Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

buky píše:Proto nesouhlasím, že MM musí mít zrychlujíci pohyb.
...NE..."ideální teoretický" MM se musí zákonitě sám od sebe zrychlovat a to až k nekonečné rychlosti / rychlosti světla v případě lineární verze/
a proč že jako...no přeci proto, že dostává energii od nikud a tu mění na svůj pohyb a když žádnou nespotřebuje, tak musí ....jen zrychlovat...kam by jinak uložil tu získanou energii???
...to je otázka pro AB :bye: ..aby tento fyzikální problém osvětlil.... :pivko: :evil: martin11 :D

p.s. ...jen nevím, proč se zabýváme teorií, když ty dva magnety vůči sobě stále nic :bhead:
p.s.s. ...dozrává ve mě nápad...z mého MM odstranit jeden ze dvou magnetů...a nechat jen ten na pístu...co bude proti místo magnetu snadno každý pochopí....bude to...no...co??? jistě, máte pravdu...nic jinýho tam být nemůže...
..a co s tím získám...resp, co s tím získá můj motor? ..no docela dost...zmenším ten ocásek co nechce dovolit magnetům od sebe....haloooo...lidi...co říkáte...neslyším :dknow: :pivko:


... věřím, že se " TO " povede ......
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od buky »

martine, zvednu do 10m výšky dvě stejná 1kg závaží spojené lankem a zavěsím je na jednoduchou kladku. Jde o potenciální gravitační energii (m.g.h)
Proč se ale práce nekoná, resp. proč závaží nezrychlují ???

To "proč" tu bude ještě velmi dlouho :dknow:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od poota »

buky píše:Proč se ale práce nekoná, resp. proč závaží nezrychlují ???

To "proč" tu bude ještě velmi dlouho :dknow:
Nevím proč by tu mělo "být ještě dlouho".
Závaží nezrychlují ze dvou důvodů:
1) jsou v rovnováze, takže je k tomu nic nenutí
2) v té momentální poloze jsou fixována i odporem, který klade kladka vůči otáčení, tedy její tření a její setrvačnost

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od buky »

No, zajíma mne jestli to není ten přesnej důvod i u martinovho písťaku.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

... :idea: bezva diskuze....
martin :D Dront neznalý jakýchkoliv zákonů, ignorant matematiky a fyziky...resp. ignorant všeho co s fyzikou a všeho co jest s technikou spojeno...tedy mimo mag.motoru, protože magnetizmus je věc filozofická :idea: bukymu odpoví.

...pístový mag. motor typu martin11 :D není založen na principu kladkostroje a ani se mu nepodobá ba ani se nijak neblíží. pro všechny badatele tento motor se nepodobá ničemu světoznámému. / jednotlivé segmenty se sice technicky podobají známým strojním řešením ale ve svém spojení jsou ojedinělé a objevné :eclap: /
jelikož jsme na tema mag.motory, tak ...buky sorry-česky lituji...tvoje kladkostroje, páky, nakloněné roviny, a všechny další fyzikální...předpoklady...nevedou k jakékoliv realizaci funkčního MM :enaughty:
jak podotkl poota :good: ..navíc tření atd...Buky rozumím tvému nadšení ale mám pocit, že MM "asi" bude fungovat jinak...
přítel :good: adam benda nám vysvětlí jak to funguje podle fyz.vzorců...já je osobně ignoruju, protože jim nerozumím :oops: /mimo vztahu čas-hmota/ ale to je náše osobní diskuze :devil:
...zpět k motoru...buky pracuješ na čemkoliv ...tím myslím jestli lepíš magnety třeba na cd-čko..???tak....čtoucí a zájemci o tema...bertw diskuzi jako zpestření Vánočních svátků....s pozdravem :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od buky »

martin11 píše:... :idea: bezva diskuze....
...pístový mag. motor typu martin11 :D není založen na principu kladkostroje a ani se mu nepodobá ba ani se nijak neblíží.
To je přesně to co jsem chtěl slyšet.
1. Když se budu snažit písťakem pohnout, tak budu na to potŕebovat hever, nebo velikou páku. ( možná se mýlim)
2. Když budu chtít pohnot s rovnakými závažiami zavěšených na kladce, tak stačí nepatrná síla.
V obou případech jde o silovou rovnováhu, ale z hlediska použití vnější síly jde o podstatnej rozdíl.
A to je možná důvod k plodné diskuze.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

:ethink: ...ach jo...Buky...možná že by ti neuškodilo zkusit si ten kladkostroj sestrojit...něco jiného je teorie na papíru a skutečný stroj...

...ale líbí se mě tvoje tvrzení....že by stačila nepatrná síla....máš pravdu....opravdu by stačila nepatrná síla....
trochu odbočím....už kdysi někdo řekl..."dejte mě pevný bod ve vesmíru a pohnu zeměkoulí"
...vykašli se na páky a kladkostroje a nakloněné roviny...a vymysli jak "vycucnout" energii nahromaděnou v magnetu. To je to, co hledáme a co neumíme :idea: :bye: :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od buky »

Martine, no ale přece nerovnováha sil, je také získat práci navíc, nebo máš jinej názor ?


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od poota »

martin11 píše:...a vymysli jak "vycucnout" energii nahromaděnou v magnetu. To je to, co hledáme a co neumíme
Podle mého názoru je chyba v tom, že se díváte na magnet jako na nějakou "krabičku, ve které je určité množství magnetické energie". Kdyby to tak bylo, tak by muselo jít tu "krabičku" nějak odizolovat od okolního prostoru a zavřít ji tam i s tím magnetizmem. A ono to nejde!
Zase na druhou stranu by to znamenalo, že by v té "krabičce" bylo uskladněno jenom určité množství energie, které by se z ní dalo vycucnout a pak by se zase musela znova "naplnit". A tak to také není! Na ledničce bude magnet držet stále stejnou silou celé roky a za tu dobu se nevycmrdne - čili žádnou sílu nespotřebovává.
Tvrdím pořád dokola, že ta "síla", o které tu pořád mluvíme, není silou toho kusu hmoty, které říkáme magnet, ale silou toho pole kolem něj! Jeho síla se projeví jenom proto, že v něm ten magnet tomu poli překáží a na to překážení žádnou sílu nespotřebovává.
Až se přestanete dívat na magnet jako na "krabičku", ze které čouhá na jedné straně severní pól a na druhé pól jižní - a místo toho pochopíte, že každý magnet je jakási "dioda", která to vnější pole "usměrňuje", tedy odděluje jeho póly od sebe, tak se dostanete k tomu, že pomocí magnetů můžete to pole jenom nějak tvarovat. Kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak nejblíž by mi připadalo hrabání pádlem ve stojaté vodě rybníka.
Kdyby se to "vnější pole" nějakým směrem pohybovalo, tak by se z magnetů dala snadno sestrojit obdoba vodního kola. To pole dokážeme pomocí magnetů nebo elektromagnetů rozpohybovat a z toho pohybu získat nějakou energii, která se téměř rovná energii, kterou jsme na to rozpohybování vynaložili - což ovšem není právě to, co hledáte.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

viz výše Poota :good: :good: :good:
...dront martin :D toto ví a také se podle toho k magnetům chová... :idea:
.ale vysvětli to také Bukymu :bhead:
Buky vždy jednou za půl roku procitne...a opakuje svoje kladkostroje, nakloněné roviny atd....samozřejmě "asi" má pravdu...a nejtragičtější je to, že se mě ptá na fyzikální zákony a různé poučky o zachování čehokoliv. Rád bych mu odpověděl, ale jediné co "trochu" chápu je zachování rodu...t,j rozmnožování...ale to je jiné vlákno tohoto Fora.
Takže ...milý Buky...přečti si co Poota napsal, lépe to již vysvětlit nejde. Zítra si půjčím Lego a sestrojím si jednoduchou kladku :hip: abych pochopil, co že mě vlastně chceš naznačit při konstrukci mého pístového mag.motoru...tatím "těbuch" :evil: :pivko: martin11 :D

p.s. Zdravím Adama Bendu....prosím tě urychli vydání té učebníce fyziky....najméně jeden člen Fora zde ji potřebuje...
p.s.s. Buky ....zanedlouho vyjde učebnice fyziky od autora Adam Benda....dokud si ji nepřečteš...a nepochopíš....tak už o kladkostrojích, nakloněných rovinách a pákách v souvislosti s magnetickým motorem nechci slyšet.... :baby:


... věřím, že se " TO " povede ......
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od buky »

No, když budeme za jedno, tak bude tady nuda :)
Nech je to s mag. polem jakkoli, zajíma mne jen jedna skutečnost, sčítat síly na jedné straně a na druhé (opačné) se snažit deformací mag. pole aby výsledek součtu sil byl menší, co znamená silovou Nerovnováhu a to znamená i sílu navíc. Není téměř den kdybych na tom nepracoval, nebo o tom nepřemýšlel.
Jako teoretickej, znovu opakuji zvlášť pro martina 11, jako TEORETICKEJ pŕíklad jsem použil kladku na které jsou zavěšena dvě různá ťežká závaží.

Když mi někdo vysvětlí proč to není možné, tak se rád poučím.


Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Magneto »

Zdravím chlapi,
aby tu tedy nebyla nuda, tak přikládám po delší odmlce průběžnou zprávu ze svého bádání.
A protože jsem příznivcem názornosti, tak říkám, že jeden nákres vydá za tisíc slovních popisů.
Žádný strach - zatím to nefunguje, ale snad je to jen otázkou času.
Hezké vánoční rozjímání přeje :o)
Magneto
PS: optimální čitelnost obrázku je při zvětšení na 125%
Magneto 27 12 2014.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od poota »

Zmiňuješ se tam o "boji s přesností a vůlemi" - k tomu bych si dovolil připomenout praktickou zkušenost, že jakž takž fungující "fórové a rozviklané" magnetické udělátko po předělání na solidní mechanickou přesnost ztrácí s oblibou ochotu fungovat. Což mi naznačuje, že určitá pružnost může být za jistých okolností i prospěšná.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Magneto »

Díky Pootíku za podporu :o)
Máš pravdu, ale musela by se ta nepřesnost ve finále nějak přesně popsat, aby se na ní dalo stavět i do budoucna.
Zatím to jenom osahávám rukou a je to fakt síla. Normálně si ty jevy vždycky nějak vyredukuju, aby bylo stručno a jasno a postupně se to vyloučilo, ale tady mi to nějak nejde, protože je tam toho moc najednou. A dělat jedno bez druhého zas nemá smysl.
Tak nevím - snad mě něco napadne, jak postupovat metodicky. Zatím je to na dlouhý lokte :o)
Magneto


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od poota »

Pokud jsou tam ty vůle ve formě určité pružnosti, tak působí i jako akumulátory, které momentální přebytek mohou předávat při momentálním nedostatku. Také například při pomalém "protáčení" mohou stav síly i viditelně projevit, což může být také určité vodítko.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“