Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

MEG a KEG

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět

Stavíte v garáži nebo si jen z nudy čtete o takových mašinkách ?

Anketa končí za sob 13 kvě 2006 20:16

Ano aktivně stavím a jsem úspěšný.
3
23%
Ano aktivně stavím, ale nefunguje mi to.
3
23%
Ne, rád bych, nemám na kutilství čas ani prostředky.
7
54%
Takový nesmysly, snad tomu nevěříte, CHA CHÁ.
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 13

Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KEG

Příspěvek od Waldes »

M_Q píše:prosim tě, mohl bys my poskytnout jeden ks elektroniky ? nebo jen seznam součástek a tištěný spoj, nejlépe bmp, nebo gif, byla by ta možnost ?
Máte někdo kompletní KEG patent od mistra Molinea ? V jakémkoliv jazyce.
Velmi rad, ale neviem ci ti moc pomoze, co si vsimnes ak si pozornejsie pozries moje stranky, pri mojej verzii kombinacie Steven Mark - Molina Martinez navrhujem totiz uplne ine zapojenie. No ale samozrejme hned ako navrh dokoncim okamzite ho spristupnim na stránkach.
K tvojej druhej otazke, myslim že niekde na tychto strankach je ale ak ho nenajdes napíš mi, rad poslem mailom.
Waldes.


Honza

KEG

Příspěvek od Honza »

pánové, věnoval jsem dost času principu kegu a uzavřel jsem soukromý výzkum s následujícím výsledkem:
máte pravdu v tom, že se jedná o prostou indukci a tak jsem po několika pokusech namotal 3fázové oddělovací trafo 1:1 a propojil výstupy z indukovaných cívek zpět na vstup aniž bych odstavoval od proudu celé sídliště (jde to).
V cívkách dochází k samovolné indukci ale úplně jinak než jsem si představoval a v podstatě nejsem schopen udržet mg.pole po odpojení v chodu.
Když připojím keg k síti, tak odebírá 10 x větší příkon než je vypočítané jádro. Pokud předřadím odpor ve formě topného tělesa do bojleru, klesnou ampéry ale také současně voltáž v indukovaných cívkách, tedy proti síti nejde žádný výkon. Celek se chová jako tlumivka která dokáže potlačit jalový výkon a elektroměr registruje jen přímý výkon. Měřením to dělá rozdíl asi 30% ale to není to pravé ořechové, nejedná se o zdroj energie i když oblbuji měření a tak jsem to vzdal.
Držím vám palce Honza


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KEG

Příspěvek od Waldes »

Honza píše:pánové, věnoval jsem dost času principu kegu ...... a propojil výstupy z indukovaných cívek zpět na vstup aniž bych odstavoval od proudu celé sídliště (jde to).
V cívkách dochází k samovolné indukci ale úplně jinak než jsem si představoval a v podstatě nejsem schopen udržet mg.pole po odpojení v chodu.
Když připojím keg k síti, tak odebírá 10 x větší příkon než je vypočítané jádro. .....a tak jsem to vzdal.
Držím vám palce Honza
Mozem sa celkom dobre mylit a sam som este pred praktickymi pokusmi ale z toho co som si precital mam takyto dojem :
Ak ste pripojili vystup na vstup, vlastne su cievky zapojene pararelne, cize indukcnost klesla a musi stupnut prud. Podla mna je potrebne nejake fazove oneskorenie alebo uplne oddelenie cez usmernenie a nasledny transvertor tak ako to riesil aj autor. Za pokus by mozno stalo pripojit to na regulacne 3f trafo a merat zvlast vstup a vystup a nie hned sa pokusat o uzavrety obvod ... ale mozno to mate uz za sebou a na koniec aj tak neverim, ze autor vsetko napisal do patentu ...
Waldes.


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

KEG

Příspěvek od kutil »

Waldes,
já šel po tom zapojení dle patentu Martinéze. Pokud bych to zapojil tak jak píšeš a já to tak zkusil, tak jsem odstavil 1/2 sídliště od proudu protože šlo o tvrdý zkrat!!!
Využil jsem toho, že fázový posun u třífázového proudu je 120 st. a aniž bych musel jít přes měniče tak jsem to hodil na sousední cívku a bylo po problému. Tím jsem docílil toho, že při každé sínusovce se mě posunula indukce na sousední cívku. Teoreticky se mělo mg.pole točit ale netočí!!!. Asi to musí být namotáno v kruhu ale do toho už se mi opravdu nechce, cesta vodíku se mě zdá schůdnější.
PS- mám několik videí od Martinéze, všude se mu to hřeje a po cca 30 sec. chodu kegu to vypíná! Proč demonstrativně nezapne sadu žárovek na stole a nenechá je svítit po celou dobu předvádění kegu???
Ještě je tam něco nedořešenýho, jinak by za ty roky co má patent zahltil kegama svět a lidi by mu ruce utrhali.
Ať se daří Honza


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KEG

Příspěvek od Waldes »

kutil píše:Waldes,
já šel po tom zapojení dle patentu Martinéze. Pokud bych to zapojil tak jak píšeš a já to tak zkusil, tak jsem odstavil 1/2 sídliště od proudu protože šlo o tvrdý zkrat!!!
Využil jsem toho, že fázový posun u třífázového proudu je 120 st. a aniž bych musel jít přes měniče tak jsem to hodil na sousední cívku a bylo po problému. Tím jsem docílil toho, že při každé sínusovce se mě posunula indukce na sousední cívku. Teoreticky se mělo mg.pole točit ale netočí!!!. Asi to musí být namotáno v kruhu ale do toho už se mi opravdu nechce, cesta vodíku se mě zdá schůdnější.
PS- mám několik videí od Martinéze, všude se mu to hřeje a po cca 30 sec. chodu kegu to vypíná! Proč demonstrativně nezapne sadu žárovek na stole a nenechá je svítit po celou dobu předvádění kegu???
Ještě je tam něco nedořešenýho, jinak by za ty roky co má patent zahltil kegama svět a lidi by mu ruce utrhali.
Ať se daří Honza
Asi uplne nerozumiem ako by mohlo posunutie o 120 stupnov zamedzit tomu, ze vlastne sa sekundar spoji s primarom ale to ma nezaujima, ja budem postupovat uplne inak ale zaujalo ma ze pisete ze sa pole netoci, ze to musi byt namotane do kruhu. Vy to mate inak ? neviete dat fotku ? Ja som zatial nevidel ani jedno video viete dat link ? Inak prajem vela uspechov s vodikom.
Waldes.


Honza

video

Příspěvek od Honza »

waldes,
to video zabírá moc Mb, to se nedá poslat, mám to vypálený na CD. Ale zkus si do vyhledávače zadat Alberto Martinéz a bylo to zabalený u nějakého jeho povídání, já toho tenkrát prolistoval moc a odkut to je ztažený už nevím.
Videa mají název coilnew01 až 06.avi a enrgycoil.avi. Někde jsem si poznamenal www adresu odkud to mám, až ji najdu tak se připomenu
Ať se taky daří Honza


honza

video

Příspěvek od honza »

Tak jsem našel tu adrersu na ta videa Martinéz

http://www.harti.com/coil/


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: video

Příspěvek od Waldes »

Honza píše:waldes,
to video zabírá moc Mb, to se nedá poslat, mám to vypálený na CD. Ale zkus si do vyhledávače zadat Alberto Martinéz a bylo to zabalený u nějakého jeho povídání, já toho tenkrát prolistoval moc a odkut to je ztažený už nevím.
Videa mají název coilnew01 až 06.avi a enrgycoil.avi. Někde jsem si poznamenal www adresu odkud to mám, až ji najdu tak se připomenu
Ať se taky daří Honza
No tusim si pojdem pre skolne, tieto videa poznam a sam ich tiez mam ale ja ich mam zaradene pod Steven Mark Toroid Generator !!! To je sice podobne ale ine !!! Tak mi niekto uz vysvetlite preco ich spajate s Alberto Molinezom, lebo aj velky gewo ma obrazky z videa Steven Mark Toroid Generator zaradene na konci prekladu jeho patentu a tomu teda nerozumiem.
Waldes.


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Martinéz

Příspěvek od kutil »

Já se omlouvám za nepřesné uvedení, ale neumím řeči a tohle video jsem stáhl při zadání jména Martinéz do vyhledávače a pak už jsem nesledoval dál jestli je to jeho nebo ne= vloudila se chybička.
Bez ohledu na chybičku KEG mě lákal, ale je nad mé síly tak jsem to vzdal, beru to jako hračenku do konce života abych se náhodou nenudil.


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

video

Příspěvek od martinq »



Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
ZeusJuri
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: úte 21 bře 2006 22:45
Bydliště: Ostrava
Dal: 1 poděkování

video

Příspěvek od ZeusJuri »

Ten KEG chcu :D


I když nemám auto efektivní výroba vodíku mě velice zajímá.
Hyna...

Re: video

Příspěvek od Hyna... »

ZeusJuri píše:Ten KEG chcu :D
Kdo by nechtel :) Ten malinkej mu daval pres 1 kW, coz je na posrani :D


keg

ten malinkej

Příspěvek od keg »

všimly jste si, že ani jeden nemá plný střed, ale dutinu ? u toho velkého má i frekvenční měnič, 3 polový


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ten malinkej

Příspěvek od Waldes »

keg píše:všimly jste si, že ani jeden nemá plný střed, ale dutinu ? u toho velkého má i frekvenční měnič, 3 polový
Tak to je prave rozdiel medzi KEGom Alberto Molinez a Steven Mark Toroid Generatorom, preco to stale vsetci zamienaju ?
Waldes.


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

nakres

Příspěvek od martinq »

barevně jsou fáze, KEG je ziskový proto, že budíme jedno vinutí a VŠECHNY ostatní odebíráme (vnitřní budící i vnější odběrové), fígl je ve velmi rychlém přepínání
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“