Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Tepelné motory

Vstup do sekce

Moderátoři: rival, sano

Odpovědět

Vyhovuje mi, že v mém voze pálím palivo, ze kterého dostávám jen 13% energie pro jízdu vpřed:

Ano, je to prima
5
15%
Klidně bych zaplatil i víc
0
Žádná hlasování
Radši bych platil jen těch 13%
7
21%
Jak je to možné?!
1
3%
Co s tím můžu udělat?
20
61%
 
Celkem hlasů: 33

Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Lineární motor

Příspěvek od Jim68 »

No jo, vždyť to jsou skripta. Tak tam jsou i příklady... :D ;)

Včera jsem měl jednání s patentovým ochráncem lidských práv. Líčil mi, jaký prima kšeft provedli naši vysokoškoláci s lineárním spalovacím motorem: http://www.lceproject.org/o-projektu-publikace.php
Patent a vzor prodaný do USA a zavřený do trezoru, od roku 2006 ticho po pěšině.....Všichni jsou spokojení.
Podle mě ta krabice měla mraky ztrát, ale jako cesta k jednoduchému motoru dobré.

Nazvali to lineární motor - já bych to nazval zpětný náraz. Dopředu lineárně se to rozhodně nehýbe....


Jim68
Be happy!
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jasně

Příspěvek od 1220 »

Tady ty ztráty nejsou až úplně důležité, číhneme podrobněji ;)
V trezoru je mu země lehká.......
Ti novináři toho nadělají......
Díkes Jerry vlastně Jime :color:
enem nevím estli se posléze nezblázním dočista :shock:

K.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kterak sobě opatřit správnou nádobu

Příspěvek od 1220 »

Koumal jsem o samomíchání a tepelných obězích a jenom válcová nádoba to nebude nikdy ono .................... :(
a toulal jsem se po bazarech a vrakovištích.
Výsledkem je poznatek, že cca do 1000 Kč se nechá koupit tlaková nádoba asi 400 l do 6 at s e zaoblenými víky jako byly dříve na systému darling.Nic moc. :( Musela by se rozříznout a opatřit přírubou a ten tlak .......
Na vyšší tlaky a skoro vejcovitý tvar půjde udělat nádoba z různě velkých ráfků automobilových kol.
Chce to flexu a svářečku ...................
Posun media vede na měchy pro nízké tlaky a na vlnovce pro vyšší tlaky.
Zatím tak.
Následovat budou nové pokusy s Vortexem.Bez kolmé druhé složky je to ale na nic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
......................
K.


Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kterak sobě opatřit správnou nádobu

Příspěvek od Jim68 »

1220 píše:Koumal jsem o samomíchání a tepelných obězích a jenom válcová nádoba to nebude nikdy ono .................... :(
a toulal jsem se po bazarech a vrakovištích.
Výsledkem je poznatek, že cca do 1000 Kč se nechá koupit tlaková nádoba asi 400 l do 6 at s e zaoblenými víky jako byly dříve na systému darling.Nic moc. :( Musela by se rozříznout a opatřit přírubou a ten tlak .......
Na vyšší tlaky a skoro vejcovitý tvar půjde udělat nádoba z různě velkých ráfků automobilových kol.
Chce to flexu a svářečku ...................
Posun media vede na měchy pro nízké tlaky a na vlnovce pro vyšší tlaky.
Zatím tak.
Následovat budou nové pokusy s Vortexem.Bez kolmé druhé složky je to ale na nic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
......................
K.
No, mě se osvědčil průmyslový hasicí přístroj (1938) od Luftwaffe, je do 150 barů, 100 litrů.. Konus tam ale nemám, odebírám kondenzát v laminárním proudu mlhy..... Jestli uvažuješ o takovém objemu média, tak bych nechtěl být Tvým sousedem. Ono to někdy bouchá (tlakově ) - a to právě v okamžiku, kdy neudržíš rychlost proudění, a ono to přestane topit a kondenzovat....a vyžene to tlaky... ;)


Jim68
Be happy!
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

budu mít jablíčko

Příspěvek od 1220 »

budu heč ;)
vlastně ve šrotu mají úplně vše
a tak jsem si pomohl- klasika koupil jsem si práci
mám malou turbinku, /ale skoro velkou/
mám 10 kg Pb bombu k rozříznutí , i lahve na kyslík tam jsou za 12 kč/ kg
a hlavně mám jablíčkovitou nádrž na pb taky k rozříznutí
a častečnému nastavení.
Zaujal mně princip sbíjecího pneumatického kladiva
Na nižší tlaky tedy matroš je, na vyšší se bude svařovat z disků od autobusu, ale to hooodně později :evil:
výměníky z klimošky možná dostanu
na vysokotlakou verzi se budou muset koupit
zatím tak
díky za zprávy Jime
ten tlak to musí snést, tlak při kritické teplotě tlak toho množství co se tam dá, k sousedovi ani do těl našich bližních se ani střepinka dostat nesmí .......... :shock:
Asi zkoušet tlakovou vodou budu.
zdarec
k.


Uživatelský avatar
hapalainen
Starší člen
Příspěvky: 196
Registrován: stř 07 úno 2007 23:51
Bydliště: Norsko
Dostal: 1 poděkování

Bez kolmé druhé složky je to ale na nic

Příspěvek od hapalainen »

Moje řeč, kolmá složka je nezbytná.


Hlavní je vyhrát zápas
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bez kolmé druhé složky je to ale na nic

Příspěvek od 1220 »

hapalainen píše:Moje řeč, kolmá složka je nezbytná.
fakt Tvoje řeč ??????
;) Prosím vysvětlit :lol: :lol:
rád se zasměju :idea:
Dnes jsem jel kolem Vašeho domu pane ......................
:mrgreen:
K.


Uživatelský avatar
hapalainen
Starší člen
Příspěvky: 196
Registrován: stř 07 úno 2007 23:51
Bydliště: Norsko
Dostal: 1 poděkování

To nevím, co je k smíchu na kolmé složce.

Příspěvek od hapalainen »

Co jste dělal v Norsku? A že jste se nestavil?


Hlavní je vyhrát zápas
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Klid

Příspěvek od Jim68 »

prosím!! a pracovat.... ;)


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Stirling

Příspěvek od Jim68 »

Máte někdo zkušenosti se Stirlingem - myslím osobní? Tady je článek o existujícím generátoru - ale chybí mi v tom to nadšení....Takže asi ty problémy, o kterých píšou, moc nevyřešili... :oops: Je to až dole - ale obrázky jsou prima....
http://www.odbornecasopisy.cz/index.php ... ment=34903

Viděl jsem, že se to na foru probíralo, dokonce gromit tam dal tyhle kontakty - http://knowledgepublications.com/vehicl ... detail.htm
ale proč potom kupujete ty parní strojky, když Stirling je účinnější? V čem je problém?


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kterak sobě opatřit správnou nádobu

Příspěvek od Jim68 »

1220 píše:Koumal jsem o samomíchání a tepelných obězích a jenom válcová nádoba to nebude nikdy ono .................... :(
a toulal jsem se po bazarech a vrakovištích.
Výsledkem je poznatek, že cca do 1000 Kč se nechá koupit tlaková nádoba asi 400 l do 6 at s e zaoblenými víky jako byly dříve na systému darling.Nic moc. :( Musela by se rozříznout a opatřit přírubou a ten tlak .......
Na vyšší tlaky a skoro vejcovitý tvar půjde udělat nádoba z různě velkých ráfků automobilových kol.
Chce to flexu a svářečku ...................
Posun media vede na měchy pro nízké tlaky a na vlnovce pro vyšší tlaky.
Zatím tak.
Následovat budou nové pokusy s Vortexem.Bez kolmé druhé složky je to ale na nic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
......................
K.
Ahoj, chtěl jsem Ti jen připomenout, že média, která vaří při minus 20ti, mají v kapalném stavu při 20°C cca 18 atmosfér....A ty co vaří při mínus 60ti už mají 120.....atmosfér. Jestli fakt pracuješ na nějakém freonovém motoru, tak si to spočítej. Spodní limit bych dal 100 barů (pevnost nádoby) a bacha - když zmrzne, rychle klesá pevnost.....
Ale, když tak na to myslím, dlouho ses neozval.....? :oops: :D


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
hapalainen
Starší člen
Příspěvky: 196
Registrován: stř 07 úno 2007 23:51
Bydliště: Norsko
Dostal: 1 poděkování

když zmrzne, rychle klesá pevnost.....

Příspěvek od hapalainen »

A nejen to, materiál křehne. Podobný problém byl u pružin na Tatrách, co se začaly vyvážet na Sibiř. Metalurgům to zamotalo pěkně hlavy, než našli vhodné složení materiálu. Tohle v žádném případě nelze podcenit!!!


Hlavní je vyhrát zápas
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

trochu odbočím z tematu...

Příspěvek od martin11 »

zdravím ve vláknu tepelné motory...pročetl jsem to celé....a jen dotaz...ale berte to jako opravdu amaterský dotaz...
...protože budu mít tu parabolu a teplo zde ...v ohnisku paraboly je ukrutný tak mě napadlo....když se stále mluví o rozdílu teplot...v ohnisku natavit třeba olovo...taje při 180°C . okolní vzduch ...i když je hodně teplo , tak je max 35°C...rozdíl dobrejch 150°C....dalo by se to nějak využít...???...Třeba Peltiery nebo v nějakém tepelném stroji....s pokornou úctou vás zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
JOVA
Zasloužilý člen
Příspěvky: 257
Registrován: úte 21 lis 2006 11:01
Bydliště: Jižní čechy
Dostal: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

trochu odbočím z tematu...

Příspěvek od JOVA »

Olovo s tím sice natavíš, ale bude ti to zřejmě k ničemu, protože ta jeho teplota bude stoupat a stoupat a rozhodně se nezastaví na 150ti stupních. Pouze voda pokud se nechá vařit v otevřené nádobě si udržuje stálých 100 stupňů, ale je to na úkor toho odpařování. Pokud se udělá uzavřený systém pod tlakem tak může i voda dosáhnout teploty mnohem vyšší.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

č 1220 žije

Příspěvek od 1220 »

zatím ano,poněkud cestuju..........
nádoby nerozříznuty ........ teprve tento týden budu kuchat nějaké kompresory a nádoby
zatím to bude následovně první kousek :
průměr vnitřní 200 mm tl stěny 8 mm bezešvá trubka čela budou ze 2 kg Pb bomby pracovní plyn Pb
jedno čelo bude na přírubu
uvnitř zatím bastl kompesoro - čerpadlo pístové a plunžrové pro začátek s generárorem - asi dynamem z motocyklu
Hm kolik vydrží startovací nádrž pro MI 4 ???? , má moooc pěkný tvar........to na to větší ...... :lol:

Martine woodův kov Ti poslouží líp, a vůbec proč tam když tam budeš mít parabolu nedat vodu ????/páru/
stirling ze dvou spřažených kompresorů jak vymyslel nick stirling, ale nekondenzační.... třeba i jinak ........


:bye:

K.


Odpovědět

Zpět na „Sekce "Nadšenců"“