Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Různé druhy očisty

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Mo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: sob 01 kvě 2010 16:07
Dostal: 3 poděkování

liečba vodou

Příspěvek od Mo »

Ahojte ;)
niekto tu nedávno - myslím, že tento mesiac, vložil príspevok o liečbe vodou, teda skôr link, chcela som si to pozrieť neskôr, a nemôžem ho nájsť :oops: tak ak niekto vie, ktorý príspevok myslím, prosím o usmernenie, ďakujem :)
pekný dník všetkým :D


Uživatelský avatar
Vinc
Stálý člen
Příspěvky: 97
Registrován: stř 27 kvě 2009 14:29
Bydliště: Rakousko
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

různé druhy očisty

Příspěvek od Vinc »

Zdravím na fóru. Dostal se mě do ruky článek, jak se zbavit zvápenatělých nánosů v cévách. Sice jsem to ještě nezkusil, ale je to celkem jednoduché a levné, tak proč to nezkusit. Právě jsem to "uvařil" a hodlám to vyzkoušet. Co v návodu uvedeno není, použil jsem na přípravu jen nekovové nádobí (kromě nožů v mixéru).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Milanko
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: sob 02 dub 2011 9:00

klystýr vs. Sankhapraksalana

Příspěvek od Milanko »

Dobrý den,

rád by som sa spýtal skúsených ktorú procedúru by ste odporúčali vyskúšať na prečistenie nováčikovi (mne) :-)
zatiaľ s takýmito očistami skúsenosti nemám no pozdáva sa mi skôr Sankhapraksalana nakoľko nieje zapotreby žiadne vybavenie ako pri klystýre, ktoré žiaľ nemám..

Budem vdačný za akúkoľvek odpoveď.


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Já bych potřeboval vědět o chelátové terapii. Prý to je naprostá pecka a dokáže prý zvednout mrtvýho z hrobu.....
Třebas jsou nějaké alternativy, nebo samodoma......
Byl u mne francouz a prošel tím,neuvěřitelně se změnil, jenže cizinec není našinec a francie nejsou čechy....


Uživatelský avatar
Nso ci
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 15 črc 2010 19:06
Dal: 268 poděkování
Dostal: 36 poděkování

Kniha V. Partykovej

Příspěvek od Nso ci »

Srdečne zdravím,
prosím pekne, nedá sa mi stiahnuť kniha V. Partykovej - Hladovění, nie je čitateľná. Poradíte mi, ako na to? Ďakujem.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Došel mi krásný mail ;)

Příspěvek od NAVAR »

1220 píše:
Slavek Krepelka píše:
Palo píše:Co se týče hladovky, tak mi došel opravdu hezký e-mail:
Diky Palo, to sou veci. Udelal jsem jednou 19 vloni na podzim a od te doby 4 x 4 dny. Tenhle dopis je docela dobry dloubanec do zeber. +1 :good: Jo, ty klystyry dost pomuzou. Takze od zitrka zase o hladu, aspon nemusim varit :laugh:

Ahoj, Slavek.
Držím palce Slávo,
před xy lety jsem udělal 17 dní , chtělo by to repete :oops:
je k tomu krásný web:

http://www.pust.cz/

vlastně nejde jenom o zdraví

Skvělý odkaz, díky.
Kdysi jsem dělal jednodení půst každý týden. Jednak se mi krásně stabilizovala váha a jednak mi bylo fajn.

K.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Kniha V. Partykovej

Příspěvek od cimirek »

Nso ci píše:Srdečne zdravím,
prosím pekne, nedá sa mi stiahnuť kniha V. Partykovej - Hladovění, nie je čitateľná. Poradíte mi, ako na to? Ďakujem.
Máš to v SZ


Uživatelský avatar
Nso ci
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 15 črc 2010 19:06
Dal: 268 poděkování
Dostal: 36 poděkování

Partyková - Hladovění

Příspěvek od Nso ci »

Mockrát Ti ďakujem :D + 1 :good:.


Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

oxaláty

Příspěvek od Craft »

Pokud se někdo chystal tak dlouho na jaterní kůru až ji stále odkládal a nakonec ji stejně neprovedl, možná mu bude milejší jiná kůra. Výborná věc na kameny je třeba šťáva z černé ředkve. U nás se dá koupit pod názvem rabanon, což jsou takové skleněné ampule. Sice chuťově nic moc, ale dá se na to zvyknout.

Další dobrou věcí na rozpouštění žlučníkových kamenů a na problémy se slinivkou je tato směs:
25g majoránky
20 bokových listů
Tohle se semele na jemný prášek a proseje se přes jemné sítko. Pak se přidá 1 lžička práškového zázvoru a 8 lžic glukopuru. Směs se užívá 2x denně s vetším množstvím vody. Má to i dobrou chuť.

Ovšem nejlépe se osvědčila i na oxaláty kdekoliv v těle bylina Chanca Piedra v podobě silného čaje (jedna vrchovatá lžíce byliny na 350ml vody). Voda se nechá nejdříve sevřít a pak se odstaví, do které se nasype bylina a nechá se 10 minut luhovat, pak se scedí. Je možné do čaje přidat i lžičku jinanu pro lepší roztažnost cév. Čaj se pije nejlépe teplý rozdělený na dvě části (ráno a večer). Pozor jen u těch, kteří mají větší množství ledvinového písku, protože může způsobovat problémy s močením. V tom případě je lepší použít šťávu z černé ředkve.

Jinak jen pro info a mimo téma, (nechce se mi to jinde psát), kdo si myslí, že spad z Japonska tady nemůže dorazit, tak už se u některých lidí ukazuje radioaktivita, coby silná naměřená zátěž, dále radioaktivní kovy a prudký nárust plísní v dýchacích cestách. Bývá také celkem častá i výrazně snížená funkce štítné žlázy (přetížená a vyčerpaná) / z nedostatku jódu právě díky radioaktovní zátěži a dochází k masivní tvorbě plísní v těle. I mě se tohle nevyhlo, ale začal jsem to řešit a kondice se zase vrací. Takže doporučuji začít tlačit do sebe Kelp nebo Slávkem doporučovaný roztok s jódem v jiném vlákně.


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

kapsicin

Příspěvek od huhu »

Často tu na stránkách někdo doporučuje hřebíček.
Dají se účinky hřebíčku nějak porovnat s požíváním chilli ? Nebo má obojí zcela rozdílné působení ?

dík
V.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: kapsicin

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nazdar Huhu,

účinky papriček všeobecně chili nazývaných se ke hřebíčku přirovnati nejspíše směle dají. Nejúčinnější odrůdou zdá se býti, založeno na odkazu osoby portugalské a znalé kde čeho původem z Angoly, jsou Africké chili peppers "Piri Piri" o nichž se traduje, že dokážou propálit i igelitové tobolky. :bhead: :laugh:

Ahoj, Slávek


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Jako aktivní znalec musím zakročit. Nejpalčivější jest tolik jolokia , a její temně červený klon, či forma.Vyzkoušel jsem osobně vše a nejpalčivější je omáčka z jolokie nadopovaná syntetickým kapsicinem za účelem vyšší palčivosti...obyčejná jolokie stačí na prima zážitek.
Je to natolik zajímavá palčivost, že mi moja ženuška uzobává, dělá z toho odvar a tímto hubí škůdce ve skleníku.....po naředění 1 k desíti funguje jako prevence.
pokusem bylo zjištěno, že podporuje srdeční tonus, snížuje tlak, snižuje cukr v krvi a peristaltiku střev, kámošovi odstranil crohnovy obtíže.Zahájeny byly pokusy s mastí.
Ten význam bude hlubší, páč nejstaršímu synkovi pomáhá hard chili umravnit srdeční arytmii. Bohužel, pouze v den užití.
Je buřt, jestli to polknete v tobolce nebo vv jídle, ovšem v tobolce to je pouze pro odolné jedince, těm neodolným to pocuchá zažívání a zkrentí báchor....bacha na vředy v žaloudku, tam to skrze prokrvovací účinek smrdí průserem...Rozhodně to má vliv na produkci neurotransmiterů. Dle mého stabilizuje a harmonizuje.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od aNONym »

jarda ovčák píše:...........pokusem bylo zjištěno, že podporuje srdeční tonus, snížuje tlak, snižuje cukr v krvi a podporuje peristaltiku střev.......
Ten význam bude hlubší, páč nejstaršímu synkovi pomáhá hard chili umravnit srdeční arytmii. Bohužel, pouze v den užití.
Je buřt, jestli to polknete v tobolce nebo vv jídle, ovšem v tobolce to je pouze pro odolné jedince, těm neodolným to pocuchá zažívání a zkrentí báchor....bacha na vředy v žaloudku, tam to skrze prokrvovací účinek smrdí průserem...Rozhodně to má vliv na produkci neurotransmiterů. Dle mého stabilizuje a harmonizuje.
To samé umí i Kotvičník a navíc spoustu dalšího. ;) Non

Při pauze po nějakém čase užívání funguje několik dalších týdnů. A nemá vedlejších oučinků na zažívací trakt. 8)


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

re kapsicin ; mno...

Příspěvek od huhu »

habanero http://www.habanero.cz/detail/naga-bih- ... rcena-50g/ tvrdí , že jolokia vede.

Ale abychom si rozuměli , nejde mi o to zabít se kapsicinem , jde mi o to , jestli má běžná pochutina užívaná nenásilně a bez nároků na přípravu ( drcení , kapslování ...... ) podobné , nebo stejné účinky co se vyhánění ďábla týče. Protože já si tím několikrát týdně ochucuju rýži i jiná jídla, tak od teď budu mít dobrý pocit , že to dělám i pro zdraví.

Že je to návykové vím . Ale až čtením tady jsem dospěl k tomu , že by to mohlo být i zdravé.

Tak dík. :)


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

mno....

Příspěvek od jarda ovčák »

kotvičníkem to můžeš zapíjet....
http://www.jolokia.cz/prinosy-pro-zdravi/
je to dobrá alternativa....


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“