Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Proč magnetické motory nefungují

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Magneto »

Čau Martine,
jak jsi tady před časem mluvil o té duté kouli, tak jsem při hledání magnetů atypických tvarů pro své potřeby narazil na tohle:

http://www.alibaba.com/product-gs/99577 ... t.html?s=p

Je to dutá polokoule, ale nemám tušení, jak je magnetovaná. To se člověk u těch Číňanů buď nedozví, nebo je to na přání zákazníka. Každopádně u tohoto artiklu je minimální odběrné množství pouze 10 ks, zatímco u těch, co jsem potřeboval, to byly tisíce až desetitisíce.

Snad ti to pomůže :o)

Zdraví Magneto


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od martin11 »

:shock: :shock: :shock: ....to je hezkýýýýý....jen jsem nikde nezjistil/třeba to tam je :oops: / rozměr a cena/ zjistěte to někdo...kdo vládne anglikánsky :bye: 10 ks není tak moc....kdo by to ještě chtěl...já bych koupil 4 ks / českej člověk pod 3 nejde/
ale cena je limitující.../ té mojí :evil_vm: se moje magnetické rejdy přestávají líbit :evil: /...takže cena a rozměr....halooo magneto pátrej... :baby:
jo, když to je v číně, tak by to mohlo být i v česku...ale čínabude asi lacinější...i s poštovným.....pro magneto :good: :pivko: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Magneto »

No, hned v té první masce mají uvedeno 0,01 - 10 USD / kus, takže to asi bude primárně podle hmotnosti. Dá se to ale ještě rozkliknout dál pod tím Get latest price a tam už je kontaktní formulářík pro mail a počet kusů a ještě More info, kde by se musl uvést konkrétní rozměr (vnější a vnitřní průměr), magnetické vlastnosti (N38, 42 ...) a taky směr magnetizace - umím si v tomto případě představit radiálně (jako menší miska ve větší) nebo diametrálně (jako dva půlkruhy). Řekni svou svou ideální představu a pak můžeme zaslat dotaz na cenu.
Zdraví :o)
Magneto


FandaTDI
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: pon 19 bře 2012 18:37

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od FandaTDI »

Zdravim po delší odmlce, přiznam se rovnou, že na pokusy pořád neni moc čas (ty si snažim vynahrazovat studiem, abyste to hned nezatracovali), popř. prostředky a nálada to všechno řešit ... ale pořád si utvářim představu, čeho "neobjevenýho"(stačí souvislost...), popř. "přehlídnutýho" nejlíp využít a pořád vidim velkej potenciál v magnetech a elektřině ... "magnetickej motor" jsou v podstatě všemožný elektromotory, který se pořád zdokonalujou a přitom (vcelku logicky) spoléhaj na již objevený/interpretovaný fyz./chem. jevy/procesy a pokud chceme "vyškrtnout" elektřinu jako pohon (ale ideálně jako získanou formu energie) a zároveň se oprostíme od "perpetuálních myšlenek", pak nám zbejvá teplo (jako pohon v souv. s magnetama asi ne moc použitelný, to spíš jako "produkt", i když v pořádnym mrazu jsou vlastnosti magnetů ještě o něco zajímavější ...) nebo změna skupenství/reakce/přeměna materiálu (doprovázená např. i rychlejší demagnetizací) a v podstatě neni od věci uvažovat i o (pod-)tlaku ... teď už to jenom všechno zkombinovat a máme mýtus zbořen (sorry, nemohl jsem si to odpustit, i když tam maj kolikrát dementní nápady/podněty, zato slušný zázemí...) :)
Každopádně bych to směřoval k "DC motoru"(možná přesněji "DMC"), rozhodně neni nezajímavej ten patent od Slávka pár stránek zpět (ač mi to taky nepřijde jako zrovna novinka, ale ještě si to projdu, jestli tam neni něco inovátorskýho kolem tý indukce/nasycení/"nulový" vodivosti ... ) a trošku "hřebíček na hlavičku" uhodil i poota s tim svym gifem a když to "aplikuju" na ten svuj "model" (už ani nevim, na který str. a nechce se mi to teď hledat), pak by ten .gif připomínal spíš "sluníčko od Mandelbrota" (s "paprskama" zrcadlově po obvodu, tj. i dovnitř a kružnice by uprostřed protínala mag.pole ve tvaru "S", popř. "§" ve zvoleným úhlu a uvnitř kruhu by "výřil jeden pól" a vně druhej, pro ilustraci by mohly posloužit i náměty ála "kruhy v obilí" ;) , ostatně často to jsou tvary, který lze vytvořit i "matematicky", ať už za pomocí fcí nebo rozvoje určitejch čísel/konstant z určitýho "2D" pohledu), přičemž na ten úhel naklonění magnetů by se dala aplikovat např. teplotní závislost (u rotoru i závislost na odstředivý síle, atd.) a tomu tvaru mag.pole, resp. soustavě polí (a "návaznosti" např. ve formě cívek) by napomohlo "protažení" pólů do tvaru zhruba "_=-" (kde "=" je magnet s jednim pólem dole a druhym nahoře a má to bejt souměrný jako to "S", pro ještě lepší představu v jedný nechvalně známý podobě, kde připomíná spíš tvar blesku či označení el.zařízení :) ), přičemž ve směru k rotoru (dovnitř kruhu) by šlo o zvětšení "pracovní" plochy, zatimco na vnější straně statoru by se takový "protažení" vhodnym materiálem dalo využít jako jádro (DC) cívky, která by byla "sběrná" a "ždímala" by to "víření" v závislosti na poloze rotoru (resp. výkyvy, který by byly z hlediska mag. pole jen v intenzitě jednoho pólu, ale "sběr" by mohl bejt efektivnější AC, to by záleželo na uspořádání/závislosti pólů na rotoru, event. na druhu cívek a víření v nich/kolem nich) ... jen po elektronický stránce to bude docela perlička, ale když se tim někdo "prokouše", tak se může ladit dál (tj. opačně, než je "současnej trend", tj. "obousměrný" motory/alternátory už jsou, ale řeší se spíš zefektivnění rekuperace, což bych v tomhle případě pojal jako tu část, která se do mag.obvodu vrátí k urychlení samotnýho motoru/udržení v rychlosti při různym mechanickym "brždění" ... ) ... i kdyby muj nápad v něčem nešel nejlepším směrem, fungovat to musí, ať už za cenu demagnetizace, popř. ubejvání materiálu např.v jádru cívky,příp. nějaký tepelný nebo dokonce "tlakový" výměny ... ještě musim doplnit znalosti a načerpat inspiraci, v jaký konkrétní aplikaci vidim největší smysluplnost, než se do něčeho podobnýho pustim ... (ať už na "volnou" nebo třeba "uvězněnou" ;) energii) ale předtim si asi provedu ještě pár "konvenčnějších"(alespoň co do základu, byť třeba vyhnanýho k extrémům...) (elektro-)pokusů ... :bye: :zzz:


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Slavek Krepelka »

FandaTDI píše: ... patent od Slávka pár stránek zpět (ač mi to taky nepřijde jako zrovna novinka, ale ještě si to projdu, jestli tam neni něco inovátorskýho kolem tý indukce/nasycení/"nulový" vodivosti ... ) ...
:roll: Jaká nulová vodivosti? Jde o chování indukovaného jádra, ze kterého nemá kam uniknout zpětná EMF. Nemá se kde se spotřebovávat (lépe řečeno měnit na jiné druhy energie v sekundárním obvodu, byť jím byla jen otevřená sekundární cívka. Naprosto to vyvrací teoretické vysvětlení funkce trafa, kdy vědi tvrdí, že proud v primáru brzdí zpětná EMF sekundáru. :ptrain: Primár brzdí zpětná EMF stejně tak jako brzdí schopnost jádra se magnetizovat díky naprosto ekvivalentní hodnotě sekundární EMF v jádře vůči primární EMF opačné elektrické a magnetické polarity. Šlohneš sekundár a EMF nemá kam jít, než zpět do primáru, tudíž indukovat zpětně primár.

Nejde o vynulování vodivosti cívky primáru. Jde o to, že zavřené jádro nemá v takovém případě žádný indukční odběr zpětné EMF neexistujícím sekundárem. Chová se jako vypnutý spotřebič. Jako vynález jde dnes o celkem nepraktickou záležitost :D i když kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby si s tím člověk pohrál v širších souvislostech. Na rozdíl od polovodičů to může vzít při relativně malé velikosti relativně ďábelské proudy. Bohužel nemám momentálně na to ty souvislosti pronásledovat a musím přiznat, že bych k tomu taky potřeboval experta na trafa, protože jsem elektricky velice nevzdělaný zámečnk. Ona ta matika traf, i když podle blbé vysvětlovací teorie, fachá docela dobře. Nicméně by pak šlo o klíčový element bezkontaktní regulace i u rozvodových traf primární sítě včetně odpojení a dá se to i odmodelovat řekněme na matlabu.

Další inovace je to, že ta mrcha při tom zastavení proudu vrní a aj se hřeje, i když toho je hodně málo, zatímco měřitelné hodnoty na primáru dávají nulový proud, tudíž teoreticky nulový odběr. Si o tom popřemýšlej, jak je to s nulovým odběrem otevřené sekundární cívky na trafu. Fšechno je jinak.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Jirkason »

Zdravim pokusare,
tak furt nic? Jen chytre teorie?
Tak makejte kluci!


FandaTDI
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: pon 19 bře 2012 18:37

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od FandaTDI »

Slávek: Cívky jsou sice taky předmětem mýho zájmu (a částečně i nynějšího studia, ale bohužel spíš okrajově a trošku "ve skluzu" jsem i v tý "podstatnější" části ... ), ale ta "vyšší" matematika mi furt nějak nechce lézt do hlavy, i když jsem schopnej něco i pochopit, ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že by se leccos dalo značně zjednodušit. Občas mi to přijde jako snaha o "ždímání" určitý soustavy, která je často důvodem komplikací a neprostá paradoxů jako ∞=0=1 - podle výpočtu (př. exponenciální počty se zlomkama)/stanovení nuly (či jedničky, asi hlavně v případech Booleovy algebry) a snaha o "co nejpřesnější" vyjádření konstant, který maj (nebo by imho aspoň mohly mít) v jinejch soustavách exaktnější vyjádření (a to samý, hlavně vč.problému "stanovení nuly", se přenáší do fyziky, kde je to navíc dost "cyklicky" provázaný, takže něco z toho zpochybnit může znamenat ve finále to Fšechno...) ... ono to asi opravdu chce "přehodnotit" základy moderní fyziky (a možná se přitom "spálíme o led" :laugh: ...), o čemž se dá přesvědčit od Hawkinga po různý dokumenty (zrovna ve čtvrtek v jedenáct jsem zachytil jeden zajímavej na Zoomu - Nečekaná budoucnost , zajímavější mi to přišlo ke konci a načali tam různý věci od magnetickýho pole země před druhy vlnění - magnetický by mělo bejt příčný, přitom např. zvuk podélný a elektromagnetický může bejt imho "kombinovaný" a v neposlední řadě řešili rozpínání země vs teorii o neutrinech a možná by nebylo od věci na to nahlížet trochu i z tohohle pohledu - "zářič"/"spotřebič") ... Pomalu si začínam myslet, že magnet v sobě neukrejvá "energii", ale "deficit energie" :hip: :mrgreen: ...
Ale na takovej názor je asi lepší "aplikovat roztěkanost" a "odfrknout" si něčim "oddechovym" (a zároveň si tak trošku "rejpnout" do souvislostí všeho se všim, tak jsem nakonec skončil u potenciálu Hydrogenu kapsaicinu :angel: ... a tak jsem si řikal, že na "kyseliny" jsme docela experti, ale v zásadách možná máme ještě co objevovat a dost možná by rozdíl pH nemusel souviset jen s potenciálem vodíku ... ) Částice jako elektron/neutron/proton(antiproton...),aj. taky nemam moc zmáklý, ale určitá analogie by se najít dala i s pH ... )
Ale zpátky k patentu - měl jsem spíš napsat "nulová propustnost proudu" (čimž jsem měl na mysli to magneticky uzavřený jádro z Fig.4) ... např. jalovej proud (popř. vířivý proudy) a další vlastnosti(možná bych měl přidat i "samoindukci", což je skoro "rouhačskej" pojem :lol: ) taky zmáklý nemam a protože se studia týkaj ještě okrajověji, chvilku ještě asi mít nebudu, ale i když mi to teoreticky dává smysl, při letmym pročítání jsem narazil na pár nejasností jako variabilita zdroje AC vs "vyřešení" problémů s harm.zkresl. a fázovym posuvem (řekl bych, že k eliminaci průchodu/spotřeby proudu např. na teplo bude dost kritická "přizpůsobenost" cívky i jádra jak rezonančně, tak napěťově/proudově podle celýho obvodu od "tvrdosti" zdroje po spotřebič) ... nevim, na kolik by byla simulace směrodatná, i když věřim, že by toho mohla prozradit dost, protože to "počítání" cívek v praxi (kupodivu :devil: :) ) i docela funguje (záleží na limitech ... nebo limitách? ;) ) ... možná to bude nakonec námět na jeden z prvních "pokusů" s cívkama ;) ... (nakonec z toho budu mít třeba i použitelnej "stmívač" nejen pro zátěže typu žárovka - narozdíl od jedný stavebnice, s jejíž stavbou jsem se zbytečně "piplal", abych pak zjistil, že to tu sinusovku akorát dost blbě a "násilně" "okrajuje"... ;) )
Však ono se to jednou povede ... a přece se točí :evil:

Edit: a v souv. s tim podélnym/příčnym vlněním bych se asi mohl omluvit martinovi11 (snad si to dobře pamatuju, nechce se mi to teď hledat) za rejpnutí do jeho pístovýho mag.motoru - ono asi hlavně v případě, kdy člověk "nemotá" dohromady magnetickou a elektromagnetickou energii, to možná dává větší smysl, než jsem tomu pův. přisuzoval ...


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Jirkason »

FandaTDI: Pises dost rozume, hlavne me zaujal tvuj nazor ze magnety maji naopak deficit, to je na zamysleni, ale jak to dokazat?
Vyskoka matematika ti asi stejne nepomuze spis naopak te zavede do celozivotnich strasti, v jednoduchosti je genialita, a nez napises svoji genialne jednoduchou rovnici teorije magnetu budes dedek a prijdou jini a zjisti ze to az tak neni.
Tedy do dnes nevime co je to elektrina, a souvysejici fenomeny, magneticke pole, kde se berou stojate vlny, atd., atd.,!
Musime na to jit vice prakticky a testovanim, do dnes nemame pristroje na mnoho fyzikalnich, paranormalnich, a jinych jevu, muzeme si je jen trosku omakat a podivat se na ne a kdyz dame dokopy mag. motor, a nebo elektrostaticky motor, a nebo zarizeni jako Kapanadze,
ktery mimochodem je architekt a elektriku delal jen ze zabavy, ale slozil to a funguje TO, a sam nedovede definovat probihajici jevy, jen se domniva, a Testatika?..deto, vse jsou neoverene teorie a jak rekl Tesla, jeste uplyne mnoho generaci nez zacneme chapat.
Prvim predpokladem je verit v existenci Boha, potom muzes zacit verit v jeho dila, pokud tyto podminky nesplnujes i tak budes jen zvucici zvon. Toto jsem si dovolil napsat nebot i tak se tady teoretizuje a nepraktikuje.
S uctou k poctivym hledacum pokladu.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od poota »

Jirkason píše:.. v jednoduchosti je genialita ..
..nebot i tak se tady teoretizuje a nepraktikuje.
Pravdou je, že je nesmírně složité udělat něco funkční a zároveň jednoduché.

Bez "teorie" to nejde - napřed je potřeba každý pokus, který je vlastně otázkou, položenou přírodě či Bohu, vymyslet.
Po praktickém provedení je odpovědí většinou prosté "NE", po kterém máš jenom dvě cesty - nechat toho a nebo se vrátit k teorii a "vymyslet" jakým způsobem se ptát příště.
Přitom každá ta "otázka" si vyžádá spoustu času, peněz, shánění materiálu a možností realizace. Navíc současná doba je už kutilům a bastlířům krajně nepříznivá, protože všechno se orientuje na hotové "jednorázové" přístroje nebo prefabrikované části, přičemž drtivou většinu toho vyrábí Asie.
Jediné, v čem máme proti minulosti výhodu, je možnost snadné komunikace a přístup k informacím - ten je ovšem dvousečný, protože těch informací je většina bezcenných a nebo zavádějících.
V každém případě je teorie primární - bez ní, tedy alespoň nějaké, se nedá žádný praktický pokus zodpovědně připravit. Na druhou stranu je pravda, že bez ověření pokusem jsou si všechny teorie naprosto rovné a teprve praktickým ověřením získávají teorie nějakou cenu.
Pokusničení bez teorie je stejné, jako třást pytlíkem s náhodně vybranými součástkami v naději, že se z nich složí použitelný přístroj.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Jirkason »

to poota: maximalni souhlas.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od martin11 »

Poota píše: Pokusničení bez teorie je stejné, jako třást pytlíkem ...
No ale je tu "trochu" problém...jsme na půdě mag. motorů...a ony ty teorie o magnetismu jsou někdy protiřečí si/ z mého hlediska zmatené/ nebo dokonce neúplné či ještě častěji žádné. No co tedy zbyde karkulce :oops: a mě podobným...třepat pytlíkem :idea: ...třeba se urodí a na tema mag. motorů...třepou pylíkem úplně všichni :idea: :shock: :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Slavek Krepelka »

martin11 píše:... ony ty teorie o magnetismu jsou někdy protiřečí si ...
Martine, teorie je už skica toho, co budeš bastlit a to na papíře. Pokud je to jen v hlavě, říká se tomu myšlenka. Není nezbytně řeč o kvantové teorii atp.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Jirkason »

sakra Slavku mas milion oceneni a MM ti nefunguje?...nekde se vloudila chybicka!
,maucta.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Jirkason píše: sakra Slavku ...
:) Ani nikdy nebude. Pokud se ještě kdy VE budu zabývat, jedině Clem. Jaksi jsem se ale rozhodl, že v první řadě naučím pořádně fungovat sám sebe.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Jirkason »

to Slavek: pracuji na free energy s klukama z byvaleho SSSR, zatim se dari, hodne konferenci od starych panu, kteri konecne promlouvaji, oprasil jsem rustinu slovem i pismem, tak me jaksi vzali za sveho a pousteji mi informace, dokonce mam od nich i oceneni,
ale to neni podstatne, podstatne jsou spravne informace a spoluprace, "Jeden dela to a tamten tohle a vsichni dohromady nedelaji nic",
to uz si hodne lidi uvedomuje a proto se snazi davat svoje zkusenosti a testy pravdive a smysluplne, hrani si na svem pisecku daleko nevede. Tady zatim na ceskych i slovenskych vlaknech to jeste nepochopili. Vysledek prace je zajimavy a zadany, ale jeste krasnejsi je cesta k cili.
С уважениэм ко всем,
П.С. Но пока небудет самозапитка нелзя догадиватся о сверходиници в устройстве.


Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“