Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

MEG a KEG

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět

Stavíte v garáži nebo si jen z nudy čtete o takových mašinkách ?

Anketa končí za sob 13 kvě 2006 20:16

Ano aktivně stavím a jsem úspěšný.
3
23%
Ano aktivně stavím, ale nefunguje mi to.
3
23%
Ne, rád bych, nemám na kutilství čas ani prostředky.
7
54%
Takový nesmysly, snad tomu nevěříte, CHA CHÁ.
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 13

Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Japonec

Příspěvek od martinq »

Japonský KEG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
smolař

generátor

Příspěvek od smolař »

Nazda pánové s kegem to nemá nic společného ale je to také zajímavé.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Krisot
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: stř 03 kvě 2006 21:13
Bydliště: KE, SK
Kontaktovat uživatele:

Zeby KEG ?

Příspěvek od Krisot »

Zeby sa jednalo o KEG ?

http://pesn.com/2006/07/09/9500289_MPI_Fast_Track/

Nespominaju to priamo, ale princip sa mi zda byt podobny

Krisot
P.S.: Omylom som otvoril novy topic


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

KEG?

Příspěvek od lajos »

Vypadá to na generátor pomocí supravodiče při pokojové teplotě, patent bude vydáno, zatím řádná dokumentace není, jak jsem z těch keců vyčetl, opravte mně.


Uživatelský avatar
ZeusJuri
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: úte 21 bře 2006 22:45
Bydliště: Ostrava
Dal: 1 poděkování

MEG

Příspěvek od ZeusJuri »



I když nemám auto efektivní výroba vodíku mě velice zajímá.
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

2 ukrajinský generátor na predaj

Příspěvek od sano »

čo sa týka ukrajinských generátorov, je to trochu podozrivé. Ke´d som pred niekoľkými mesiacmi putoval po http://www.skif.biz, tak sa tam spomínalo niekoľko generátorov.
Najspomínanejší bol generátor potapova, ktorého prvé generácie podľa priateľov sa predávali kedysi na výstave( asi 8 orkov dozadu) v Budapešti. naši to chceli kúpiť, ak im dodajú fungujúci prístroj. Rusi sa zaťali, a chjceli ho dadať lern an základe platby predom. odvtedy tento generátor stúpol na účinnosti zo 120% na 400%. verziu so 400% účinnsťou majú predávať tohto roku. Ide o využitie kavitačných síl vo vode,. pomocou ktorých sa voda zohreje na vyššiu teplotu než púhym ohrevom, pri dodaní rovnakej energie.
Je na to spústa sťažností, týkajúcich sa prevedenia, nekvalitná práca, vniektorých prípadoch generátor zhorel po niakoľkých hodinách,. Fabrika ktorá to vyrába opravu neposkytuje. O záruke nehovoriac. Pri skúškach v nemecku sa plusová energia nedokázala.
To ale ďalším autorom, obchodníkom?, nebráni rozbiehať mohutný informačný preojekt o ´dalších generátoroch, ktoré sa majú vyrovnať výkonom černobiľsdkej elektrárni, ale majú byť 100x lacnejšie. kto má miliardy na investície má bránu voľnú. Samozrejme žiadne seriózne výsledky za tým niesú.
sano
Aj kvôli nedostaku času, aj kvôli veľkému balastu som ukončil sledovanie ruských stránok. Nehovorím, že sa tam časom niečo nevyskytne, ale zaťiaľ to bola strata času.


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

magnety

Příspěvek od martinq »

mam kontakt na kvalitní magnety, velikosti a ceny upřesním, měl by někdo zájem ?


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
jeden
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: pát 05 kvě 2006 8:32
Bydliště: Trnava

Re: magnety

Příspěvek od jeden »

berky píše:Zájem bych určitě měl, ale jde o to, jaký bude výběr a cena. Kvalitní magnety - neodymové, samariové či co? Stačily by mi feritové, ale problém je s tvarem - potřebuji na Johnsonův motor (asi všichni znáte) sehnat takové ty půlměsíce. Zkoušel jsem je vybrušovat, ale je to strašná práce a většinou magnet praskne. Navíc je potřeba dávat bacha, aby se nepřehřál. Nemá s tím někdo zkušenost?

berky
Prave som sa statocne zapotil, pri odstranovani kovoveho prasku z magnetu. Sefovi,ktory sa doma pohrava s magnetmy dcera kupila v polsku taky asi neodynovy ci ako sa to vola. Je to valec o priemere 45mm a vyska 15mm. Vraj to tam pouzivaju na zavaraninovych poharoch aby tym odstranili viecka bez otvaracov :shock: . Silne je to dost. Polozil som ho k pol kilovemu sacku s kovovym praskom. Sa donho ten magnet tak zaboril,ze som pri snahe ho postupne "odlepit" roztrhol sacok. Musel som si pomahat zverakom upnutom na stole. Male feritove magnety nam to demagnetizovalo. Skusim zistit kde presnejsie to zakupila a za kolko. Som taky magnet teda zatial este v rukach nemal. Urcite by som ak take zozeniem postavil ten motor co popisuje pan Kopecky.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

magnety Martinq, Berky

Příspěvek od jeff »

Feritové magnety jsou celkem k sehnání za přijatelné ceny. Problém je sehnat magnety do Johnsonova motoru. Tvarově by se daly použít třeba magnety ze servomotorů starší výroby, problém je jen v jejich polarizaci. Zatím co na Jonsona jsou potřeby magnety s polarizací S - J podle jejich podélné osy, tak ve všech ss motorech a servomotorech jsou polarizovány plošně. Pokud by se sešlo více objednávek, mohly by se dát vyrobit na zakázku v SVUM Praha, kde se zabývají i takovými menšími věcmi. Problém u Johsona je ještě jeden a sice, jak jsou rozmístěny magnety na statoru? Na výkresech, které jsem viděl je patrné, že vzdálenosti mezi nimi nejsou stejné, ale nikde to není podrobně popsáno, jaké že vlastně ty rozteče mezi nimi jsou.

Jeff


venda
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: pát 21 črc 2006 17:41
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od venda »

ten johnson je problem. nechat vylisovat neodym magnety do tohoto tvaru samozrejme jde ale maloserie se nevyplati a velka to je ranec uz sem to jednou shanel. zatim zkousim perendeva je principielne jednodussi. jeste k tomu johnsonovo motoru ten se snad svyho casu prodaval ve statech jako kompletni generator ale nejak to utichlo v propadlisti dejin. snad bych to jeste nekde vyhrabal v archivu. magnety se daji sehnat snadno(tedy neodymove jinak s feritama to nema valneho smyslu slabe a rychla demagnetizace) a pokud nejsou vetsich rozmeru jak psal jeden tak i cena neni hrozna.


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

KEG

Příspěvek od martinq »

Něco jako návod s pár výpočty a nákresy v ruštině.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: impulsní motor

Příspěvek od martinq »

Jeff píše:Máš možnost, Martine z toho plechu vyrobit (lisováním, laserovým vypalováním...) tvary potřebné k sestavení magnetického obvodu třeba podle výkresu? a nač by taková legrace přišla?

Jeff
ano, dnes již mám možnost pálit plasmou a laserem (krok motoru 0,125 mm, průpal hliník 10 mm, železo 50 mm, nerez 15 mm, trubky do průměru 400 mm (síla 12 mm železo, nerez 6 mm), lis 250 kg/cm2, cena dohodou = individuální, ve volném čase (i měsíc) víceméně levně, cena laseru je 60kč/minuta, lis 450kč/hodina (příkon a obsluha a daň)


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
jeden
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: pát 05 kvě 2006 8:32
Bydliště: Trnava

Re: impulsní motor

Příspěvek od jeden »

ano, dnes již mám možnost pálit plasmou a laserem ...... [/quote]

Minuly rok som si dal laserom vypalit otvory do trafoplechov s tym,ze by som to pouzil pre KEG,ale po vypaleni boli tym teplom deformovane (pokrutene).


-------------------
Ked dvaja robia to isté, to ešte nemusí znamenať, že je to to isté. Náhody neexistujú. Sú len nami nepochopené zákonitosti.
Keby každý dodržiaval zákony,nebolo by vynálezov.
Hlupak hovori co vie.Mudry vie co hovori.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

pokroucené

Příspěvek od lajos »

Tak na řezání ti zbývá již jen vodní paprsek, by se neměl podstatně ohřát ani pokroutit.


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“