Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Moje "škodovka" na vodík!

Vodík, plasma, orgon... a spalovací motory.
Odpovědět
LUKE
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: pát 20 říj 2006 11:27

Příspěvek od LUKE »

to nic stane se ;)


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zapojení elektrod

Příspěvek od Merlin »

Peter píše: Když zapojíš elektrody VN - O O O + VN - O O O +, tak ...+ VN - .... ti budou sloužit jako delič napětí a v sekci -OOO+ ti nedojde k reakci
Teď kecáš pro změnu Ty. Teoretiku... ;)


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
LUKE
Stálý člen
Příspěvky: 78
Registrován: pát 20 říj 2006 11:27

Příspěvek od LUKE »

to vis gewo rekl bych ze se mu nedari.


Uživatelský avatar
DYGI
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: ned 28 led 2007 18:09

PRO-MIMA

Příspěvek od DYGI »

Mime poslal by jsi nějaké foto toho svého ELEKTROLIZERU?Dej to prosim tě do fotogalerie.Moc bych to chtěl vidět.PLEASE.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: PRO-MIMA

Příspěvek od Mim »

DYGI píše:Mime poslal by jsi nějaké foto toho svého ELEKTROLIZERU?Dej to prosim tě do fotogalerie.Moc bych to chtěl vidět.PLEASE.
Elektrolyzer se píše s "Y", to za prvé. Za druhé stále pracuji a i tak vám dávám všem náměty. Pokud bych vám chtěl dát úplný návod, už jsem to udělal. A za třetí, tohle je pouze pro snaživé a přemýšlivé. Mim


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
DYGI
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: ned 28 led 2007 18:09

PRO-MIMA

Příspěvek od DYGI »

Tak neva no.Omlouvam se za to y.Čeština mi nikdy moc nešla.Jestli ti to mime opravdu funguje,tak se ti ani nedivím,žeto nechceš říct,protože když to zveřejníš,tak to bude všechno v háji bude uplnej zmatek.A všechno se to rozkřikne a ekonomika pujde do háje.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zapojení elektrod

Příspěvek od Merlin »

Peter píše:
gewo píše:
Peter píše: Když zapojíš elektrody VN - O O O + VN - O O O +, tak ...+ VN - .... ti budou sloužit jako delič napětí a v sekci -OOO+ ti nedojde k reakci
Teď kecáš pro změnu Ty. Teoretiku... ;)
Během půl hodiny máš elektrolyzér plný bílé pěny. Vyzkoušeno. :D
Skutečně? I když v něm máš podtlak (odsáváš)?


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zapojení elektrod

Příspěvek od Merlin »

Peter píše: Ta pěna je tam protože se silně rozpouští elektrody. Zkus si zapojení podle mne a porovnej.
Al elektrody? Pouvažuj proč!! Jak na to přijdeš, jsi doma a jsi KING!
Dingel "mění náplň" každých 600 mil... Al je ztrátový materiál..


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zapojení elektrod

Příspěvek od Merlin »

Peter píše:
gewo píše:
Peter píše: Ta pěna je tam protože se silně rozpouští elektrody. Zkus si zapojení podle mne a porovnej.
Al elektrody? Pouvažuj proč!! Jak na to přijdeš, jsi doma a jsi KING!
Dingel "mění náplň" každých 600 mil... Al je ztrátový materiál..
V elektrolyzéru je cca 4kg hliníkové slitiny. Běžná cena je cca 150Kč za kilo bez dph. Superdural 600Kč za kilo.
To už je pak levnější, nebo míň problematické jezdit na benzín. Nešlo by separovat kyslík jiným způsobem?
Jak říkám, promysli to! Jsi úžasně blízko! Ten rozklad ztrátových elektrod jde výrazně zpomalit! (Použitá slitina ovšem nesmí obsahovat měď.)
Hliník má zajímavou vlastnost - absorbuje elektrony! Je to lapač elektronů... Máš tam VN. K čemu asi???


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: zapojení elektrod

Příspěvek od belamachina »

gewo píše:
Peter píše: V elektrolyzéru je cca 4kg hliníkové slitiny. Běžná cena je cca 150Kč za kilo bez dph. Superdural 600Kč za kilo.
To už je pak levnější, nebo míň problematické jezdit na benzín. Nešlo by separovat kyslík jiným způsobem?
Jak říkám, promysli to! Jsi úžasně blízko! Ten rozklad ztrátových elektrod jde výrazně zpomalit! (Použitá slitina ovšem nesmí obsahovat měď.)
Hliník má zajímavou vlastnost - absorbuje elektrony! Je to lapač elektronů... Máš tam VN. K čemu asi???
mam otazu a sice ked je AL spotrebak , da sa pouzit hocijaky aj zo srotu?
cigani ho tam vozia cele hromady ale je to vselijao nasekane ale zato lacne.


Uživatelský avatar
Karel IV
Starší člen
Příspěvky: 145
Registrován: ned 21 led 2007 11:38
Bydliště: Hupikov
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od Karel IV »

Lacné je pre tých cigánou, ked to predávajů. Keď ideš kůpit, tak už to bude dražšie. Leda, že bys kupoval priamo od nich. Nasekané to je, aby byl zamaskován původ materiálu. O jeho čistotě se nedělám iluze, vozí to příšerně zadělané, takže by se to muselo ještě čistit.l


Ohne Bier geht´s nicht
belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od belamachina »

dalsie co ma napadlo su hlinikove spony alebo piliny po obrabani, tam by sa dala ustrazit aj cistota aj kvalita. cena by bola tiez prijemna. len ci existuje pre to nejaky sposob ako to pouzit pre nase ciele.

ja som uz inaksie rozmuslal nad hlinikovimi pilinami v nejakom pitliku alebo lisovane do tabletiek a pridavalo by sa to tam ako do umyvacky riadu pred jazdou :-)) a elektrody by boli s niecoho trvanlivejsieho.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: zapojení elektrod

Příspěvek od Mim »

Peter píše:V elektrolyzéru je cca 4kg hliníkové slitiny. Běžná cena je cca 150Kč za kilo bez dph. Superdural 600Kč za kilo.
To už je pak levnější, nebo míň problematické jezdit na benzín. Nešlo by separovat kyslík jiným způsobem?
Nemusí tam toho být za prvé tolik a za druhé, zjistil jsem, že v hodinách stabilního výkonu to mohou být přinejmenším stovky...tedy již vím, že se dostanu nad pět set....Škodovka teď běží na čtyři sekce....to je zase pokrok....Mim


Však ono to půjde!!!
Jaara
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: stř 14 úno 2007 12:49
Bydliště: mám
Dal: 2 poděkování
Dostal: 18 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ahojte vespolek

Příspěvek od Jaara »

Tak zatím jen čtu a procházím jednotlivá témata. Je to jako všude v životě. Někdo se veze, někdo razí cestu. Já zatím se rád v těchto věcech jen vezu a pokukuju kolem sebe. Nejsa technicky zdatným mohu o těchto věcech pouze přemýšlet v rovině scifi.
Toto je moje první téma, které jsem přečetl celé. Leč chybí mi tu někde ekonomická bilance, zda totiž provoz této škodověnky bude levnější než na benzin.
Pokud se to někomu totiž podaří, bude pravděpodobně za úsvitu zavražděn ropnou mafií, kdy jeho nebohé tělo bude prokláto šavlemi arabských šejků, prostříleno kalšnikovy a v neposlední řadě též kulkami z coltů, co visí dallaským "džejárům" proklatě nízko. Vždyť jim, proboha, berete doláče a to se neodpouští!!!


Ať žije a vzkvétá Svobodná Republika Králický Sněžník
Uživatelský avatar
KEXIK
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 23 lis 2006 17:59
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

ECU

Příspěvek od KEXIK »

O tom ze skodovecka na vodik ide som presvecený ale som zvedavy co povie na to modernejsi motor napr z felicie ktory ma palivovu jednotku ktora si riadi miesanie benzinu a vzduchu ...

Ako ono by to malo teoreticky ist aj tak ale som zvedavy ako sa bude spravat ked jej pocitac bude pisat ze tam neleje benzin ...


VE je buducnost ale malo ludi to chape
informacie,schemy,foto o vyvijacoch http://www.h2o-energia.wz.cz
Odpovědět

Zpět na „Auto na alternativní pohon“