Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Peroxid vodíku - využití vnitřně

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od Slavek Krepelka »

pay píše:Zdravim, měl pár dotazů k indikaci peroxidu. Mám to proti viru hcv, takže počítám, že bude lepší několik menších dávek denně než např. 3 velké. První je k destilované vodě, jestli by nešla z důvodu ceny nahradit normální vodou, ...
Pitná voda je fajn, destilka není nutná. Vzhledem k tomu, že to pak stejně spolkneš a kontaminuješ to bůhví čím v horním trávícím systému, je Tvá starost s kontaminací kapátka atd. naprosto bezpředmětná.

Jinak, čtěte hoší vlákno než se začnete vyptávat. A nikoliv, nedoporučuje se pít horní dávku 30-35 kapek 35% peroxidu naředěných jenom do štamprle vody. To vám propálí kotel. Minimálně do 2.5dcl vody. Na štamprle bajvoko maximálně 2 kapky 35% H2O2 a to mluvím o velkém.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od jarda ovčák »

Stím fakt opatrně, může tto klidně zabít.Já považuju za bezpečnou koncentraci 20 až 30 kapek na 2 deci vody.Jenže 3%.......
K
aždej si může dělat, co chce, to je jasný, a pokud si chce někdo ublížit, nic proti.zkuste to na rozříznuté ráně.Já to zkoušel a ten 35% tkáň téměř zuhelnatí.Řval jsem jako magor bolestí.Někdy je méně více.......


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nazdar Jardo. No, originální návod na H2O2 ústní kůru si říká o:
- užívání na lačno a je to velice důležité a dost špatně se to dělá, protože žaludek má být skutečně prázdný. To taky znamená po té sklenici si dát ještě alespoň půl hodiny pauzu, než se člověk nadlábne. Není problém to eventuelně zapít extra vodou.

- Začínáme 1 kapkou 35% H2O2 ve sklenici vody 3x denně.
- Každý další den dáme o jednu kapku 35% do sklenice vody více, takže druhý den dvě kapky do každé sklenice 3x denně, třetí den po třech kapkách atd.
- Po třiceti dnech jsme na 30 kapkách ve sklenici vody a tam se držíme dalších 30 dní.
- Po celkově 60ti dnech začneme ubírat po kapce denně, takže po celkově devadesáti dnech kůra končí.

Osobně jsem byl na 30 kapkách 35% ve sklenici vody 3 dcl poněkud jinak. Nahoru jsem to vyhnal během 4 dnů, pobyl jsem na tom 28 dní a pak to utnul. Můj kotlík nedoznal žádné újmy, ale nádherně mi to vyčistilo pajšl. Jedinným vedlejším účinkem, který jsem z toho měl bylo, že jsem mohl i utíkat, což je mi velice nepřirozené, aniž bych se zadýchal. Sem tam si dám 30 až 35 kapek 35% H2O23 do sklenice vody jednorázově, asi tak jednou za dva měsíce.

Jinak 30 kapek 35% H2O2 ve 3dcl vody má teoretickou objemovou chemickou koncentraci 0.017%. Na tyhle věci se dá použít moje počítací tabulka ve vlákně HCl základní fakta, příloha je někde kolem stránky 5.

Jedinný možný problém zde snad mohou být žaludeční vředy. O tom jsem žádnou zmínku nepochytal. Nicméně pomalé navyšování by ho(je) mělo vybít dříve, než se člověk propracuje na plnou dávku. Já jsem si jeden takový na dvanáctníku vybouchal během 14 dnů velkým panákem whisky jednou denně po ránu na lačno a jíst až po čtvrt hodině poté, co mi ho MuDr léčil kde čím přes 3 měsíce. Došla mi trpělivost a vyšlo to jak laciněji, tak příjemněji :D H2O2 by to snad mělo zvládnout taky. Jde čistě o desinfekci, ale s tím peroxidem je to jenom můj odhad.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
stendas
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: sob 14 led 2012 21:05

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od stendas »

Zdravím,
chcem sa spýtať, pri 35% koncentraci peroxidu, začínam dávkovanie na 1 kvapke 3x denne s pohárom vody, ale ako to je pri vyššej koncentrácii napr. pri tých 25 kvapkách? predpokladám, že piť 25 pohárov vody je veľký nezmysel :) (už som našiel vo vlákne, že by to malo byť min. 2,5dcl?)

a takisto pri inhalácii, všade čítam len o 3% koncentrácii, ako je to pri inhalovaní 35%? koľko kvapiek a koľko vody?

ďakujem


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od Slavek Krepelka »

stendas píše:Zdravím,... predpokladám, že piť 25 pohárov vody je veľký nezmysel :)
:shock: Kde jsi našel, že bys měl vypít 25 pohárov? To se v tom utopíš. Přidáváš po kapce denně do každého ze tří denních pohárů, ne po poháru denně do sebe.
1. den, 3 poháry po jedné kapce.
2. den, 3 poháry po dvou kapkách.
3. den, 3 poháry po třech kapkách.
atd.
Za necelý měsíc jsi na třech pohárech po dvaceti pěti kapkách a takhle další měsíc, pak začneš po kapce na pohár ubírat.
stendas píše: a takisto pri inhalácii, všade čítam len o 3% koncentrácii, ako je to pri inhalovaní 35%? koľko kvapiek a koľko vody?
S inhalací nevím. Nicméně, nařeď si ten 35%
1 díl 35% peroxidu
11 dílů vody
Budeš z toho mít celkem přesně 3% peroxid. Ten pak používej na inhalaci.
Hlavně ten 35% nerozlej a nepolej se s tím a když jo, hned vodu. Jinak se vybělíš až na kost.

Ahoj,. Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
stendas
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: sob 14 led 2012 21:05

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od stendas »

diky moc, budem dávať pozor...
nešlo mi do hlavy, že peroxid je žeravina, v lekárni som im musel povedať pri 30% peroxide, že som poľovník a preto 1 pohár na 25 kvapiek, to už bude asi aj poriadne páliť čo?

edit : takže ráno som si dal 8 kvapiek do pohára, trošku sa mi na pľúcach uľavilo, ale hlavne sa lepšie vykašliava...ináč, čo používate ako kvapkadlo? zatiaľ som použil len tú pipetu alebo ako to nazvať od HCL, hádam to po čase peroxid nezničí...
a ešte, môžem uschovávať peroxid v chladničke?


Drta.tom
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: pon 19 dub 2010 20:52
Bydliště: Brno, Přerov
Dal: 8 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od Drta.tom »

Ahoj,
přihodím jednu historku ohledně peroxidu, která se stala mému tatovi a kterou občas vypráví pro pobavení návštěv. Týká se to peroxidu vodíku, ale netýká se to vnitřního užití.

Stalo se to už poměrně dávno a ani netušíme, jaká koncentrace peroxidu byla použita.

Prostě tata na chalupě krouhal zelí na jednom ručním přerostlém struhadle z éry komunismu (někteří to struhadlo jistě pamatují). Už končil, měl nakrouhanou vanu zelí a při poslední hlávce chtěl dokrouhat zelí až na doraz - a to se mu i povedlo, akorát kromě zelí si ukrouhnul i kus kůže i s masem na boku dlaně - jednalo se o část dlaně poblíž zápěstí na druhé straně, než je přirostlý palec.

Toho ufiklého masa mohlo být možná i 1/2 cm do hloubky a 3x2 cm plochy kůže. Tu ufiklou část jsme po chvíli hledání vyhrabali se zelí.

Samozřejmě krve asi v reálu nebylo nějak extrémně moc, ale na pohled to nebylo nic hezkého. No a tak jsme hledali, čím to ošetříme. Našli jsme akorát peroxid vodíku a kus obvazu. Tata si tu dlaň sám vymyl peroxidem (s patřičnými grimasami), peroxidem si umyl i tu ufiklou část a prostě si to připleskl zpátky na dlaň a omotal to obvazem.

Myšlenka, že by to snad přirostlo, napadla jedině tatu - žil v iluzi, že mu to možná přiroste. Po pár hodinách si dělal převaz, protože mu neustále z rány tekla krev. Opět to vzal peroxidem - a tu si všiml, že to maso přilepil špatně - papilární linie odřezku byly oproti papilárním liniím dlaně pootočeny o cca 90 stupňů - tak zaťal zuby a ten odřezek si opět strhl - tentokrát dobrovolně, opět si ránu poškádlil peroxidem, peroxidem omyl odřezek a tentokrát ho nalepil správně a ránu ovázal. Pouze ten, kdo si někdy lil peroxid do otevřené rány, tak může tušit, jak to muselo bolet. Kdo očekává, že dotyčný odřezek odhnil, tak se pěkně mýlí.

Při převazu si tata ránu vždy přelil peroxidem - sám, k doktorovi nakonec ani nešel. Věřte nebo ne, to maso přirostlo zpátky. Na památku má nijak extra viditelnou jizvu na zápěstí.

Troufám si tvrdit, že pravděpodobně většině z nás by to nepřirostlo, protože by nás ani nenapadlo, že by to šlo zachránit tímhle způsobem. Možná než samotný peroxid bylo důležitější tatovo přesvědčení, že to sroste. Tata si zkrátka v nitru duše nepřipustil, že to nesroste. Každopádně, kdyby jsme na chalupě měli jinou desinfekci než peroxid, tak by to maso třeba nepřirostlo.

Každopádně, když se o tom později bavil s jedním chirurgem u Svaté Anny v Brně, tak tomu nemohl uvěřit.


Gaia
Zasloužilý člen
Příspěvky: 220
Registrován: pát 28 říj 2011 7:21
Bydliště: Praha
Dal: 244 poděkování
Dostal: 57 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od Gaia »

Víte někdo, kde splaším 35% peroxid? v lékárně se zatím nechytám.
Mám jenom ten technický.
Jinak s peroxidem mám dobré zkušenosti, ale chtělo to čas a začínat velmi pomalu.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Gaia píše:Víte někdo, kde splaším 35% peroxid? v lékárně se zatím nechytám.
Mám jenom ten technický.
Jinak s peroxidem mám dobré zkušenosti, ale chtělo to čas a začínat velmi pomalu.
Tady je běžný v prodejnách s organickými potravinami a zdravotními doplňky. Throchu jsem koukl po netu, ale našel jsem jen velkovýrovce. Nicméně jsem přitom našel tuhle perlu :laugh: http://tn.nova.cz/zpravy/ekonomika/pozo ... odiku.html Kam ty lidi na ty frky jenom choděj :roll: a to je prý státní inspekce.
Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Gaia píše:Víte někdo, kde splaším 35% peroxid?
http://www.kutilov.cz/ Tak jsem narazil na velice zajímavý kšeft se spoustou užitečných produktů. Ten peroxid 35% prodávaj podle mne za velice kulantní cenu a v rozumném množství, ale neudávaj, jestli je technický, nebo potravinářský, musela by ses zeptat. Jinak ale jsou to biče a jiné lahůdky a pro kutily všeho druhu hotový ráj. Maj i dost zajímavých chemikálií a různých olejů včetně kokosového, lněného, z meruňkových jader a konopného a vůbec kde co. Zajímvé by byly asi i mlhové fontány, čistý vitamín C, mořská sůl, hypermangan, spousta různých lahviček, konzumní líh 80%, coenzym Q10 atd.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
stevo69
Stálý člen
Příspěvky: 99
Registrován: ned 12 dub 2009 15:23
Bydliště: SLOVENSKO Nitriansky kraj
Dostal: 9 poděkování

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od stevo69 »

Ten kutilov.cz je super maju vela zaujimavych veci :hip:


early123
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 21 pro 2010 21:10
Bydliště: Piešťany,SR
Dal: 73 poděkování
Dostal: 70 poděkování

Re: H2O2

Příspěvek od early123 »

Návštěvník píše:Něco o použití H2O2 v domácnosti.
1ml 3%ního peroxidu uvolní 10ml kyslíku. Při vnitřním používání je nutno brát v úvahu.

http://translate.google.com/translate?u ... ISO-8859-1

Původní odkaz: http://www.using-hydrogen-peroxide.com/
P.
hmmmmmmmmmm možno to sem nepatrí,aleeeeeeeeeeeeeeeeee

po mojej skúsenosti s H2O2 sú vysledky vynikajúce čo sa týka čistenia zubov,kaz ktorý ma strašil asi pol roka pod plombou po nejakých dvoch týždňoch akoby zmizol,zuby su oveľa belšie,prestali mi krvácať ako kedysi.

Takže samé pozitívum,mám ich pevnejšie prestali sa mi kývať absolútne ,myslím že toto je po MMS ďaľšia absolútna bomba..............

Zubárka neverí vlastným očiam....................



Supééééééééééééééér

Vďaka Fórum nikdy na Teba nezabudnem, posunulo si ma veľmi veľmi ďaleko............


Boh s Vami priatelia


hox55
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pát 01 črc 2011 5:50
Kontaktovat uživatele:

Jaký h2o2 použít?

Příspěvek od hox55 »

Zdravím,

poohlížel jsem se po peroxidu vhodném pro vnitřní užití, na http://www.eurosarm.cz/web/structure/eshop-47.html

mají peroxid kromě technického v kvalitě potravinářský, farmaceutický a "čistý". Který zvolit? Podle specifikačních listů je nejčistší ten "čistý".


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Jaký h2o2 použít?

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hox55 píše: Podle specifikačních listů je nejčistší ten "čistý".
Podle specifikací. Potravinářský je prý fajn, ale specifikační listy jsou více méně zárukou nejpřesnější informace. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
hox55
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pát 01 črc 2011 5:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Peroxid vodíku - využití vnitřně

Příspěvek od hox55 »

Díky, dám vědět jak to dopadlo.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“