Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Různé druhy očisty

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Fazole, nevařené

Příspěvek od Palo »

Nedávno u NAVARa jsem si s dovolením natrhal pár lusků fazolí, páč mi moc chutnají. Na posezení jsem zažrál asi deset lusků v průměrné délce odhaduji 25 cm a pak si na internetu přečetl, proč se nemají jíst za syrova. Inu proto, že obsahují toxickou látku phasin, která způsobí střevní potíže. Juchajdá, tak jsem si poseděl v noci co půlhodinu na záchodě a dokonce jsem i slušně k ránu zvracel nezvládnutelný zbytek v žaludku. V každém případě došlo k luxusnímu pročištění střev a herxheimerové reakci, takže na to nikdy nezapomenu ;)

Jestli bych něco takového doporučoval, tak opatrně, začínat na malém množství a navyšovat. Zastávám totiž názor, že malé množství jedu léčí :) Kdo už vyzkoušel vše, tak má jedinečnou příležitost vyzkoušet něco dalšího ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Fazole, nevařené

Příspěvek od NAVAR »

No, osobně dávám přednost chilli con carne:-) A to ve vyvážené koncentraci na kilo fazolí kilo cibule a kilo hovězího. A žádná rychlovka, pěkně pomaličku tak 4 hodinky na kamnech aby se chutě spojily, cibule změnila na omáčku a fazolky byly jak vařený brambůrek.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Äno bratře, úplně stejně, enem mi ešče na pastvině nelítají krávy, takže jehněčí či skopové....Ale dělám na tom.
Fazole jako takové fungují jako rejžák na střeva. Lidi je mnohdy nežerou, aby si náhodou neuprdli..... Pak padají do hrobů lidi s rakovinou tlustýho střeva.Kysaný zelí jakbysmet. A furt budou kroutit těma kebulema a furt se budou divit.Možná bychom měli založit ligu pro zachování rektální květomluvy a divokých větrů.
Kdo neprdí s nama, prdí proti nám....


pay
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pon 17 kvě 2010 15:18

ledviny a játra

Příspěvek od pay »

Ahoj, chtěl jsem se zeptat jestli je nutná ledvinová očista před jaterní, abych něco nezanedbal. Jde mně hlavně o s tím spojená rizika nebo je detox jater vcelku bezpečná procedura i bez vyčistění ledvin předem ? Beru ted celkem dost antioxidantů kvůli své nemoci a to je zřejmě též trochu zatěžuje. Našel jsem nějaké očisty na ledviny, ale většinou trvaly týden anebo o něco déle. Taky meloun moc nemusím. Neexistuje nějaká jednodenní očista pro ledviny (olej, čaj) třeba ne tak účinná jako ty delší, ale aspoň něco.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ledviny a játra

Příspěvek od Palo »

pay píše:Ahoj, chtěl jsem se zeptat jestli je nutná ledvinová očista před jaterní, abych něco nezanedbal...
Nejjistější budeš mít ty kúry po sobě zopakovat, a to několikrát. Jestli je na ledviny dobrý to, po čem se hodně "hodí na záchod", pak zkoušej všechny možný vody a zvol tu, po který budeš na ten záchod prostě chodit. Mě se osvědčuje voda z kohoutku, převařená, zmražená, zvolna roztátá a s trochou HCl, běžně doporučuji 10 kapek 10% HCl na 3 deci této vody. A úplně bude asi nejlepší ten led nechat rozpustit ve skle, nikoliv v PET lahvi, v uřezané PETce bych to nechal jen zamrazit a LED pak přehodil do skla na to roztátí. Pít tuto vodu samozřejmě ne ledovou, ale určitě chladnou, zcela jistě dále neohřívanou.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Nemo
Starší člen
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 09 zář 2010 17:30
Bydliště: Ostrava
Dal: 64 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od Nemo »

Tento pán se prý zbavil všech nemocí a žije 9 let bez jídla

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... i-monfort/


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od milda »

Nemo píše:Tento pán se prý zbavil všech nemocí a žije 9 let bez jídla

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... i-monfort/
Moc pěkný a zajímavý. :D :good:


milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: oxaláty

Příspěvek od milnem »

Craft píše:..
Zdravím,zajímavý link pro detoxikaci:

http://sila-pro-zivot.cz/prednasky/tezk ... ovani.html

Je přebrán z borelkového webu.

Pro pána,kde zmizel výborný příspěvek Crafta,na který jsem navazovala.V odpovědi jsem ho vymazala a on se ztratil i z vlákna.Udělala jsem něco špatně ,nebo je chyba v systému?

Admine pomoooc.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Co tělu chybí

Příspěvek od Palo »

Došel mi zajímavý dokument ohledně příznaků a nedostatku materiálů v těle, přikládám.

Vhodnější vlákno jsem nenašel, tak pardon...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
janis
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: ned 26 lis 2006 21:16

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od janis »

Mate pls. nekdo tip, kde se ukryva jaterni ocista, skladajici se z celodenniho piti caje z macerovanych sipku? Nijak se mi ji nepovedlo dohledat. Dekuji moc.


Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od jani »

janis píše:Mate pls. nekdo tip, kde se ukryva jaterni ocista, skladajici se z celodenniho piti caje z macerovanych sipku? Nijak se mi ji nepovedlo dohledat. Dekuji moc.
Nejsem si jistá, zda není popsána v knize Jak se dožít 150ti let - Michail Tombak


dancaa
Starší člen
Příspěvky: 132
Registrován: úte 20 zář 2011 22:25
Dal: 33 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Očista ledvin

Příspěvek od dancaa »

Přikládám článek o očistě ledvin z knihy Doba jedová od autorů:
prof. RHDr. Anna Strunecká,DrSc.,
prof. RNDr. Jiří Patočka, Dr.Sc.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od milnem »

Detoxikační koktejl

Syrová strava je prospěšná tím, že má všechny enzymy a živiny neporušené a to určitě podporuje, zlepšuje a usnadňuje trávení. Nejlepším způsobem, jak ráno začít, je vypít detoxikační koktejl. Hloubkový čistič je silná kombinace zeleného: okurka, celer (řapíkatý), petržel, koriandr, zázvor a citron.

Tato kombinace je navržena tak, aby alkalizovala vaše tělo, pomohla k očistě orgánů, očistě jater a vaší krve. Detoxikuje, proto se nazývá "Hloubkový čistič".


Je to pro lidi nejsnazší způsob, jak začít mnohem zdravější životní styl. Vždy je budeme podporovat, aby ráno začali zdravým zeleným koktejlem. Je to něco, co je pro vaše tělo dobré, nastartuje vás a pomůže vám začít čistit vaše tělo. Každá složka je zvolena pro zcela konkrétní důvod.

Okurky patří k nejúčinnějším druhům zeleniny. Když se okurka zkombinuje s celerem, přihodí se spousta věcí. Jednou z nich je, že vytvoříte úžasný zásaditý efekt - tato zásaditost je nejdůležitější. Většina vaší stravy je kyselá. Proto se všichni snažíme vést lidí k zásadité stravě. Tyto dvě věci dohromady jsou velmi zásadité.

Celer je jednou z nejvíce podceňovaných potravin na planetě. Všichni si prostě myslí, že celer je jen vláknina a voda. Ve skutečnosti celer obsahuje 18 aminokyselin. Společně z celeru a okurky můžete dostat 18 aminokyselin a máte kompletní bílkoviny. To je velmi důležité, mimo jiné to pomáhá vyrovnávat hladinu cukru v krvi a podobné věci.

Dále tam máte petržel, která je skvělým čističem krve. Máte tam koriandr, který napomáhá vašemu tělu v záležitosti s těžkými kovy a toxiny. Zázvor je protizánětlivý. A opět citron, zásaditý, a také pomáhá čistit ledviny. Skutečně to chutná skvěle.

Jak dlouho trvá příprava? Upřímně řečeno, příprava zabere ráno asi 5 minut. Takže je to velmi jednoduché, velmi rychlé, velmi bohaté na živiny a je to skvělá snídaně.

Můžete to připravit několika různými způsoby. Můžete to udělat v mixéru, jako koktejl, který ponechá všechna vlákna neporušená, nebo to můžete připravit pomocí odšťavovače a mít to jako džus. Na zeleném koktejlu nebo šťávě je dobré to, že má velmi jednoduché suroviny. Nemusíte nikam chodit a kupovat nějaké drahé suroviny. Většina lidí má už tyto suroviny doma. Snažte se to mít tak jednoduché, jak je to možné.

Video přípravy:
http://suprememastertv.cz/zdraviasport1 ... ejl_cz.flv


dancaa
Starší člen
Příspěvky: 132
Registrován: úte 20 zář 2011 22:25
Dal: 33 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Detoxikační koktejl

Příspěvek od dancaa »

vypadá to jako super koktejl :D , už jsi to pil ?

Kde sehnat zelené listy koriandru ?
Já ho u nás v ČR viděla jen jako sušený ve zdravé výživě nebo jen jeho bobule bez listů.
Zelené listy koriandru hodně používají snad do všech masných i jiných jídel na Kavkaze,
zamražují si jej doma ve velkém i v Izraeli se prodává na tržištích,
jen v ČR jsem jej neviděla.


milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od milnem »

No,koriandr bez problémů vyroste na zahradě ze semen,možná i v květináči.Akorát je to pro jarní detox trochu pozdě,možná.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“