Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Koloidní stříbro

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
lennis
Stálý člen
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 10 úno 2011 19:37
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Voda pro injection pro výrobu koloidního stříbra

Příspěvek od lennis »

Já zašla do lékárny a normálně mi ji objednali a prodali, myslím 32 Kč za půl litru...


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda pro injection pro výrobu koloidního stříbra

Příspěvek od Palo »

wor píše:Jinak ani komerčně nabízená "destilka" se už nevyrábí klasickou destilací :)
Pokud Ti nevadí, že by Ti přišla poštou, tak zkus napsat NAVARovi, měl by nějakou destilku mít. Ví přesně, jaká to je, jakou má vodivost a jak se vyrábí. Zkus se s ním domluvit, mohl by být ochotný případně zaslat.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
wor
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pon 23 kvě 2011 21:45

Re: Voda pro injection pro výrobu koloidního stříbra

Příspěvek od wor »

lennis píše:Já zašla do lékárny a normálně mi ji objednali a prodali, myslím 32 Kč za půl litru...
Dík za reakci. Mě v lékárně řekli, že mají, ale jen pro sebe a neprodají. Fakt je ten, že jsem zkusil jen 3 lékárny.


wor
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pon 23 kvě 2011 21:45

Re: Voda pro injection pro výrobu koloidního stříbra

Příspěvek od wor »

Palo píše: Pokud Ti nevadí, že by Ti přišla poštou, ...
Super, dík za tip, pošta mi nevadí. Zkoumal jsem už jak je na tom Německo a UK. Postupem času se dostávám do stavu, kdy mam pocit, že v ČR koupím míň a míň věcí a nebo hrozně draho. :(


Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Voda pro injection pro výrobu koloidního stříbra

Příspěvek od jani »

Dík za reakci. Mě v lékárně řekli, že mají, ale jen pro sebe a neprodají. Fakt je ten, že jsem zkusil jen 3 lékárny.[/quote

Nevím jak v Praze, ale u nás mi nechávají bez problému v lékárně Dr. MAX 5ti litrový vak s pro injektione, vyjde to levněji jak skleněné půllitrovky, ráno si objednám a odpo si pro to jedu


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Voda pro injection pro výrobu koloidního stříbra

Příspěvek od chiq »

Zaujímavé, na Slovensku s tým problém nieje, včera som kúpil 15 litrov (3 balenia po 10 pollitrových fliaš) Cena je síce už trocha vyššia, ale i tak ešte prijateľná 1,34€/500ml


Uživatelský avatar
jardax
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: úte 06 dub 2010 1:57
Dal: 56 poděkování
Dostal: 104 poděkování

.

Příspěvek od jardax »

Malinko jsem dnes experimentoval...
Po dosažení určitého napětí na elektrodách považuji jakokoloid za hotový. Pokud vypnu proud a nechám míchání zapnuté, vodivost roztoku stále stoupá.
Je to tím, že na elektrodě vznikl nadbytek sloučenin stříbra, který vzniká rychleji, než je schopný se rozpouštět.
Co z toho plyne? Můžeme vypnout proud podstatně dřív, než má roztok požadovanou koncentraci - šetříme tím i elektrodu a nevzniká na ní tak silná vrstva "bordelu".


Marty
Stálý člen
Příspěvky: 38
Registrován: pon 03 bře 2008 22:13
Dostal: 2 poděkování

WD 943G

Příspěvek od Marty »

Rad bych se zeptal, jak je to s vyuzitelnosti vody z tohoto destilatoruna pripravu koloidniho stribra ??


Uživatelský avatar
jardax
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: úte 06 dub 2010 1:57
Dal: 56 poděkování
Dostal: 104 poděkování

Re: WD 943G

Příspěvek od jardax »

No Marty, z tohoto přístroje je sice destilovaná voda, ale destilovaná voda neznamená "voda vhodná pro přípravu...."
Fakt nejde destilací připravit dostatečně čistou vodu.
Ale nedělej si iluze - můžeš mít vodu sebečistčí - koloidní stříbro stejně nepřipravíš :)
Žádný koloid elektrolýzou připravit nelze!!!


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: .

Příspěvek od Ilem »

jardax píše:Malinko jsem dnes experimentoval...
Vodivost stoupá, i když vypneš míchání, vyndáš elektrody a třeba i přeleješ obsah do jiné nádoby. Stoupání trvá zhruba 24 hodin (nemám to změřeno přesně), ale potom zase klesne, ale už ne na původní hodnotu. Proč tomu tak je, nevím. Příklad: na konci výroby 15,4 uS, po 24 hodinách 18 uS, po dalších 24 hodinách 16,4 uS a pak už to drží třeba půl roku.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

KS - malé ohlédnutí do historie ...

Příspěvek od A(&F) »

citace:... "Jedné vlastnosti stříbra využívají lidé už od starověku — stříbření vody.
Stříbro ponořené do vody vyvoláva slabou chemickou reakci. Nepatrná příměs stříbrných haloidů vodu „oživuje" (tvoří se bublínky), a dává jí i antibakteriální účinky. Tyto účinky stříbra se potvrdily už při tažení Alexandra Makedonského do Indie. V jeho armádě se šířily mnohé infekční choroby, které kosily zejména prosté vojáky, zatímco velitelé, pijící ze stříbrných pohárů, trpěli infekcemi mnohem méně.
Ze stříbrných nádob se ve středověku získávala tzv. svěcená voda, i když její „výroba" byla navíc spojená s rituálními obřady.
Oživování vody pomocí stříbra se využívá dodnes — ovšem moderními metodami: mezi dvěma stříbrnými elektrodami ponořenými ve vodě probíhá elektrický proud. Tato metoda se používá v zásobárnách vody u zaoceánských parníků i v kosmických korábech. Stará tradiční metoda, kdy se voda uchováva buď ve stříbrné nádobě, nebo je do ní ponořen stříbrný předmět — nejčastěji lžička, se dodnes uplatňuje v mnoha rodinách, kde se ještě dbá na tradici.
A od vylepšování vlastností vody stříbrem je už jen krok k medicíně. I některé moderní léky mají ve svém složení značné procento stříbra." ...


... a přestože se to zde již okrajově probíralo, tak se pořád zamýšlím, jestli to s tou elektolytickou výrobou KS zbytečně moc nekomplikujeme (se všemi těmi problémy okolo vody, měření ppm, kaly, v čem to skladovat, atd.) ... jestli by opravdu jenom nestačilo, každý den si v puse chvíli poválet kousek ryzího stříbra ... ( :idea::?: ) ... :ethink: ... nejlépe asi ve formě kuličky anebo alespoň placičky se zaoblenými rohy ...
(to pro případ, že bychom snad během žužlání nechtěně polkli) ... :D:D:D ... ;) ... A. ...


PeS: ... enem esli ten pokus ze strany ministerstva zdravotnictví "o omezení amalgámových plomb" s tím nějak úzceji blíže nesouvisí ... :evil: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
jardax
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: úte 06 dub 2010 1:57
Dal: 56 poděkování
Dostal: 104 poděkování

Re: .

Příspěvek od jardax »

Ilem píše:Vodivost stoupá, i když vypneš míchání, vyndáš elektrody a třeba i přeleješ obsah do jiné nádoby. Stoupání trvá zhruba 24 hodin (nemám to změřeno přesně), ale potom zase klesne, ale už ne na původní hodnotu. Proč tomu tak je, nevím. Příklad: na konci výroby 15,4 uS, po 24 hodinách 18 uS, po dalších 24 hodinách 16,4 uS a pak už to drží třeba půl roku.
To jsou opravdu zajímavá zjištění.
Nárůst bych přisuzoval pozvolnému rozpouštění suspendovaných sloučenin Ag, ale ten pokles... no napadá mě snad jen teplota.
Jestliže připravím "koloid" při pokojové teplotě, pak ho šupnu do lednice, vodivost se klesne. Přijde na to, jestli jsi současně měřil teplotu a tuto bral v potaz. Každopádně vyzkouším.
Ještě k přípravě "koloidu" bez elektrického proudu:
Jeden případ jsem již popsal - je to odpojení zdroje před koncem procesu a následné míchání - vodivost stále stoupá.
Další možnost ,s podstatně výraznějším efektem, je elektrody nečistit a proces zahájit bez zapojení napětí - opět pouze míchat.
Tady ale platí zásada, že elektrody (elektroda) by neměla po ukončení předcházejícího procesu úplně oschnout. Není problém po ukončení elektrolýzy výrobníček naplnit vhodnou vodou, postavit do regálu a vše je připraveno na příště. Nehledě na to, že před začátkem příští výroby máme již z poloviny hotovo.

A(&F) - no komplikujeme, na tom se s tebou shodnu :) Ale ono je to tak: je potřeba, aby výsledný produkt byl reprodukovatelný, proto taková alchymie.
A je tu ještě jeden aspekt: nečekaně komerční - čím větší komplikovanost přípravy, tím větší "úcta" k produktu a výrobci.
Přece litr "zázračné" vody za 500 ,s takto propracovanou technologií, mi pomůže lépe, než kus stříbra v hubě....
Ale o tom by se dalo psát a psát. Mmj jde například o to, jestli by se žužláním uvolnilo léčebné množství Ag... atd...


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS - malé ohlédnutí do historie ...

Příspěvek od Palo »

A(&F) píše:...jestli by opravdu jenom nestačilo, každý den si v puse chvíli poválet kousek ryzího stříbra... ( :idea::?: ) ... :ethink: ... nejlépe asi ve formě kuličky anebo alespoň placičky se zaoblenými rohy...
Jo, funguje to. Je to asi varianta nejlepší, co se týče všech teorií o výrobě-nevýrobě koloidního stříbra elektrickou cestou. Je to má nevýhodu, koloidního stříbra si jen cucneš a máš vystaráno, přičemž u žužlanýho stříbra to trvá poněkud dýl. Mě se osvědčil smotaný drát do spirály...

No... Co se týče koloidního stříbra vytvořeného elektrickou cestou, tak je mi jedno, co kdo o tom vykládá, jestli to jde nebo ne, u mě to funguje (či fungovalo) a to je pro mě důležité :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
jardax
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: úte 06 dub 2010 1:57
Dal: 56 poděkování
Dostal: 104 poděkování

Re: KS - malé ohlédnutí do historie ...

Příspěvek od jardax »

Fungovalo ti koloidní stříbro, připravené elektrolýzou? Nezlob se na mě, ale fungovalo tam úplně něco jiného ;)
Ale jinak mír, chápu, jak je těžké přiznat si, že léta plácáme nesmysly. Ona chuť chleba se taky nezměnila po zjištění, že je země kulatá... Je těžké dětem vysvětlovat, že uvnitř té krabice zvané televize nejsou všechny ty princezny a čarodejnice... vždyť je tam vidí, tak tam musej být :D

Tak jsem dnes vyzkoušel injekci 2ml jakokoloidu podkožně do středu 7cm zarudlého fleku po klíštěti - no při aplikaci to štípe jak 100 čertů :) Vydržet se to ale dá. Nedovedu si už ale představit aplikaci do svalu... to by bylo na posr*ní. Tak jsem zvědavej, jak flek bude vypadat zítra :)


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS - malé ohlédnutí do historie ...

Příspěvek od Palo »

OK, tak jinak - nevím, co tam fungovalo, ale fungovalo to ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“