horizontálně a jaká má bý plocha VN- nikdo? Nevím proč, ale síly mě opravdu opouští valem.....To je vše. Mim[/quote]

Asi to bude tím, že jsme přikládali váhu věcem nepodstatným a podstatné přehléli. Myslel jsem, že horizontální uspořádání je výhodou a ne podmínkou. Považuji teda horizontální uspořádání za nutnost. Jaký je důvod horizontálního uspořádání. Jaká musí být velikost a hustota perforace? Síle plechu jsem nepřikládal důležitost, je tedy podstatná?
VN elektrody jsem předpokládal stejné velikosti jako ostatní, pět elektrod jako napěťový dělič a VN elektroda, teda pětina plochy nizkonapěťových elektrod. Celková plocha je důležitá 150 nízkonapěťových 15 x 10 cm.
Pravda je, že jsem tak velkou plochu nikdy nepoužil. Dělal jsem takové malé panelákové pokusy, pět desek 8 x 6 cm v jedné bipolární sekci, rozdělovač, motorek z větráku, zapalovací cívka ze Š100. Gewo zmiňoval diodu, ale tu jsem ještě nezkusil. Je dioda podmínkou? Dá se naměřit úbytek proudu na malé ploše? Popřípadě jaká minimální plocha je třeba.
Mimochodem jsem si hrál s plazmou. Namotal jsem si trafo na jádro z VN trafa televize. Kond 150um/400V jsem nabil na 380V. Na mínus jsem připojil kovovou destičku a na ni dal kapku vody. Strčil jsem do ní plus drát, pěkně zašuměla. Když jsem udělal jen vlhkou čáru dělalo to pěkný pecky. Zapálit ultrazvukovou mlhu zkusim někde venku. Tyto pokusy jsem odložil na teplejší počasí.
Pokusům zdar


J.K
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: pát 12 led 2007 8:00

Docela chapu Mima....

Příspěvek od J.K »

Lidi, vubec se nedivim Mimovi, ze to ma chut tady zabalit... Myslim ze rekl az dost, a kdo chce pochopit, ten pochopi. Vlastne spise tady jde o to, ze prestoze tu mate pekne naznacenou cestu, ze vymejslite blbosti !!! Jakoze jak udelat Mimovo zapojeni jeste "lepsi"... Vzpamatujte se, nevymejslejte blbosti, a drzte se toho, co vam bylo receno. Nic vic, nic min... A uspech se dostavi. Az se vam taky podari to, o cem tu Mim celou dopu pise, teprve pak si muzete vyvijece "vylepsovat". Je tohle tak tezke pochopit ?


J.K.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Víte.....

Příspěvek od Ilem »

Mim píše:Konkrétní dotaz by byl třeba na sílu pechu, jako to celé ovlivňuje, nebo na VN, nebo třeba na velikost perforace...ale nic....Pak Kutil udělal do plechu pět děr a divil se...navíc vertikálně...kdo jste se zeptal, proč musí být plechy horizontálně a jaká má bý plocha VN- nikdo? Nevím proč, ale síly mě opravdu opouští valem.....To je vše. Mim
Milý Mime, opravdu si velice vážím toho, co jsi pro toto fórum udělal. Zní to jako fráze, ale myslím to upřímě. (Teď to zase vypadá jeko otřepaná fráze Standy Grosse). Vynechám tedy moje problémy s češtinou a k věci. Nevím, proč se ptát na věci, které se zdají být jasné. Úmyslně používám slova "se zdají", protože samozřejmě všechno může být jinak. Ale to ukáže konkrétní experimentování, jehož důležitost chápu, ale zatím mi na něj opravdu nezbývá čas (viz můj příspěvek v části relaxace). Síla plechu je jasná. Máme rozměry nádoby, máme rozměry elektrod, máme tloušťku VN elektrod (teď nemám čas to hledat, ale myslím, že jsi psal 5mm), a máme mezeru mezi elektrodami a máme i počet elektrod. To všechno jsi už napsal. Předpokládám, že kromě odkaliště jsi žádný volný prostor nedělal. Tak nevidím problém v tom, spočítat sílu plechu. Proč se tedy ptát na něco, co už se zdá být zodpovězeno? Proč musí být plechy horizontálně je také nasnadě. Téměř bych se vsadil, že je to kvůli uvolňo vání plynu. Pokud by plocha děr v elektrodách byla stejná, jako plocha mezer mezi nimi, bylo by to jedno, ale pokud je plocha děr větší, je výhodnější horizontální uspořádání. A jsme u velikosti perforace. Je jasné, že plocha děr musí být co největší, aby měl kudy utíkat nahromaděný plyn, ale zárověň se nesmí příliš zmenšit povrch elektrody, příčemž do povrchu se musí započítávat i hrany děr. Tady je asi otázka na místě, protože to nějakou dobu experimentování zabere.
Otázka zde byla na nerezovou síť, ale bez odpovědi (už mám nerezový drát, a chci to vyzkoušet). Také nevím o tom, že by se někdo dočkal odpovědi na naprosto konkrétní otázky týkající se té tolik vyzdvihované kapacity. Je to kapacita akumulátoru, ze kterého jsi vyvíječ vyrobil, nebo je to kapacita elektrod, nebo je to kapacita vyvíječe vůči zemi, kapacita kondenzátoru u přerušovače, kapacita mozku stavitele vyvíječe,... Dá se najít tisíc kapacit, které s vyvíječem mohou souviset. Také tady ve fakultní nemocnici máme jednu kapacitu v oboru onkologie.
Plocha VN elektrod je také celkem jasná. Dingel používal voštinové elektrody, Ty tlustý perforovaný plech. Z toho vyplývá, že plocha by měla být pokud možno co největší. A znám li tloušťku plechu, není problém spočítat, hustotu a průměr děr, aby výsledná plocha byla co největší. Tak proč se ptát? A pro začátek bych stejnou hustotu a průměr děr použil i pro nerezové elektrody.
Ale závěrem chci říct, že naprosto chápu Tvoje znechucení. Jsem v Tvé pozici na fóru, které se zabývá amatérskou stavbou tepelného čerpadla. Pořád dokola stejné otázky, a přijde nový člověk, a než by si přečetl celé fórum, zase stejné otázky. Pořád dokola. Také už tam nechodím odpovídat tak často, jako dřív.
Tak když to shrnu, chtěl bych se konkrétně zeptat, kterou kapacitu jsi měl na mysli. Ostatní otázky považuji za zodpovězené
A nezlob se na mě, jestli jsi někde odpověděl. Fórum už je opravdu rozsáhlé, podobné věci se řeší v několika vláknech, mohlo mi něco uniknout. Některá vlákna vůbec nesleduji, to už bych opravdu nestíhal.


"Dum spiro spero"
Ciceron
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Nezbývá mi než zas jednou pořádne otevřít ústa

Příspěvek od lajos »

Hm, jasně, mi vlastně schválně nechceme tu volnou energii, mi vlastně chceme jen klást přihlouplé otázky.
Vzpamatujte se trochu, z čeho jste tak nervní? Když někdo od nás očekává větší úspěšnost a ví jak na to, proč neřekne třeba postupně víc a víc a ještě víc? Třeba se víc pobaví na tomto fóru, než oznamovat postupně v tématech že zamzli?
Možná není divu, vždyť přes obrazovku pořád padají vločky snehu.
Jsou to správné otvory v nerezu(5mm)?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

No hurá.....

Příspěvek od Mim »

Stálo mě to deset bodů, ale zdá se, že jsem to zase rozhýbal...Kluci, neblbněte...Ilem mě potěšil....uvažuje logicky a zdá se, že to chápe...i když nezkouší....to je právě ono...Kapacita se týká nádoby elyzeru....poměr náplně, plochy elektrod a velikosti nádoby je důležitý, vzhledem k VN....
Lájos také potěšil....perforovaný plech je zajímavý, ale zdá se příliš silný...Objasním důležitost síly plechu....během odpoledne......
Víte, mrzí mě to, že jsem asi občas hustý, ale jsem na fóru již skoro půlrok a mám stále ten pocit, že aktivně je zapojeno jen několik málo jedinců....Snáze se objasňují otázky z vývoje, než teoretické úvahy, co by- kdyby.....
Tak třeba perforace plechů a horizontální poloha.....Na všech dokumentech a fotkách z venku je vidět pravý opak....a proto jste to nezkusili? Pokud by někdo z vás ponořil do vody byť jen dva plechy připojené na DC (normální elýza) tak by musel vidět rozdíl....To mě právě mrzí.....Snad chápete.....Mim
Naposledy upravil(a) Mim dne pát 12 led 2007 10:35, celkem upraveno 1 x.


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: No hurá.....

Příspěvek od Ilem »

Mim píše:poměr nálně, plochy elektrod a velikosti nádoby je důležitý, vzhledem k VN....
Mime, prosím, už mám zase problém s češtinou. Nevím, co je slovo nálně. Je to něco z Jihočeského slangu? Jestli jsi se uklepl, tak opravdu nevím, co to mělo být za slovo a zdá se mi to důležité.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“