Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Jste šťastným hostitelem nějakého parazita?

ano - mám, zjistili mě ho/je
190
34%
nevím, ale mám podezření
233
42%
to vůbec netuším
97
18%
vím naprosto jistě, že nemám
11
2%
měl jsem, už nemám
8
1%
...ani jedno, jiná odpověď
13
2%
 
Celkem hlasů: 552

Uživatelský avatar
Igor
Stálý člen
Příspěvky: 29
Registrován: stř 26 kvě 2010 0:44
Bydliště: Banska Bystrica
Dal: 5 poděkování
Dostal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: klystyr

Příspěvek od Igor »

U nas na slovensku bezne v zdravotnickych potrebach. Pravdepodobne aj u Vas v cechach take predajne mate, takze tam.


jvj56
Zasloužilý člen
Příspěvky: 276
Registrován: sob 09 kvě 2009 10:36
Dostal: 3 poděkování

Re: klystyr

Příspěvek od jvj56 »

ghostik píše:chci se znovu pokusit zeptat kde seženu vše potřebné ke klystýru? děkuji
Ve zdravotnických potřebách, cena okolo 200 Kč. :D


Drta.tom
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: pon 19 dub 2010 20:52
Bydliště: Brno, Přerov
Dal: 8 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Diacom

Příspěvek od Drta.tom »

Máte někdo zkušenosti s přístrojem Diacom?
Manželka byla v Přerově na měření a mě zajímá, nakolik jsou tyto přístroje spolehlivé. Diagnózu jí to vyhodilo vcelku odpovídající (nějaké ty konkrétní předpokládané parazity, stav některých orgánů) - akorát jsem se zapomněl manželky zeptat, zda obsluze nejprve všechno nenahlásila (co jí je), aby jí to pak po nějakém divadýlku zopakovali nazpátek + standartní bonusy ala překyselený organismus, nějaká ta alergie apod.

Mám povědomí o Salvii, Oberonu, ale Diacom mně nic neříká.

Jinak vyšetření trvá 1-2 hod dle stavu pacienta.

Máte nějaké zkušenosti? V případně pozitivních jsem ochoten to testnout taky, ale nerad bych dělal vola a sponzora nějakému vychcánkovi.


Uživatelský avatar
Daria Lori
Starší člen
Příspěvky: 195
Registrován: úte 26 led 2010 15:17
Bydliště: Modena - Italie
Dal: 1 poděkování
Dostal: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

PARAZITI a jak na ne...

Příspěvek od Daria Lori »

Chtela jsem se vas zeptatat, prosli jsme prvni hrebickovou kurou(6 dni), dala jsem te moji mensi holcicce 6 let jednu kapslicku cislo 3 - tretina, a vyslo z ni - neco jako byla ryze. Chtela jsem ji taky vycistit, ale nevim jakou davku - pro tak male dite. Zatim ji davam tu jednu malou kapslicku jednou tydne a cisti se dal - porad ti stejni... . Jedna se o vahu nebo o vek u toho davkovani :shock: ? U zvirat je to podobne? Dekuji.


Drta.tom
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: pon 19 dub 2010 20:52
Bydliště: Brno, Přerov
Dal: 8 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: PARAZITI a jak na ne...

Příspěvek od Drta.tom »

Logika mi říká vyděl svoji hmotnost a hmotnost dítěte a tak získáš koeficient, kterým vynásobíš dávku hřebíčku.

Např: máš 60 Kg (doufám, že jsi se neurazila :-) ), dítě má 20 kg (po pravdě netuším, jakou má hmotnost 6 letá dívka): 20/60=1/3. Takže vyšlo 1/3 dávkování oproti Tvé osvědčené vyzkoušené dávce bez poškození zdraví. Četnost dávkování bych nechal stejnou jako u dospělého.

Nevím, jestli jsi brala dávkování podle Pala (zjednodušeně řečeno 1 - 2 - 3 - 5 - 8 - 12 - 14 tobolek denně naráz + HCL) nebo podle Crafta (3x1 - 3x3 - 3x3 - 3x3 - 3x3 - 3x3 -3x1 tobolek 00 denně), raději ale u dítěte vycházej z dávkování Crafta - ty dávky nejsou naráz tak silné a je tedy menší šance, že se něco podělá.

Výchozím předpokladem těchto experimentů je samozřejmě výchozí dobrý stav dítěte s dobře fungujícími játry, ledvinami apod.

Nicméně já si můžu dovolit ten luxus dávat rady, neboť to není moje odpovědnost za to, co dáváš svému dítěti. Odpovědnost je vždy na Tobě - to by si měl každý uvědomit, než začné dávat cokoliv svému dítěti. Proto bych tu 1/3 dávku ještě raději o něco málo ponížil a pečlivě sledoval reakce svého dítěte.

Řešil jsem podobné dilema s MMS a mým tehdy ročním synkem - synek měl na těle na zádičkách rudou hrubou vyrážku velikosti dětské dlaně a tuna různých mastiček nepřinášela zlepšení. Samozřejmě mě nenapadlo, to MMS do synka lít vnitřně - to by jednak nebylo ani technicky možné a za druhé mě to ani nenapadlo. Tak jsem se rozhodl pro koupání synka v MMS, což je pro organismus pravděpodobně méně zatěžující.

S tím samozřejmě souvisí jaké dávkování. Vyšel jsem z množství pro celou vanu 30 aktivovaných kapek - to vytvoří ve vaně roztok s MMS1 určitého poměru vody a MMS1 - a tento poměr jsem se rozhodl vytvořit i v dětské vaničce. Takže jsem nalil do vaničky předpokládané množství vody a tu jsem pak nalil do vany. Pokusem jsem usoudil, že mám ve vaničce pro synka cca 1/5 vody oproti množství vody v dospělácké vaně. takže jsem 30 kapek vynásobil 1/5 a tak jsem dospěl k 6 kapkám aktivované MMS1 do vaničky pro prcka a v tom jsem ho 1/2 hod koupal. Synek se začal celkem viditelně zlepšovat a po cca 8 koupelích v rozmezí cca 16 dnů skvrna na zádičkách prckovi zmizela a ještě se nevrátila. Tím jsem v daný okamžik skončil. Později jsem synkovi koupele nasadil ještě jednou jako podpůrnou léčbu, když měl nějakou infekci sedlou na průduškách. Ale nic se nemá přehánět, ať má prcek šanci natrénovat imunitu - takže nějaké posmrkávání či občasný mírný atopický exém menšího rozsahu neřeším.


Uživatelský avatar
Daria Lori
Starší člen
Příspěvky: 195
Registrován: úte 26 led 2010 15:17
Bydliště: Modena - Italie
Dal: 1 poděkování
Dostal: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

PARAZITI a jak na ne...

Příspěvek od Daria Lori »

Diky za odpoved, ja jsem ale na daleko mensi davce - my zaciname... . Dospeli - 1-6 behem 6 dni (jednu 1.den, dve 2.den...), male jsem objednala kapslicky cislo 3 - to je tretinova napln a zatim ji davam jednu tydne - a porad lezou ven... . Hned jak ji ju dam - boli ji bricho - takze nic nenavysuju, rikam si dokud pusobi...tak to staci. Myslela jsem jestli to uz nekdo nezkousel s tou detskou davkou. :shock:


Drta.tom
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: pon 19 dub 2010 20:52
Bydliště: Brno, Přerov
Dal: 8 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: PARAZITI a jak na ne...

Příspěvek od Drta.tom »

Ahoj,
s hřebíčkem na dítěti zkušenosti nemám, mám zkušenosti akorát s hřebíčkem dle dávkování Pala. A chystám se na Craftovo dávkování (+HCl).

Nicméně Tvůj postup zní rozumně - není kam spěchat. Navýšit můžeš vždy.

Jenom mě napadá, pokud nebude docházet u holky v dohledné době ke zlepšení - asi by stálo za to zvýšit dávkování (např. 2x týdně)

Proč vlastně berete všichni hřebíček? - je to jen preventivní pročištění nebo řešíte něco konkrétního?


Mo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: sob 01 kvě 2010 16:07
Dostal: 3 poděkování

re

Příspěvek od Mo »

ahoj ;)
ja som si tým vyriešila závažný problém, plus HCl plus mms samozrejme, ale samotnú kúru s HCl si mienim dávať i preventívne, je to prírodná vec a odčervuje, a tým vlastne čistí črevá, a keď nemáš parazitov, nemá čo odčerviť, tak si myslím-ale to je len môj neodborný názor, snáď sa vyjadria i odborníci :) že to neškodí, ja mám za sebu Palovu metódu, ale veru, je tu dilema, či väčšie alebo menšie dávky, neskúšala som menšie a viackrát, tak nemôžem porovnať, ale vrele odporúčam, samozrejme, netreba veľkosti dávok preháňať, i keď experimentátori tu majú čo to za sebou ;)


Joy
Stálý člen
Příspěvky: 80
Registrován: pon 25 led 2010 12:14
Dostal: 1 poděkování

kolko konaku?

Příspěvek od Joy »

Dobry vecer
kolko konaku si treba supnút? A hned po tom olej? Alebo pockat chvílu? Má to niekto odsksané?
Pre Hanku: myslím, ze ty si písala co vsetko sme sa naucili z tohto fóra, potvrdzujem. Je to len rok co som ho objavila a ked si to tak premietnem naspat, neskutocné zmeny, u mna hlavne vo vedomom pos, vázne.tavení sa k problémom, dakujem vám


Joy
Stálý člen
Příspěvky: 80
Registrován: pon 25 led 2010 12:14
Dostal: 1 poděkování

konak

Příspěvek od Joy »

Á uz som to nasla ved je tu celá knizka....


Uživatelský avatar
Daria Lori
Starší člen
Příspěvky: 195
Registrován: úte 26 led 2010 15:17
Bydliště: Modena - Italie
Dal: 1 poděkování
Dostal: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

PARAZITI a jak na ne...

Příspěvek od Daria Lori »

Je to jen preventivni cisteni, i kdyz vzdycky se nekdo najde ne? Myslim, ze bez parasitu urcite nejsme. Mala ma ale daleko lepsi imunitu. Driv byla velmi casto nemocna, ted je z ni celkem odolne dite! :P


Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PARAZITI a jak na ne...

Příspěvek od Craft »

Pozor, to dávkování bylo určeno pro dospělého člověka, ne dítě! U něj je dobré to výrazně ubrat a pozvolna navyšovat dle reakcí. U malého dítěte rozhodně nedoporučuji najet najednou u hřebíčku na dávku 1x3, natož 3x3 vel. 00, což se vyrovná 3x4 vel. 0. Tohle dávkování může už výrazně mávat i s dospělákem, což záleží od jeho zdravotního stavu. Navíc se jedná o největší tobolky, takže by to dítě asi ani nepolklo. Nemyslím sice, že by mu to nějak ublížilo, ale může mu být velmi zle. Nejmenší velikost v tobolkách je 4 = 0,21ml, trojkové tobolky jsou sice dosti malé, ale pokud působí už v tomto množství, stačí jenom průběžně dle reakcí navyšovat jejich počet. Prostě stačí v tom dávkování použít jak se říká selský rozum a hlavně sledovat reakce.

Jen pro srovnání tobolka vel.3 = 0,28ml, vel. 00 = 0,93ml, takže 3ks tobolky vel.3 se vyrovnají jedné tobolce vel.00.


Uživatelský avatar
Daria Lori
Starší člen
Příspěvky: 195
Registrován: úte 26 led 2010 15:17
Bydliště: Modena - Italie
Dal: 1 poděkování
Dostal: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

PARAZITI a jak na ne...

Příspěvek od Daria Lori »

Diky, rozhodne budu pokracovat pro lepsi udrzeni kondice deti!!! Lezou porad ven i pri te male davce: 1 tobolka cislo 3 za tyden u male holcicky - 6 let. Davam ji to jen v sobotu - tak aspon muzu uhlidat co vyleze - i tak ji boli brisko (pri druhe davce uz byly ty bolesti mensi)...jinak je ve skole a nic se nedozvim. Dekuji za spolupraci. Presvedcuji i tu vetsi -12 let - ale ta dava prednost 5 zaktivovanym kapkam MMS tydne - je to to stejne - vuci parasitum? U toho hrebicku lezou ven a vidim je a u MMS vidim jen cernou pronikavou barvu. Jsou to porad oni - v rozkladu? :roll: Rozhodne jsou na tom obe daleko lip - o nas nemluve.


Radekov
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: sob 12 úno 2011 13:41

Shistosomiasis Haematobium

Příspěvek od Radekov »

Jak postupovat při léčbě dlouhotrvající chronické (20let zhruba) schistosomiasis Haematobium (motolice močová)? Nemáte někdo nějakou zkušenost nebo radu? Na co bych si měl dávat pozor atd.? Co je lepší zakoupit Distoside nebo Wormicide? Můžu věřit léku Wormicide když je z Thajska od firmy Greater Pharma? Poradte prosím... Děkuji


Uživatelský avatar
Daria Lori
Starší člen
Příspěvky: 195
Registrován: úte 26 led 2010 15:17
Bydliště: Modena - Italie
Dal: 1 poděkování
Dostal: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

PARAZITI a jak na ne...

Příspěvek od Daria Lori »

Nevite nahodou jestli ta cerna barva u te vetsi holky co bere 5 zaktivovanych kapek MMS tydne (a nechce ten hrebicek) jsou uz ti paraziti co lezou ven mrtvi a rozlozeni - a proto ma takovou divnou barvu stolice, nebo je to jinak? Staci pokracovat s MMS a vybijou se taky nebo rezolutne hrebickem? Je to velkej masozravec, takze by bylo urcite zapotrebi ji vycistit!!!


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“