Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
honza-mirek
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: ned 17 lis 2013 21:09
Dostal: 4 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od honza-mirek »

no presne ako píše martin, ja by som najradšej použil pár magnetov, jedno-dva ložiska a hotovo :smoke:
všetko čo vždy robím sa snažím robiť čo najjednoduchšie, len niekedy to vyjde tak že čým to chce človek spraviť jednoduché, tak na to musí vynaložiť veľa prostriedkov a sily :devil:


Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Magneto »

Inspirace pro honzu mirka.png
Přestavoval jsem si to asi takto - viz obrázek. Je to jen principiální schéma - clonka není nijak vyladěná a synchronizace clonky 1:1 s protiběžných chodem kotoučů s magnety je taky zatím bez řešení. Ale jen čistě opticky, jak by to mohlo běhat (ačkoliv clonkám nijak zvlášť nevěřím).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

hm....myslím, že jsme tady na Foru trochu dále, nežli se dohadovat tak , že jako "čistě opticky" a že by "to mohlo"...takto můžeme uvažovat v léčivech, potravinách, naší vládě, různých nemocech, jak přežít tu či tam při kolapsu, ale ne v MM :devil: nebo jiné technice :idea: v technice si nemůžeme hrát na to, že by to mohlo...na to si hrají pokustoooni v díře pod Švýcarskem a vysvětlovači Jednokameňáka, kterým chybí "něco" do jejich vědecké pucle E=mc2.
Tím však nechci schazovat tvoji myšlenku :good: ...ale spíše bych to nazval takto...."co tak zkusit sestrojit toto...."
náčrt výše komentovt nebudu....co kdyby třeba to fungovalo :lol: :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Magneto »

Ten obrázek se jmenuje "inspirace pro honzu mirka". Tak jestli se ti nezdá dost vědecký a máš něco lepšího - sem s tím. Jen probůh žádné slovíčkaření.
Zdraví :o)
Magneto


honza-mirek
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: ned 17 lis 2013 21:09
Dostal: 4 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od honza-mirek »

martin, však jasné že ste dalej keď tu o tom už dlhšiu dobu diskutujete, ale celkom zaujímavo to vymyslel ten magneto.
Ja som si to podľa jeho rozprávania v hlave predstavil a "zostrojil" trošku ináč, ale každý mame trošku inú fantáziu že :hip:
Magneto teraz k tvojmu obrázku, tak ako to vidím ja tak osy otáčania magnetov sú kolmé na os otáčania clonky správne som to pochopil? Ja som si to vyriešil tak že osy otáčania sú rovnobežné, vlastne os otáčania disku s clonkou je spoločná s osou jedného s kotúčov na ktorom sú magnety, akurát že sa točí opačným smerom.
Ešte dotaz aký používaš program na kreslenie, ja mám len obyč. google sketch up a na tieto veci sa moc nehodí aj keď je 3D :smoke:
Inak dobrý nakres ja keď je to v 2D a hlavne dobrá myšlienka, len ma napadlo ešte či by tá clonka pri odkrývaní neťahala magnety za sebou (vlastne asi určite by ťahala) a tým by sa mohol rozvibrovať ten kotúč s magnetmi ale to je len teoretická otázka :color:


Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Magneto »

Ahoj honzo-mirku, na ty obrázky používám obyčejné malování ve Windows (menu Start/Příslušenství/Malování).
Ty osy tam jsou kolmo na sebe, jak jsi správně poznal.
Tvoje řešení se společnou osou si představuju jako válcový plášť, který prochází středem mezi magnety. Pořád tam ale vidím ten moment postupného odhalování magnetů. Já vím, že chceš hnát clonku do protipohybu, ale aby to nebylo stejné jako předtím, jen dvakrát rychlejší...
U obou řešení mám taky problém s vlastnostmi té clonky. Říkals, že přes děrovaný plech můžeš přibližovat dva odpuzující se magnety k sobě silově neutrálně. To si umím představit - směs vzájemné odpudivosti magnetů a vzájemné přitažlivosti děrovaného plechu a magnetů. Vytáhnout ale takovou clonku z pomezi těch magnetů (v jakémkoliv směru) znamená bojovat ne proti neutrální směsi sil, ale proti čisté přitažlivosti. A vom vidím prozatím zádrhel všech clonek. To ale neznamená, že to nějak nejde - od toho jsme nakonec tady. Z mých pokusů s clonkama (a nebylo jich moc) jsem si odnesl tohle zjištění:
- mezi dva odpuzující se magnety se clonka ativně vtahuje
- z pomezi dvou přitahujících se magnetů se clonka aktivně vytlačuje
Snad ti to v něčem pomůže.
Držím pěsti :o)
Magneto


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

:good: omlouvám se magneto za "slovíčkaření" bodík za postřeh o clonce jak se chová k odpudivým a přitažlivým magnetům...toto jsem nikdy při svých pokusech nezkoumal a je to pro mne novinka, myslím, že toto by se "mohlo" někde nějak zhodnotit, dokonce mě to cosi vnuklo u mého "pístového" ...probádám a proměřím :idea: zatím držím palce všem, co se ještě odvažují na tomto tematu pracovat :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Magneto »

pohon clonkou.png
V pohodě, Martine, žádný problém.
S tou clonkou se to dá krásně ověřit, když ji budeš mít rotační (nesmí ale uhýbat) a povedeš ji přesně prostředkem vzduchové mezery mezi magnety. Dokonce se těmi magnety dá i ta clonka synchronně pohánět (viz obrázek) - necháš ji vcucnout do odpuzu, v zákrytu bez odporu přetočíš do přitahu a ten ji na konci vyplivne. Jenže co dál? Pak se halt musí přitah rukou opět přetočit do odpuzu - při vynaložení příslušné energie - a teprve pak se může cyklus opakovat. Suma sumárum zisk žádný.
Ten efekt tam je, ale není zadarmo. Pro mě je to jenom převrácený důkaz nemožnosti "obyčejného" stínění magnetů kovem. Možná to jednou rozlousknou nové materiály s nečekanými vlastnostmi, nebo nějaké kombinace už známých materiálů. Ještě to bude napínavé, ale rozhodně stojí za to, být u toho!
Zdraví :o)
Magneto
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

tu výše zmíněnou synchro jsem již někde zahlédl, komentář k tomu nebyl, takže jsem nepostřehl tu vlastnost vtažení a odpuzení, ale mám "pocit", že by to fungovalo i obráceně, tj,kdyby clonka se točila proti hodinám :?:
musím tento tebou oznámený úkaz / zatím jsem o tom nikde neslyšel :good: / aplikovat do mýho MM. sice jsem již v minulosti inzeroval, že jsem clonku opustil, ale dalším vývojem jsem se k ní tak trochu vrátil. moje clona má trochu jinou funkci, a to takovou, abych "vyhladil" působení magnetů proti sobě, když mám složený toroid z jednotlivých segmentů a píst proti na tom segmentu jaksi "drncá" po jednotlivých magnetech. Toho drncání jsem se / snažím se/právě clonkou zbavil , magnetické pole se rozlilo a vyzkouším zde to vtahování, protože moje magnety se proti sobě nepohybují lineárně ale v závislosti na práci pístů. vím zní to složitě ten můj motor je třeba vidět, budu se snažit to dokončit, alespňčástečně, potřebuji ale ty lineární ložiska...takže stojím na financích :help:
...toliko zpráva o stavu mém a mého MM :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
honza-mirek
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: ned 17 lis 2013 21:09
Dostal: 4 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od honza-mirek »

Magneto ten tvoj dotaz stým vsúvaním a vytlačovaním cloniek, som zatial nepozoroval, ale znie to zaujímavo a požiteľne.
Teda uvediem to presne to že sa clonka nechce nechať vytiahnuť s pomedzi dvoch odpudzujúcich sa magnetov to som pozoroval,
len ten druhý jav "aktívne vytlačovanie" clonky spomedzi dvoch priťahujúcich sa magnetov som ešte nejak neskúmal.

Teraz som si spomenul na jedného kamaráta ktorý sa už dlho zaoberá jednym MM a jemu sa tam clonka pohybuje medzi dvoma sadami magnetov (je ich tam 6 v jednej sade)
používa ferity ale dosť silné (rozmer 6 x 6 x 1 cm) a tak som mu veľakrát vravel že bude mať problém s vyťahovaním tej clonky spomedzi tolkých magnetov ale on mi stále tvrdil že clonka musí byť "magneticky vyvážená" a potom jej vyťahovanie aj vsúvanie prebehne hladko.
Komunikovali sme spolu len cez skype a nikdy mi to nejak nevedel vysvetlit a teraz som to asi pochopil,
na clonku musí posobit taký istý počet vzájomne sa odpudzujúcich magnetov ako aj priťahujúcich sa magnetov!
Musím mu zavolať a popítať sa ako pokročil s tým motorom a či mu to vyváženie stále funguje :D
Ešte dotaz na martina nemohol by si mi poslať nejaký nákres tvojho piestového MM nech sa kuknem a som trošku v obraze keď o nom píšeš?


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... &start=780

strana 53 magnetické pístové motory

prohlédni a ptej se :idea: :pivko: martin11 :D

p.s. možná by bylo dobré přečíst vlákno od začátku :good:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od poota »

To martin11:
Tvoje snaha je dojemná, ale asi "nosíš dříví do lesa":
honza-mirek píše:Inak vlákono a piestových MM som prečítal takmer celé aj toto vlákno som prešiel celé, a až potom som sa sem odhodlal napísať nejaký ten príspevok ;-)
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

...no to já rád....dříví do lesa, nebo sovy do Atén....pivo k Jeffovi...
sám jsem si to dohledal, protože od té doby se téměř nic nezměnilo, jen nějaké testovací detajly, alespoň vím, kde to přesně je a pro další zvědavce to jen odliknu. stejně mám pocit, že ten můj motor mimo Gromita :pivko: a několika málo jedinců nikdo nepochopil, nikdo nic nepíše, tedy jako nějakou radu, no tak třeba honza.mirek na "něco prřijde".

...jen mě nejde narozum, jak stále jsou hledány kolotoče a clonky a vždy 2 stejné magnety proti sobě....to nikdy nikam nepovede :bhead:
hledat je třeba v nesouměrnosti, vychýlení jednoho druhým, ale nikdy ne souměrně a stejně velkými...pokud ovšem někdo nebude mít magnetickou monokouli :idea: :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od poota »

martin11 píše:...pokud ovšem někdo nebude mít magnetickou monokouli
Spolehni se na to, že určitě nebude a to nikdy!
Magnet magnetické pole "nevyrábí", dělá jenom to, že v neutrálním magnetickém poli, které neumíme detekovat, vytvoří nerovnováhu, která se nám projeví jako dva "póly".
Kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak třeba k pohybujícímu se vzduchu - dokud mu do cesty nepostavíme nějakou překážku, na které vzniknou dva "póly" (přetlak a podtlak), tak jeho proudění nijak neucítíme a nemůžeme ho ani nijak změřit.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Magneto »

Pánové, trochu bych se honzy-mirka zastal - možná ty vlákna pročítal ještě před svou registrací a obrázky neviděl, ale i kdyby to bylo až po registraci, věřte, že na těchto stránkách není všechno až tak intuitivní, aby to každému hned docvaklo. Takže prosím staré matadory o trochu trpělivosti s mladým talentem. S tím přece chceme plodně diskutovat a ne ho znechutit.
Taky bych Martina prosil nezjednodušovat - je tady přece mnohem víc konceptů, než kolotoče - a ruku na srdce: nejde v písťáku taky jen o 2 magnety proti sobě? (sice multiplikované a sofistikovaně uspořádané na komplikovanou mechaniku, ale i tak...)?
Poota má zase svou "převrácenou" představu o všudypřítomném poli, které narušují magnety, a tak se projevují. Jistě se to tak dá vidět, ale podstata magnetismu pochází ze spinu elektronu, ne ze vzduchoprázdna, takže bych se spíš vztahoval k té hmotné složce.
Nikoho z vás ale neodsuzuju, jen s tím trochu polemizuju.
Zdraví :o)
Magneto


Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“