Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Joe Cell - konstrukce a instalace

Teoretické i praktické informace.

Moderátoři: rival, Merlin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Karel IV
Starší člen
Příspěvky: 145
Registrován: ned 21 led 2007 11:38
Bydliště: Hupikov
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od Karel IV »

Ze svaru na středové trubce a výstupního šroubu se uvolnila rez a vtvoříla rezatou skvrnu
Nechápu, jak se ze svaru na nerezu mohla uvolnit rez. V potrvinářském i v chemickém průmyslu se potrubí běžne svařují a nikde se rez neuvilňuje. Já sám jsem se nerezu něco nasvařoval ať už to byly televisní antény, kuchyňské náčiní a spousta dalších výrobků. Nikdy nebyl problém s korozí. Vždy se musí dodržet pomínka jednotnosi materiálu spojovaných součástí i přídavného materiálu. Pokud byl nerez svařen železem, tak to koroduje zcela zákonitě a je to neodborná montáž. To se dá udělat na výfuku auta, které stejně za rok půjde do šrotu a ne v zařízení, kde se počítá s elektrokorosivními vlivy.


Ohne Bier geht´s nicht
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1220 »

Karel IV píše:
Ze svaru na středové trubce a výstupního šroubu se uvolnila rez a vtvoříla rezatou skvrnu
Nechápu, jak se ze svaru na nerezu mohla uvolnit rez. V potrvinářském i v chemickém průmyslu se potrubí běžne svařují a nikde se rez neuvilňuje. Já sám jsem se nerezu něco nasvařoval ať už to byly televisní antény, kuchyňské náčiní a spousta dalších výrobků. Nikdy nebyl problém s korozí. Vždy se musí dodržet pomínka jednotnosi materiálu spojovaných součástí i přídavného materiálu. Pokud byl nerez svařen železem, tak to koroduje zcela zákonitě a je to neodborná montáž. To se dá udělat na výfuku auta, které stejně za rok půjde do šrotu a ne v zařízení, kde se počítá s elektrokorosivními vlivy.
Pozor rez se uvolňuje z nerezu vždycky, když je vystaven elektrolýze a to nemusí být ani svařen. Svar se svými diskontinuitami je přímo předurčený k vyhlodání v elektricky vodivém roztoku. Takže v každém JC
bude v určité fázi nabíjení hnědá voda. Po odhlodání určité vrstvy se voda
musí přefiltrovat a pak by měla zůstat čistá. Proces filtrací a čištění bude
bude vícenásobný vždycky, u svařovných buněk ještě vícenásobnější. Kromě toho je demagnetizace svařovaných nerezů problematická jako
taková. V Nitře je firma, která prodává slitiny niklu. Má i sortiment bezešvých trubek, chtělo by to prozkoumat zblízka. :shock:
Naposledy upravil(a) 1220 dne úte 06 úno 2007 21:51, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Karel IV
Starší člen
Příspěvky: 145
Registrován: ned 21 led 2007 11:38
Bydliště: Hupikov
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od Karel IV »

Nerezové trubky jsou podélně svařované z pásku plechu. Možná pro AT program se používají manesmanky, a to nevím určitě. To by znamenalo, že běžné trubky by nešly v tomto případě použít.


Ohne Bier geht´s nicht
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Conny Joe Cell

Příspěvek od Palo »

Conny mi psal SMS, že vršek/spodek již dorazily do firmy a bude se svařovat Joe Cell. Zítra by měla být buňka přichystaná k testování.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Slávek
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: stř 27 pro 2006 21:27
Bydliště: Klatovy
Dostal: 1 poděkování

JC

Příspěvek od Slávek »

Tak to jste si na mně pochutnali co? Nebojte už nic v konstrukci č.2 nesvařuji.Ale i špatné zkušenostosti se mají zveřejnit.Omlouvám se GeWovi za jeho ztrátu času, svařil jsem to začátkem prosince 2006 a tak jsem o tom ještě moc nevěděl.(na netu ale dost často lisují a pak ještě tigem svařují).Takže pokračujeme dále.:x :shock: :D


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: JC

Příspěvek od Merlin »

Slávek píše:Tak to jste si na mně pochutnali co? Nebojte už nic v konstrukci č.2 nesvařuji.Ale i špatné zkušenostosti se mají zveřejnit.Omlouvám se GeWovi za jeho ztrátu času, svařil jsem to začátkem prosince 2006 a tak jsem o tom ještě moc nevěděl.(na netu ale dost často lisují a pak ještě tigem svařují).Takže pokračujeme dále.:x :shock: :D
To o ztrátě času je myšleno všeobecně. Ale myslím, že v prosinci už to tam celé bylo....


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
filip

voda do JC a tak

Příspěvek od filip »

Celý tento experiment ma dosť zaujal. Na nedefinovateľné častice na "O"toľko používané velmi neverím, ale dalo by sa to vysvetliť aj vedeckejšie a aj fungovať.
Z toho co somm tu čítal, je jasné, že elektrolýza musí rozkladať vodu, aspoň na začiatku pri pripojení napätia. Trochu som dumal, aká elektrochémia sa tam deje. Aby bežala, musí byť voda vodíva. Prírodné vody obsahujú čo to minerálov, čo zvyšuje vodivosť na rádovo stovky milisiemensov. Ale ak sa pridáva sóda (hydrogénuhličitan sódny - jedlá sóda, alebo uhličitan sódny - sóda na pranie, je úplne jedno ktorá tam je, asi jedlá je možno lepšia) tak ten sa tiež rozkladá na oxid uhličitý, ktorý vyhučí ako zo sódovej vody. (Kde je diskusia o množstve pridaných látok?) Voľný sodíkový katión tam vytvára hydroxid. Ten spôsobuje zásaditosť vody. Pridodzene obsiahnuté minerály vo vode sa vyzrážajú ako uhličitan vápenatý a horečnatý a okrem toho strhnú aj neaké organické látky, proste vodný kameň. Z toho všetkého je tam ten bordel. Hydroxid sódny a zvyšok CO2, ktorý zostal rospustený sa po odpojení prúdu začne znova zlučovať na soľ - sódu a to generuje zvyškové napätie na článku. Aj ked sa nepridá sóda, tak prirodzený výskyt minerál by to spôsobil, len prúd by bol oveľa nižší. Pridaním octu sa to trochu komplikuje, pretože ocot bude reagovať so sódov na octan sódny. Ten sa tiež rozkladá ale uvoľnený octanový anión nemôže unikať vo forme plynu. Z toho čo viem, by sa malo pri Joe Cell dariť oddeliť vodíkový katión H+ bez toho aby vznikol molekulárny vodík H2. Ak sa takýto vodíkový katión (v podstate len protón, extrémne nestabilný, citlivý na magnetické pole, reagujúci temer zo všetkým) dostane do válca a príde elektrický výboj zo sviečky tak eneria uvolnená len pri tom musí byť ohromná a následne ešte vzniknutý vodík zhorý so vzuchom na vodu, čo je tiež energeticky výdatné. Finta Fň je vyrobiť voľný radikálny vodík H+. Na to aby inheď nereagoval pri elektróde tam musí byť čo najmenej voľných aniónov a elektónov z katódy. Preto si myslím, že do vody by sa malo cpať toho čo najmenej. Určite by som použil kvalitnú destilovanú vodu. Je potrebné ju samozrejme "zvodivostniť". Je tam dobré dať len kyselinotvornú látku, ktoprá bude ako katión mať H+, aby sa posunula chemická rovnováha pri elektrolýze, rozhodne nič zásadité. normálne by stačilo pár mililitrov kyseliny sírovej, ale voľný SO4- anión je dosť agresívny. Ale možno to nerez vydrží. Možno by bolo dobré použiť koloidné kovy - striebro, zlato. Ale by sa asi rýchlo oxidovali.Ale bez platiny, ta je výborný katalizátor reakcie vodíka a kyslíka a všetok vodík by vyhorel skôž než by vznikol. Možno nejaké floroderiváty kys. ocotvej. tie oveľa lepšie disociujú ako kys. octová. Podtlak pri nasávaní valca by mohol vytrhávať vodík z roztoku skôr než stihne prijať elektrón. Ale to samozrejme, že len z povrchových vrstiev. to čo vidno na videách. Vysoké cells nemajú asi efekt, skôr je to otázka plochy povrchu kvapaliny. to by sa dalo presne rozpracovať a prepočítať. Neviem, aký podtlak piest vytvorí vo valci motora. Skúšal už niekto použiť oddelené komory? Sústredné komory oddelené izolantom na dne bez možnosti prúdenia kvapaliny medzi komorami?
A ešte čo s kyslíkov znikajúcim na anóde? Ak by sa podarilo stabyzovať vynikajúci OH- anión, žiaden by sa neuvoľnoval. Prítomnosťou OH- aniónov na anóde zabezpečí jej stálu polaritu aj po odpojení prúdu a tým by mohla pokračovať elektrolýza. Stále malé napätie, rádovo do 10 V by tento stav výrazne stabilizoval. Voľný vodík H2 je ľahčí ako vyduch, takže by mal hneť súpať hore. OH- by reakciou s vodou dával vodu aj plynný kyslík O2. Ta hmla čo je vidno na videách podľa mna vzniká s vodnej pary, ktorá kondenzuje pretože pri podtlaku sa adiabaticky ochladí plyn nad hladinou a teplá para sa zrazí. Teplo vznika vždy pri prúdení prúdu vodičom, ale to asi všetci vieme. Celá sranda je podla mna založená na posúvaní chemickej rovnováhy vplyvom podtlaku vo valcoch. S tým súvisí aj posun zážihu. No a kto si myslí že toto je úlpný blud, nech si otvorí učebnicu biochémie a prečíta si niečo o tom, ako vzniká kyslík pri fotosyntéze a ako funguje energetika v mitochondriách pri bunkovom dýchaní. A ked to vedia robiť všetky biologické bunky v prírode, tak to možno pôjde naučiť aj nerezovú bunku. Môžme podumať a všetkým hodne zdaru.

EDITOR: Velmi podnětné Filipe! Připomněl jsi mi věci, které už jsem skoro zapomněl. Poslední tři věty opravdu stojí za pečlivé zvážení a dohonění bolestivě zanedbaného studia... Díky za podnět! gewo


filip

Příspěvek od filip »

ospravedlnujem sa netrpezlivým za rozsah ale pri dumaní sa to nejak natiahlo, snad to bude nejak podnetné


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

JC

Příspěvek od 1220 »

Výklad nevypadá jako blud, stabilita procesu velmi záleží na tom, kdo se nachází v blízkosti pokusu, jak je tom zrovna jeho organismus. Ta stabilita se těžko udržuje. Ve výkladu mne zaujala zmínka o PT. V omezeném rozsahu se pokusím to vyzkoušet. Uzavřené komory jsem nezkoušel. Na tohle téma je moc variací. Podobnosti .


Uživatelský avatar
Karel IV
Starší člen
Příspěvky: 145
Registrován: ned 21 led 2007 11:38
Bydliště: Hupikov
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od Karel IV »

Pokud je to pravda, tak je celý systém v praxi nepužitelný.
Určitě bude pužitelný, na tom, kdo je v blízkosti sice záleží, ale vliv se dá eliminovat na minimum třeba dobrým odstíněním celého systému. Stínění je třeba dobře uzemnit!


Ohne Bier geht´s nicht
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

J C

Příspěvek od 1220 »

Zdánlivě to s tématem nesouvisí : viděl jsem ve velkokuchyni takové
jakési nerezové vajíčko. když někdo pracoval se zeleninou, pak si sáhnul
na to vajíčko a pak si snáze umyl ruce od zeleniny. Nevíte někdo o co jde?


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

uzemnění

Příspěvek od 1220 »

Karel IV píše:
Pokud je to pravda, tak je celý systém v praxi nepužitelný.
Určitě bude pužitelný, na tom, kdo je v blízkosti sice záleží, ale vliv se dá eliminovat na minimum třeba dobrým odstíněním celého systému. Stínění je třeba dobře uzemnit!
Jak ale uzemníš jedoucí auto na např. betonové dálnici za suchého počasí :?: Mitochondrie zdánlivě uzemněna není a přece funguje :!:


Uživatelský avatar
Karel IV
Starší člen
Příspěvky: 145
Registrován: ned 21 led 2007 11:38
Bydliště: Hupikov
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od Karel IV »

Kapacitně


Ohne Bier geht´s nicht
Uživatelský avatar
hapalainen
Starší člen
Příspěvky: 196
Registrován: stř 07 úno 2007 23:51
Bydliště: Norsko
Dostal: 1 poděkování

Kapacitně

Příspěvek od hapalainen »

Správně. Jedoucí auto vzhledem ke svým rozměrům má značnou kapacitu proti zemi. Pro sřídavý prou vysoké frkvence to představuje vlastně zkrat. Vždyť rádio v autě taky hraje na anténu bez uzemění. Zemní se to přes kapcitu.


Hlavní je vyhrát zápas
filip

Re: JC

Příspěvek od filip »

stabilita procesu velmi záleží na tom, kdo se nachází v blízkosti pokusu, jak je tom zrovna jeho organismus. Ta stabilita se těžko udržuje. Ve výkladu mne zaujala zmínka o PT. V omezeném rozsahu se pokusím to vyzkoušet.
SA mi nepodarilo pochopiť co je PT a asi sa iným nepodaro pochopit mna. Co to chcete odtienovať? Mitochondria separuje cey vnutornu membránu náboj. Robi to tak že prenáša elektrony (aspon sa to predpoklada) cez membránu. To by šlo vyvolať elektrickým poľom alebo el. prúdom. V dôsledku vyniku náboja prechádyajú aj H+ ióny z vnútra mitochondrie do medyimembránového priestoru. Keby tam nebola este vonkajšia membrána, tak to vyhučí, fakt. Zasa na dlho. Ale ten podtlak niekto skúšal? Mi to nedá spávať, ale som zaneprázdnený a na takéto experimentz nemám ani technické možnosti (dielnu).


Odpovědět

Zpět na „Joe Cell“