Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

V Hádánicích

Přesunuté příspěvky s "nulovou" informační hodnotou...

Moderátor: FUP - Moderátoři

Zamčeno
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

taky se mýlím, ale nejsem vul úplne

Příspěvek od Akord »

Belamachina - možná mi dáš za pravdu, že dobrému muzikantovi stačí často jediný tón, aby slyšel, kdo hraje, v tomhle rychlý internet nehraje roli. Jde o to, zda jsem dobrý muzikant, co hraje i bez playbacku. Živím se rešením i docela složitých technických problému, a musel bych delat neco jiného, kdybych do toho netahal mnohem vícekrát praxí overené fyzikální principy, než neco, čeho jediným argumentem je videoklip a pár žvástu jakoby. (Lusknu prstem, a zítra tu mám od nekterých svých zákazníku nejnovejší počítač i s pripojením, tím se nezabývám, stejne nejvíce času v tomhle trávím psaním.) Nenapsat ke klipum alespoň pár populárních faktu(když z opatrnosti už ne klíčových), které lze vyvrátit, si dovolí jen ten, kdo žádné fakty nemá. Kdo chce hrát v opravdové technice, musí umet aspoň trochu pravidla. Jinak tohle tady prestane být technika. Mužeš napsat i své pravidla, budu respektovat.

Tbest - asi tak, jak ríkáš. Zrejme si myslím, že tady na fóru je zatím mnohem méne lidí schopných delat nekalé kouzelnictví - že bys chtel ríct, že overtunity to celkove vylepšuje tím že jsou tam podobní lidé jako tady..., uvidí se. Má cesta v tomhle taky pred 10lety začala tím, že zdejší všechnomonopoly mi začali šlapat po bábovkách. Takže chci své výsledky, jsem na ne trochu zvyklý, kdosi ríkal, že buben na zajíce vhodný není.


belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: taky se mýlím, ale nejsem vul úplne

Příspěvek od belamachina »

Akord píše:Belamachina - možná mi dáš za pravdu, že dobrému muzikantovi stačí často jediný tón, aby slyšel, kdo hraje, v tomhle rychlý internet nehraje roli. Jde o to, zda jsem dobrý muzikant, co hraje i bez playbacku. Živím se rešením i docela složitých technických problému, a musel bych delat neco jiného, kdybych do toho netahal mnohem vícekrát praxí overené fyzikální principy, než neco, čeho jediným argumentem je videoklip a pár žvástu jakoby. (Lusknu prstem, a zítra tu mám od nekterých svých zákazníku nejnovejší počítač i s pripojením, tím se nezabývám, stejne nejvíce času v tomhle trávím psaním.) Nenapsat ke klipum alespoň pár populárních faktu(když z opatrnosti už ne klíčových), které lze vyvrátit, si dovolí jen ten, kdo žádné fakty nemá. Kdo chce hrát v opravdové technice, musí umet aspoň trochu pravidla. Jinak tohle tady prestane být technika. Mužeš napsat i své pravidla, budu respektovat.

Tbest - asi tak, jak ríkáš. Zrejme si myslím, že tady na fóru je zatím mnohem méne lidí schopných delat nekalé kouzelnictví - že bys chtel ríct, že overtunity to celkove vylepšuje tím že jsou tam podobní lidé jako tady..., uvidí se. Má cesta v tomhle taky pred 10lety začala tím, že zdejší všechnomonopoly mi začali šlapat po bábovkách. Takže chci své výsledky, jsem na ne trochu zvyklý, kdosi ríkal, že buben na zajíce vhodný není.
raz vidiet je ako 10x pocut alebo si mysliet :-) ak ti ten najnovsi pocitac daju tak si ho zober aj s pripojenim :-)
drahy priatelu k tvojmu prirovnaniu k muzikantom by som napisal asi tolko necitaj a nesud podla recenzie ale vypocuj si priamo umelca ci hraje alebo nehraje falosne tony ;-) korunka z hlavy ti nespadne ak sa pozries na veci co prezentuju ludia na youtube a aj inde . ked je k tomu pokec alebo popis da sa o tom diskutovat . je velka skoda ze sa na tie odkazy nemozes pozerat spolu s nami lebo tvoje nazory a technicky pohlad ako sa zda ma hlavu aj patu .


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: taky se mýlím, ale nejsem vul úplne

Příspěvek od Akord »

belamachina píše: ...necitaj a nesud podla recenzie ale vypocuj si priamo umelca ci hraje alebo nehraje falosne tony ;-) korunka z hlavy ti nespadne...
Kým by spadla, prejdeme na Euro, ...ak vznikne nejaký extra dôvod, tak jasnéže si nejaké video pozriem. Ale zatiaľ zrejme čítam text a obrázky priamo od autorov-propagátorov-umelcov (nie recenzentov), no a nechce sa mi veľmi čítať ďalšie, lebo tie doterajšie som pochopil tak, ako som písal.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Se nám to bude ale pěkně dejchat :lol: 8)


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Re: Nový vítr do plachet

Příspěvek od JiMi »

Rival píše:Část tohoto fóra nese název Dílna. Zde by mělo být vše nad slunce jasné, ale bohužel není. A to by se dle mého názoru mělo změnit. Ač jsme pro řadu lidí snílkové a fantastové, měli bychom své pokusy a výsledky seriózně zdokumentovat. A to takovým způsobem, aby je kdokoliv šikovný s trochou píle a s určitými znalostmi dokázal zopakovat se stejným nebo aspoň podobným výsledkem.

Takže od Nového roku to zkusíme trošku jinak. Kromě jiného bude spuštěna soutěž, která má zatím pracovní název "Šumák roku". Každý, kdo dokáže postavit funkční elektrolyzér se bude moci této soutěže zúčastnit. Vyhraje ten, kdo bude mít nejlepší výsledky. Tedy nejlepší koeficient účinnosti ( http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=40&start=0 ) Odměnou pro vítěze bude 2008 Kč a zapsání do Síně slávy, která bude následně vytvořena. Další podrobnosti o soutěži budou včas zveřejněny.

A můžeme začít diskuzi o tom jak to zde vylepšit. A také o tom, zda se někteří z Vás nechtějí aktivněji zapojit do práce na tomto fóru. Ať už jako moderátoři nebo jakkoliv jinak. Pomyslené dveře jsou všem zájemcům otevřené dokořán ;).
Ad 1 část citace) asi tušíme, že sekce Lidé sobě by mohla být tím novým směrem. Pokud se dodrží ta myšlenka, že nosným tématem vlákna bude jeden konkrétní projekt, který bude mít svého garanta, bude to myslím pro všechny fajn a přesně to, po čem všichni volají. Teď už jen aby se našlo pár odvážných velitelů, kteří půjdou s kůží na trh. A nebojte se pro začátek začít s čímkoliv. Cokoliv vám funguje (a má to nějaký vztah k energiím), nebo to používáte, a dá se to zdokumentovat (pro následnou replikaci) a máte to změřený (to pro ověření smysluplnosti), hoďte to tam. Dobrá, ze začátku tam budou spořiče, boostery ke kotlům, fíčury do auta, které sníží spotřebu o 5%. No a ? Dokud to držíte pod strožochem, je to jedenkrát 5%. Když to použije 10 člověků, bude to 10x 5%.

Ad 2 část citace) To je nejspíš dotaz zpět na Rivala, když to nevzniklo samovolně v jednom vláknu v Dílně (dnes jsem do něj psal), tak jestli to platí a něco v tomto směru podniká ? Kdyby podal takové PREVIEW, ať se máme na co těšit.

Ad 3 část citace) Rival asi myslí, jestli mu někdo nechce pomoct s ministrováním. To nevím, to by chtělo nejspíš někoho, s podobným zápalem pro věc, a to se bude hledat blbě. Dneska už chtějí všichni něco za něco a volunteera aby člověk lupou hledal a zlatem vyvážil. A pokud nechce administranta, tak viz ADDITION k 1 části citace. Kurňa chlapi, vezměte to tak nějak po bolševicku, bohajebem, aj 27 stupňov sme mali a na nejaků horúčku sme nekukali.

To je pořád o tom stejným. Pokud nemáte problém s utajováním, tak se nebojte zveřejnit svou práci. Všiměte, co sem píšou anonymové, že se tu jen tlachá a nic se nedělá. Sám vím, že to není pravda. Ale když nic nezveřejňujete, tak ono to tak fakt vypadá.
Jděte trochu do sebe, šmejdi, to jste svazáci ??
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

mag.motor

Příspěvek od martin11 »

JiMi...dal jsem ti bodik za vysvětlení tady na foru...myslim ,že to je dostatečné vysvětlení i pro budoucí generace konstruktérů..v tomhle okamžiku hlavně pro VROUBKA...kdo nepochopí co jsi napsal, nemá nejmenší šanci na úspěch...i když se o to snažíme, reálné to není..chce to trochu " šťávy " zvenčí ...třeba statické elektřiny :idea: ,která může vzniknout pohybem čehokoli,kdekoli...Martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Vidím, že diskutovat tady nemá smysl.

Příspěvek od Akord »

Vroubek píše:Odpověď ne, ne, ne, ne, ne je sice dost jednoznačná, ale důvod proč ne, se už asi nikdy nedozvím. Žádné rozumné argumenty. Takže adié.
Kdybys chtel, tak to už dávno víš. Krome tohe neríkáš pravdu, žes četl vlákno. Ty jsi to jen proletel očima a nepremýšlel. Nabízíš sem nápady bez toho, aby ses nad tím nejdrív sám zamyslel. Dejte mi lidi a kancelár, a já vám to udelám. Máš tam základní mechanickou chybu, základní magnetickou chybu a ješte si deláš srandu i z toho, že jsem ti dal v podobe promenlivé vzduchové mezery zadní vrátka, protože je to jinak úplná volovina, která ani nestojí za vysvetlení. Začni radeji odznovu a porádne. Nebo delej a utrácej a časem se snad neco naučíš.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

JiMimu a tak

Příspěvek od Akord »

JiMi, vybodni se na to, ty magnetické a podobné motory jsou čitelné i když trochu zamotané podvrhy. Zanalyzoval jsem asi 10 kusu( na další nemám chuť, porád se to opakuje, a historii málokdo čte) a v každém byl takový problém, že ani autorovi to nemohlo chodit. Neumejí merit, neovládají základní fyziku, a delají si legraci. To je vše. Spíš by se melo uvažovat, co s magnety udelat s takovými, jaké jsou. Ty nepovedené konstrukce vedou v konečném dusledku na výrok, který jsem už jednou napsalk: Motor bude fungovat, až podle vule autora chvíli elektron bude generovat magnetické pole a chvíli ne. Magnet je jenom sluha elektronu, delá to, co elektrony poručí, nebude delat nic, co by se jim protivilo, jinak by skončil.


JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Re: JiMimu a tak

Příspěvek od JiMi »

Akord píše:JiMi, vybodni se na to, ....
V pohodě, nijak se tím zabývat do nějaké velké hloubky nechci, jenom když tak končím v současné práci, tak jsem měl fraj, a jen jsem trochu popustil svou uslintanou hubu na špacír a vidíš. Jaká je tu spousta lidí, co by se tomu chtěli věnovat. Já jsem tu chtěl jenom tak nějak nastolit alespoň trošku řád a smysl.
Jak píšeš, je toho v historii už strašný spousty, tak že by nebylo od věci, když už se do toho v dalším kole někdo pustí, tak aby tomu dal fazonu a konečně zbylo něco, co bude mít jednu lainu. Tu historii nechce nikdo číst právě proto, že je to kočkopes, co koho napadne, vždycky sem něco chrstne, chvilku se kolem toho mluví a pak tu upadne v zapomění. Kdo to má číst ?

Tak mě jako napadlo, že trošku tu podržet diskuzi nad nějakým jednodušším bazmekem (konstrukčně i na peníze), a pokud to někoho chytne, motivovat jej dál, ať to dotáhne do nějaké práce, která bude mít nějaký (jakýkoliv) výsledek. Ne jen ticho po pěšině. Víš jak, já už asi jinej nebudu. Ale neříkej, že by se ti taky nelíbilo, kdyby tu na fóru bylo pár dokončených konstrukcí (nikdo neříká, že musí fungovat). Prostě pár takových ucelených hračiček, s Rivalem domluvit nějakou výkladní skříň, kam by se ty prezentovatelné projekty daly vycapit, pár klíčových slov, ať fungují vyhledávače, a Rival by mohl do výkladní skříně strkat banery a možná by z toho i něco bylo. Sním a přitom mám otevřené oči.

Zatím jsem tomu dal jen pár hodin, které mi zaplatil někdo jiný.
Neboj, za chvilku se přepínám do stirlu.
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Re: Whipmag

Příspěvek od JiMi »

Trooper píše:Bych vám navrhoval založit nové vlákno Whipmag, kde se dají diskutovat podrobnosti (místo SZ), jestli máte v plánu realizaci....
Já to říkám furt, že ten kdo se tomu chce věnovat, tak by to mohl potáhnout v nějakém spěšl vlákně. Ale třeba to někoho chytne a vznikne to. Zatím tomu jen tak pomáhám trošku dýchat. Můj zájem je někde úplně jinde.
Měl bych z toho moc dobrý pocit, kdyby to někdo zkusil na technicky skoro profi úrovni. Ty nefunkční a neladitelné slepence na videích, to mě připadne jak vyhozený prachy a čas.
Ale to chce maníka, kterej sám propadne touze si to ověřit a přitom nebude spílat všem kolem, když to nebude mít výsledek.
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
Kuboš

Re: rezonance

Příspěvek od Kuboš »

Mimo téma (offtopic)
Akord píše: Pokud amatérský výzkum, pak porádne, bez odvádení pozornosti na záhady.
Zdá se vlastně , že Tesla ani nic pořádného nevynalezl, protože je to nepřípustné, a nesnadno dosažitelné , zejména pro renomované odborníky
Akordova typu :D
Před pár lety tvrdili, že Země je placatá.
Sebepotvrzení je na tomto foru nadbytečný přepych , zdá se , že to ale dosud nedolehlo. :bhead: ;)


JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Re: rezonance

Příspěvek od JiMi »

Mimo téma (offtopic)
Kuboš píše:Zdá se vlastně , že Tesla ani nic pořádného nevynalezl, protože je to nepřípustné, a nesnadno dosažitelné , zejména pro renomované odborníky
Akordova typu :D
Kuboš-i, myslím, že Akord se v klidu obhájí sám, ani nikoho obhajovat nechci, jen že tvůj příspěvek do diskuze taky zrovna nevnáší nějaké extra nové světlo. Spíš takový slušný závdavek na docela slušný flame.

Říká snad Akord něco z toho, co ty rozvádíš ? Odpovím si sám. Neříká. Jenom říká, že netřeba dělat záhadu z toho, k čemu autor výzkumu zatím neumí dojít empiricky.
Na jeho způsob vyjadřování si musíš trochu přivyknout, ale jde to. Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit. Občas mám taky pocit, že mi na dotaz z kapitoly 2, odpovídá citátem z kapitoly 7, téže knihy, ale to přece neznamená že nemá pravdu. To akorát znamená, že tam ještě nejsem. I s tím důsledkem, že mu nerozumím a můžu si myslet co chci.
Tož tak.
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

KUBOŠovi

Příspěvek od martin11 »

Mimo téma (offtopic)
1...tato diskuse sem nepatří...na to máme jiné vlákno
2....KUBOŠi...co jsi nám chtěl zdělit...???? nějak jsem to nepochpil...asi mě to tolik už nemyslí...
3.jsou i jiná fora kde se můžeš takto profilovat. :bye:
4.už jsi NĚCO zkusil rukama a hlavou udělat...???...


pozdrav všem M11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

TM motor

Příspěvek od Akord »

Pro predstavu a zajímavost se dá udelat tohle - termomagnetický motor.
Vezmime magnet, upevneme ho otočne, a na jeho póly pripevneme nástavce z niklového plechu. Je to trochu problém kde vzít nikl, ale jsou z neho delané neprímožhavené trubky katod elektronek, nebo v chemii dírkované plechy. Má dosti nízkou Curieho teplotu, kolem 360 stupnu prestane být magnetický. Místo niklu lze použít i magneticky mekký ferit, dokonce nekdy i tvrdý, pokud magnet je neodym, ale s ohrátím je taky potíž a muže strílet.
Pak stator tvorící nekolik ocelových válečku vevnitr ocelové trubky, tak, aby se niklové konce k válečkum približovali, jenom postupne strídave, ne oba najednou. Viz reluktanční motor. Dá se najít taková konstalace, že ohrevem jedné a pak druhé strany se bude moci takáto soustava točit. Totálne pomalu. Protože merné teplo materiálu má v této zajímavé oblasti značný skok, tak se proces nedeje ideálne naráz, ale jenom postupne v rozmezí asi 50 stupňu, a opakuji navíc se skokem v merném teplu. Pokud spočítáme účinnost takového motoru, vyjde desetinu procenta a méne. Energii dodává však teplo. Je to témer stejné jako se stínením pomocí supravodiče, pokud bych rekl, že to teplo je z ničeho a nezajímá me. Pak samá voda. Aby to bylo jiné od práve popsaného motorku, pak by prípadný supravodič pole magnetu nemel pouze stínit, ale doslova žrát jednu jeho polaritu bez toho, aby výrazne ovlivnil druhou. Jinak se porád najde nežádoucí práce dostat soustavu do puvodního stavu. A to je dosti tvrdší oríšek.


tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Re: TM motor

Příspěvek od tbest »

Pro názornost to funguje asi takhle viz. obr:

Jo pružiny, to bylo téma. Ještě teď mi vhání úsměv do tváře.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Zamčeno

Zpět na „Černá díra“