Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Výroba kyslíku z oxidu uhličitého

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Výroba kyslíku z oxidu uhličitého

Příspěvek od adam.benda »

vlákno čisté - poo.

Obrázek

Nevím, zda už na to přišel někdo jiný, což by bylo pravděpodobné, ale zkrátka se mi povedlo, vyvinout metodu výroby kyslíku z oxidu uhličitého. Jako všechny nové věci, má i tato zatím drobné mouchy.

Nicméně se jedná o možné řešení v problematice: atmosférický kyslík vs. oxid uhličitý. Že je to nereálné, snažit se, nějak "uměle" zlepšovat bilance těchto plynů v atmosféře, když je atmosféra tak nepředstavitelně objemná? Nepředstavitelné to může být, jenže nám ve finále nic jiného nezbyde, než si to představit umět. Situace se zhoršuje dost rapidním tempem. Množství CO2 se zvyšuje exponenciální řadou. Snahy jen o prevence už nebudou pravděpodobně stačit. Možná by bylo dobré, připravit se na to, co nemusí přijít zas až tak za dlouho...

Princip přeměny CO2 na O2:
Ionizující beta záření štěpí molekuly CO2 na jednotlivé atomy, které se poté váží na molekuly O2 a vznikají tak molekuly O3 (trikyslík neboli ozón). Ozón se postupně rozpadá a vzniká opět O2, teď už ovšem máme navíc molekulu O2, která byla původně CO2.

Tento princip není teorií nebo hypotézou, učinil jsem testy, které to dokazují.

Info na mém webu:
http://adambenda.net/index.php?id=10029

Aktuální problém: Ozón se na kyslík rozpadá poměrně pomalu. Jelikož je pro většinu živočichů (včetně člověka) jedovatý, nelze vypouštět do ovzduší přímo ozón a nechat ho postupně rozložit ve vzduchu, ale je potřeba, najít nějaké pokudmožno energeticky nenáročné způsoby, kterými rozpad ozónu na kyslík urychlit. Obecně platí, že tento rozpad například urychluje:
  • chlor
    zvýšení teploty
    zvýšení tlaku
Přirozeně lze, použít tedy chlor, ale pokud uvažujeme o masovější produkci kyslíku, uvolňováním chloru do ovzduší si moc nepomůžeme. :)
Zkoušel jsem tedy v posledních dnech, nechat ozón probublat roztokem kyseliny chlorovodíkové nebo roztokem vody a NaCl. Zkrátka tam, kde se nachází chlor "rozpuštěný". U HCl z toho smrdělo bůhvíco, u H2O+NaCl z toho smrdělo zase něco jiného... :D ..třeba by to tolik nevadilo.. Navíc u HCl se rozpadlo asi jen menší množství ozónu. Na některá měření tu nemám dost mastný vybavení, občas se musí improvizovat. :)

Když bychom využili faktu, že rozpad ozónu urychlíme zvýšenou teplotou, bude z toho zařízení, který bude žrát energie jak blázen jenom na zvýšení teploty..

Nalezneme nějaký šikovný způsob, jak pomoci ozónu v rozpadu? ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

Spomínam si na útržkovitú informáciu ešte zo študentských čias - špeciálne jednotky am. voj. pechoty majú regenerátory vydýchaného vzduchu. Vyzará to ako plochý batoh, taký väčší chrbtový záložák. Nie je to pre časovo neobmedzený pobyt pod vodou, ale potrebovali odstrániť vypúšťané bublinky oxidu, aby sa pri zákerných prepadoch neprezradili. Bolo to menšie ako klasické nádrže a vtedy bola kapacita asi dvakrát väščia. Odvtedy je 25 rokov, a tak asi aj vývoj pokročil... Kdesi medzi starými novinovými článkami by som to ešte hádam našiel.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Merlin »

http://encyklopedie.seznam.cz/heslo/363 ... -pristroje

Heslo: regenerační dýchací přístroj


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

beta záření, uhlík, energetická náročnost

Příspěvek od adam.benda »

berky píše:Adame nějak jsem nepochopil, kde se bere to beta záření. Podle toho obrázku mi to připadá spíš jako ionizace pomocí VN. Taky mi není jasné co jsi do toho pouštěl - vzduch nebo relativně čistý CO2? Co se dělo s tím uhlíkem - černaly elektrody nebo se někde usazoval? Jak je to energeticky náročné? ...
Beta záření není nic jiného než proud letících elektronů.. Ono označení "beta záření" se používá hlavně tam, kde pohyb elektronů dosahuje nějaké znatelnější rychlosti.. což vlastně v mém ionizátoru pravděpodobně dosahuje. Nechávám zkrátka pořádně sršet vysoké napětí na hrotech.. sršení je vlastně přímo beta záření - proud letících elektronů. To je to, co štěpí molekuly CO2, atd atd..

Vzduch jsem uzavřel do komory, kde jsem vyvinul hoření. Hoření spotřebovávalo O2, vznikalo CO2 a já toto CO2 zpětně přeměnil na O2. Zároveň se zdálo, že lze takto štěpit i oxid uhelnatý.. ..měl jsem tam fáze nedokonalého spalování...

S uhlíkem si nejsem jist, co se děje... možná se váže na jiné prvky, které jsou součástí vzduchu..

Energetická náročnost.. 0,5 litrů CO2 jsem na O2 přeměnil za 60 sekund a to s příkonem 19 W. Pozor, produkce ozónu je mnohem mnohem rychlejší, než 0,5 l/min, musel jsem pak totiž ještě přeměnit O3 na O2 pomocí chlóru a to to hodně zdržuje.. Jinak produkce samotného O3 je velice rychlá.. (hodně hrubý odhad: 5-10 l/min. Jde o to, vyvinout dobrý (rychlý) způsob na rozpad O3. Jinak co se týče globální výroby kyslíku pro atmosféru, možná bych O3 vůbec neštěpil, on se už nějak ve vzduchu postupně sám rozpadne a nebyl by s tím snad problém...
Jinak ty údaje - energetické bilance - jsou přibližné, bohužel nemám drahé vybavení.. Ještě jsem moc neřešil, jak moc je to výhodné/nevýhodné, ale věřím, že uplatnění by se pro to najít mohlo...

...navíc by se to mohlo naprat do cesty mezi spalovák a výfuk auta už jenom v rámci ekologie.. nebo i jinde... Njn, na to se asi spíš každý vyprdne...


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Adam a CO2

Příspěvek od sano »

Ahoj Adam,
nevyprdne. Myslím si, že by bolo vhodné hľadať aj využitie pre vzniknutý ozón.
Mohol by napríklad čistiť vodu vo vodárňach namiesto chlóru, ktorý keď je vo vode organický materiál, tak vytvára bojové chemické látky, o čom sa veľmi nehovorí. Švédi, ktorí majú lacnú elektriku, ho využívajú na čistenie a dezinfekciu vody.
maj sa

sano


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

DUSÍK

Příspěvek od martin11 »

...omlouvám se že odbočuju od tematu...ale nevim na které vlákno to pověsit...tak to máte tady....můj tatík...jinak ing zemědělec....v 60tých letech min .století tj kolem roku 1960 mě bylo 10...zkoušel toto...mezi jakési 2 pamatiuji jesklé koule cca 15 cm zavěšené od sebe cca 8 - 10 cm pouštěl el výboje pravděpodobně z kondenzátoru typu Laydenská lahev..mezi koulema to hezky jiskřilo...ale !!!...mezi ty jiskry pouštěl úzký pramínek vody...takové 5-6 čůrků pruměr 1 mm...pomaloučku žádnej fofr...dole měl nadobku..nachytal asi 2-5 litr" ???...a tu samou vodu zase prohnal těma jiskrama...mamka se o mě bála že mě to zabije...tatík občas odskočil...dostal prdu....proč to dělal....ze vzducu se prý uvolňuje vzdušný dusík a ihned se radostně váže na vodu....pokusné rostliny rostly jako z vody ....jeden vzorek voda bez jisker druhý s jiskrama...které rostly lépe je jasné...dal to na rozbor znamejm na zemědělskou fakultu k rozboru....jo byl tam dusík, který kytky potřebujou...v druhém kole, že podá zlepšovací návrh na výrobu hnojiva každý by si mohl hnojivou vodu udělat sámmm...odpověď...není v zájmu republiky...co by dělala chemie Lovosice...vyrábí dusíkatá hnojiva...basta konec...ja si na to vzpomněl pri prohrabování věcí po tatovi...ja se nepotatil...jsem fotograf...tak to někdo zkuste, kdo k tomu má vztah...ja mam na zahradce jen plevel a ten nebudu hnojit :oops: a zajimaj mě magnety....propo...zkoušel někdo dat pod rostlinu magnet a pod stejnou vedle ne....a pozorovat jak rostou...ja to zkusil na rajčatech...překvapující...na jaře zkuste....tak...když to někdo bude zkoumat a bude mít dotaz tak napište...moc si toho nepamatuju byl jsem malej... zdravim všechny Martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

ještě dusík

Příspěvek od martin11 »

...proto se po bouřce tráva a všechno tak zazelená....kytičky dostanou napapat....tim na to táta přišel....tedy to bylo napsáno v pznámkách...tak si vyrobil malou bouřku.... :lol: Martin11


... věřím, že se " TO " povede ......
xzzzx
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: stř 14 bře 2007 10:52
Bydliště: Valtice
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

bourka

Příspěvek od xzzzx »

Nema to neco z jonizaci?


Svět zboř! Já budu stát.
Uživatelský avatar
KEXIK
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 23 lis 2006 17:59
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: beta záření, uhlík, energetická náročnost

Příspěvek od KEXIK »

adam.benda píše:
berky píše:Adame nějak jsem nepochopil, kde se bere to beta záření. Podle toho obrázku mi to připadá spíš jako ionizace pomocí VN. Taky mi není jasné co jsi do toho pouštěl - vzduch nebo relativně čistý CO2? Co se dělo s tím uhlíkem - černaly elektrody nebo se někde usazoval? Jak je to energeticky náročné? ...
Beta záření není nic jiného než proud letících elektronů.. Ono označení "beta záření" se používá hlavně tam, kde pohyb elektronů dosahuje nějaké znatelnější rychlosti.. což vlastně v mém ionizátoru pravděpodobně dosahuje. Nechávám zkrátka pořádně sršet vysoké napětí na hrotech.. sršení je vlastně přímo beta záření - proud letících elektronů. To je to, co štěpí molekuly CO2, atd atd..

Vzduch jsem uzavřel do komory, kde jsem vyvinul hoření. Hoření spotřebovávalo O2, vznikalo CO2 a já toto CO2 zpětně přeměnil na O2. Zároveň se zdálo, že lze takto štěpit i oxid uhelnatý.. ..měl jsem tam fáze nedokonalého spalování...

S uhlíkem si nejsem jist, co se děje... možná se váže na jiné prvky, které jsou součástí vzduchu..

Energetická náročnost.. 0,5 litrů CO2 jsem na O2 přeměnil za 60 sekund a to s příkonem 19 W. Pozor, produkce ozónu je mnohem mnohem rychlejší, než 0,5 l/min, musel jsem pak totiž ještě přeměnit O3 na O2 pomocí chlóru a to to hodně zdržuje.. Jinak produkce samotného O3 je velice rychlá.. (hodně hrubý odhad: 5-10 l/min. Jde o to, vyvinout dobrý (rychlý) způsob na rozpad O3. Jinak co se týče globální výroby kyslíku pro atmosféru, možná bych O3 vůbec neštěpil, on se už nějak ve vzduchu postupně sám rozpadne a nebyl by s tím snad problém...
Jinak ty údaje - energetické bilance - jsou přibližné, bohužel nemám drahé vybavení.. Ještě jsem moc neřešil, jak moc je to výhodné/nevýhodné, ale věřím, že uplatnění by se pro to najít mohlo...

...navíc by se to mohlo naprat do cesty mezi spalovák a výfuk auta už jenom v rámci ekologie.. nebo i jinde... Njn, na to se asi spíš každý vyprdne...
Ahoj pokial by to fungovalo dobre ... tak sa da s takymto pristrojom zefektivnit vybusnost paliva v motore cize by sa dal motor rozbehat aj s malým množstvom vodíka co nieje problem ziskat pomocou Ivanovho vyvijaca. Raz som skusal na skodovke 120L taku srandu ze som ju nastartoval a bezala na volnobeh. Zobral som autogen a pustil len cisty kyslik do nasavania bez pridania paliva motor isiel do takych otacok ze skoro vyskocil z auta. :lol: sme sa na tom s kamosom len pousmiali ze mat tak kyslik zadarmo tak sa vozim na 1L benzinu na 100KM. :roll: takze ak to spojazdnis do takej fazy ze sa to bude dat hodit do auta tak mas vyhrane ;)


VE je buducnost ale malo ludi to chape
informacie,schemy,foto o vyvijacoch http://www.h2o-energia.wz.cz
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

čištění vody a karcinogenní látky

Příspěvek od adam.benda »

sano píše:Ahoj Adam,
nevyprdne. Myslím si, že by bolo vhodné hľadať aj využitie pre vzniknutý ozón.
Mohol by napríklad čistiť vodu vo vodárňach namiesto chlóru, ktorý keď je vo vode organický materiál, tak vytvára bojové chemické látky, o čom sa veľmi nehovorí. Švédi, ktorí majú lacnú elektriku, ho využívajú na čistenie a dezinfekciu vody.
maj sa

sano
Ahoj sano,
díky, je to vlastně pravda.. Čištění vody ozónem je dokonce zdravotně víc vhodné a asi i účinnější, než chlórování.. A unikající ozón by se potom ve vzduchu postupně rozpadal na O2 .. :good:

Navíc Iv mi teď poradil, že ozón na sebe váže karcinogenní látky s účinností 99%. Taky věřím i tomu, že by se ionizátor mohl navrhnout tak, aby se ještě výrazně snížil jeho energetický příkon.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

dusík

Příspěvek od adam.benda »

martin11,
to je zajímavé s tím dusíkem, koukám, že ionizace obecně nám přináší spoustu zajímavých možností.. ..možná toho bude ještě mnohem, mnohem více....


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

do spalováku

Příspěvek od adam.benda »

KEXIK píše:Ahoj pokial by to fungovalo dobre ... tak sa da s takymto pristrojom zefektivnit vybusnost paliva v motore cize by sa dal motor rozbehat aj s malým množstvom vodíka co nieje problem ziskat pomocou Ivanovho vyvijaca. Raz som skusal na skodovke 120L taku srandu ze som ju nastartoval a bezala na volnobeh. Zobral som autogen a pustil len cisty kyslik do nasavania bez pridania paliva motor isiel do takych otacok ze skoro vyskocil z auta. :lol: sme sa na tom s kamosom len pousmiali ze mat tak kyslik zadarmo tak sa vozim na 1L benzinu na 100KM. :roll: takze ak to spojazdnis do takej fazy ze sa to bude dat hodit do auta tak mas vyhrane ;)
Hmmm, tak koukám, že s tím využitím to nakonec není zas až tak nejhorší... :D Super ;)


Uživatelský avatar
KEXIK
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 23 lis 2006 17:59
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: do spalováku

Příspěvek od KEXIK »

Aky zdroj VN pouzivas ??? nejaky VN z monitora alebo Cievka ??? a ten ionizator co vytvara O3 su lamely naukladane vedla seba alebo nejake kovove sito ??? Vopred dik :-)


VE je buducnost ale malo ludi to chape
informacie,schemy,foto o vyvijacoch http://www.h2o-energia.wz.cz
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“