Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Efektivní elektrolýza

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
vonLichtverden
Stálý člen
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 16 bře 2006 7:44
Bydliště: Doma

Příspěvek od vonLichtverden »

Zdravím vás pánové.
Konečně místo, kde se v souvislosti s Meyerem mluví i česky.
Mám radost, že je tolik lidí, kteří se tématem Meyerovy elektrolýzy zajímají.


Uživatelský avatar
vonLichtverden
Stálý člen
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 16 bře 2006 7:44
Bydliště: Doma

Příspěvek od vonLichtverden »

Nedávno sem dodělal válcové elektrody podle Meyera. Vnitřní je (+)nerez a vnější ( -)obyč. železo. Do elektrolyzéru sem nalil destilovanou vodu a připojil na baterii (žádné pulzní napětí). Výsledek byl více jak obdivuhodný(12V/0,8A), alepoň oproti klasickým deskovým elektrodám z nerezu. Šumí to, dle mého, tak třikrát víc než s těma deskovýma.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

vonLichtverden

Příspěvek od lajos »

Co barva vody (s tím želežem)? Myslím že za chvíli bude plné neúnosného sajrajtu. Kolik je mezera mezi válci. Já mám tři válce v sobě 60,70,80mm. Fotky mám po 0,5M neumím je uravit - nemůžu umístit do galerie.


Uživatelský avatar
vonLichtverden
Stálý člen
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 16 bře 2006 7:44
Bydliště: Doma

Příspěvek od vonLichtverden »

Barva té vody je docela zajímavá. Když sem ze začátku zapojil plus na železo a minus na nerez funguvalo to s téměř čistou vodou (s již inzerovanou produkcí H2). Ani po pár minutách provozu se tam žádný sajrajt neobjevil. Průser nastal když sem polaritu přehodil. V momentě byla celá nádoba plná černozeleného sviňstva (možná tam zbylo trochu chladící emulze po soustružení) a produkce vodíku téměř zcela ustala. Ale železo skutečně moc ideální ve spojení s vodou není. Stejně to potom, po vytažení na vzduch zrezivělo. To bych to musel po každém pokusu jít osoustružit. Každopádně je to zajímavá kombinace materiálů.


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Otázka

Příspěvek od sano »

vonLichtverden,

koľko vodíku ti to vyprodukovalo? Vieš to zmerať?

sano


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Odpoveď

Příspěvek od sano »

Niekto sa pýtal na produkciu čistého vodíku.
Ak sa použije v systéme hliník, hliníková elektróda, tak kyslík zreaguje s hliníkom na kysličník hlinitý a von ide skoro čistý vodík.

Pri nastavovaní rezonancie sa nezaobídeme bez počítača.
Neo podľa mňa dosiahol výsledok s jednoduchým obvodom preto, lebo mal spočítanú rezonanciu. Išiel naisto.
Je zbytočné čakať rovnaký výsledok ako sa dosahuje rezonanciou pomocou kombinácie materiálov, ich tvaru, alebo elektrolitov. Nikdy, zdôrazňujem nikdy nedosiahneme taký výsledok bez rezonancie. Ak máte rezonanciu tak výsledok je nezávislý na použitých materiáloch.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

rezonance

Příspěvek od lajos »

Tak pánové to zjišťování kapacity mi už leze krkem. Dříve jsem psal že jsem to spočítal na nějakých 300pF, chtěl jsem to ověřit měřením. Sestavil jsem generátorek s XR8038 od 1Hz do asi 200kHz a zkoušel jsem sériový článek indukčnost a vyvíječ jako kondenzátor-ani náhodou jsem nemohl zjistit rez. frekvenci (pro zjištění kapacity článku). Dal jsem tam konkrétní kondenzátor - vše fungovalo podle vzorečků Thomsona. Tak jsem začal testovat kapacitu paralelně se zdrojem signálu-je to vlastně měření frekvenční závislosti admittance(odporu) kondenzátoru X=1/2.pí.f.C , tím by se dalo zjistit alespoň řádovou hodnotu, ale vyvíječ s vodou se chová jinak než kondenzátor, málem opačně reaguje než kondenzátor. Asi souvisí s jeho vlastností že když ho připojíte na DC zdroj a protéká proud, po odpojení na něm rychle klesne napětí na 2V a pak to klesá hodně pomalu a to napětí neodstraníte ani zkratováním svorek. Já prostě nevím do jaké hodnoty indukčnosti (jeho výroby) se pustit. Pokud to nebudu vědět-asi budu střílet jenom do vzduchu. V tom nám by mohl poradit asi zatím jenom Elabs, pokud se mu bude chtít?????


aladin
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 23 úno 2006 12:43

rezonance

Příspěvek od aladin »

Rezonanci zjistíš nejlépe osciloskopem,když ho připojíš přímo na reaktor
při rezonanci ti naroste napětí. lze to změřit i voltmetrem na který připojíš
el.kond.o malé kap. Osciloskop je nejlepší.Výpočet je jen vodítkem ke zhotovení cívky-naladění musíte provést přístroji,nejlépe osc.a gen.


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

OtázkaO

Příspěvek od sano »

tázka pre Nea,

nechcem byť vlezlý, ale po ročnnej prevádzke škody 105 prehlásiť že tie systémy sú desné, majú vysokú teplotu, odmašťuje to.. je pre mňa neinteligentého nepochopiteľné. To si jazdil v škodovke na nejaký iný vodík, ktorý nemá takú vysokú teplotu, neodmašťoval to? Niekde na začiatku si vyhlásil že ochranu motora máš zabezpečenú. A teraz ti to nejde?
Ak máš problémy tak povedz. *Možno ti ich pomôžeme vyriešiť, aspoň sa o to pokúsime.
Podľa mňa si sa dostal ku hotovej informácii zo zahraničia. V USA je podľa priateľa 25 000 fandov, ktorý jazdia na vodík. To je dostatočný zdroj informácií. Možno by sme sa mali dať aj touto cestou. Niekde na nete som videl info o firmách, ktoré transformujú autá na vodík Stojí to okolo 100 000 korún. *Nejde o vodík z tlakovej nádrže. Najdrahšia je úprava motora. Sú tam aj časopisy o H2 autách.
Ináč dolu klobúk pred Neom, v krátkej dobe toho dokázal veľa. Len dúfam, že niekto naňho nezatlačil, aby si to nechal pre seba. Keď už nech mu za to zaplatia.
Z istého hľadiska je práca s vodíkom veľmi nebezpečná. Je teda namieste opatrnosť pri zverejňovaní informácií. Ale ke´d už niekto má výsledky a prezentuje ich na neziskovom fóre, tak nech je voči ostatným férový a jedná s nimi na rovinu. Nechcem nemôžem, chodťe do.. je férovejšie ako povedať že končím a ako dôvod uviesť niečo absolútne nevierihodné.
sano


martinq

par zajimavosti

Příspěvek od martinq »

je to ze stránek, které jsem hodil do Co kde na netu, ale kdyby někdo neměl čas se tim prokousávat. Pár souborů které jsem našel jako nejužitečnější.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


martinq

elektrolýza

Příspěvek od martinq »

japonský model, kniha a info s výpočty
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


martinq

tak takhle to má vypadat

Příspěvek od martinq »

http://stanleymeyer.com/userupload/2/r21_1.avi

video 7MB, již namontováno v autě


martinq

další schema

Příspěvek od martinq »

s připojením k PC
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1335
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 227 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Pro ElabsVracov

Příspěvek od rival »

Milane, mrzí mne Tvé rozhodnutí, ale docela jej chápu. Pokud je vše tak jak píšeš... a rozhodl ses dobrovolně. Peníze jsou v dnešním pokřiveném světě alfou a omegou téměř všeho lidského snažení. Věřím, že alternativní nebo volná energie by mohla přinést lidem svobodu a nezávislost. A mohla by pomoci ke změně společenského systému. To je hlavní důvod, proč jsem vytvořil tento web. Děkuji Ti za všechny Tvé příspěvky a přeji, ať se Ti daří. Pokud změníš názor, určitě Tě zde opět rádi uvidíme. Doufám, že my ostatní budeme ve svém hledání a experimentování pokračovat dál a nenecháme se od svého snažení ničím odradit...


aladin
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 23 úno 2006 12:43

Příspěvek od aladin »

Díky Rivale za tvou odpověď ,mluvíš mi ze srdíčka .


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“